Ferie zimowe w Olsztynie. Jakie atrakcje czekają?

2019-01-16 09:34:03 (ost. akt: 2019-01-17 14:36:15)
Inne 21 stycznia 2019 - 3 lutego 2019
Ferie zimowe w Olsztynie. Jakie atrakcje czekają?

Autor zdjęcia: pixabay.com

Ferie zimowe na Warmii i Mazurach rozpoczną się 21 stycznia i będą trwały dwa tygodnie. Jak spędzić ten czas jeśli nie wybieracie się na zorganizowaną wycieczkę?

Ferie na sportowo

"Ferie zimowe to dla uczniów i młodzieży czas absolutnie zasłużonego relaksu i odpoczynku od codziennych zajęć szkolnych. A już od dawien dawna wiadomo, że nic tak dobrze nie wpływa na nasze samopoczucie jak ruch – czy to na świeżym powietrzu czy też w komfortowych wnętrzach WCRS Aquasfery, wielofunkcyjnej hali sportowej Urania czy kompleksie przy ul. Olimpijskiej w CRS Ukiel" — czytamy na stronie internetowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

No co będzie można liczyć podczas Ferii Zimowych 2019 roku?

OSiR zachęca do zakupu "Karty Olsztyn Sport" dla dzieci w wieku 4-12 lat, która kosztuje 99 zł i jest ważna przez 30 dni. Obejmuje ona wejścia na wszystkie obiekty i zawiera wszystkie punkty programu dostępnego podczas ferii (dla dzieci i młodzieży w wieku 12-25 lat KOS kosztuje 119 zł)! Oznacza to, że dzieci mogą codziennie korzystać z atrakcji Aquasfery (gdzie nie obowiązuje limit czasu!), trzech lodowisk, wypożyczalni sprzętu sportowego w CRS Ukiel (rowery turystyczne, nartorolki czy łyżworolki), basenu przy ul. Głowackiego i Strefy Sportu i Rekreacji w Hali Widowiskowo-Sportowej Urania.

Na czas ferii (od 21 stycznia do 25 stycznia i od 28 stycznia do 1 lutego) dzieci, młodzieży oraz ich rodzice i opiekunowie będą mieli do dyspozycji:

— Nielimitowane wejścia do Aquasfery (całodzienne bilety Open już od 18 zł!!!)

— Korzystanie z trzech lodowisk: przy Hali Widowiskowo-Sportowej Urania oraz na Pieczewie przy ul. Jeziołowicza (bilet ulgowy w czasie ferii do godz. 14.00 kosztuje tylko 3 zł!) i w CRS Ukiel przy ul. Kapitańskiej.

— Strefę Sportu i Rekreacji w Uranii (od poniedziałku do piątku w godz. 10-14 dziecko płaci za wstęp tylko 5 zł)

— Zajęcia sportowe i rekreacyjne wg grafiku, m.in. grę w tenisa stołowego (hala przy ul. Głowackiego), turnieje piłki nożnej (hala przy ul. Mariańskiej) i zajęcia w hali do siatkówki plażowej (kompleks przy ul. Olimpijskiej 1)

— Sprzęt sportowy i zimowy w CRS Ukiel (nartorolki, łyżworolki, nordic walking).

Szczegółowy grafik zajęć dostępny jest tutaj

Czytelnicze ferie

Na ferie zaprasza również biblioteka miejska w Olsztynie. "Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci oraz młodzież do spędzenia ferii zimowych w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Nasi bibliotekarze jak zwykle przygotowali bardzo bogatą ofertę zajęć edukacyjnych i zabaw, które są doskonałą alternatywą dla komputera i twórczym sposobem na wykorzystanie wolnego czasu. Będą warsztaty, gry i niespodzianki, zajęcia literackie i plastyczne oraz pokazy filmowe. Z nami nie będziecie się nudzić" — zachęca MBP w Olsztynie.

Szczegóły oferty na ferie zimowe oraz dokładny harmonogram zajęć dostępny jest tutaj

Jeśli biblioteka, to oczywiście oryginalna propozycja Planety 11. A w niej okazja to zagłębienia się w świat gier planszowych albo filmów familijnych. Dla tych, którzy chcieliby spróbować sił w dziennikarstwie zaplanowano specjalne warsztaty. [>>> oferta Planety 11]

Ciekawą propozycję ma natomiast Miejski Ośrodek Kultury. Przez dwa feryjne tygodnie w Spichlerzu mnóstwo zabaw integracyjnych i ogólnorozwojowych. [>>> oferta MOK]

- Dzięki zmysłom jesteśmy w stanie poznać otaczający nas świat - mówi dyrektor MOK, Mariusz Sieniewicz. - Uczestnicy naszych feryjnych, interdyscyplinarnych warsztatów m.in. wykształcą pamięć wzrokową, pobudzą ciekawość poznawczą i rozwiną wrażliwość dotykową.

Kosmiczną propozycję dla młodych olsztynian ma Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne. Będzie można m.in. podróżować przez Układ Słoneczny, dowiedzieć się jak działa teleskop, poznać tajemnice nieba, które oglądamy na co dzień, przyjrzeć się niezwykłej materii, która trafiła do nas prosto z kosmosu. [>>> oferta OPiOA]

Rzeźba, warsztaty muzyczne, zajęcia języka migowego - to tylko niewielka część bogatej propozycji olsztyńskiego Pałacu Młodzieży. [ >>> oferta Pałacu Młodzieży]

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą olsztyńskich instytucji. Część propozycji jest odpłatna, na niektóre trzeba się wcześniej zapisać.

A może ferie w... mundurze?

Olsztyńscy strażnicy miejscy specjalnie dla uczniów organizują III edycję "Zimowych dni otwartych ze Strażą Miejską". W trakcie ferii strażnicy zapraszają uczniów olsztyńskich szkół do odwiedzenia Komendy Straży Miejskiej w Olsztynie.

Podczas spotkania goście będą mieli możliwość zwiedzenia siedziby straży miejskiej, przyjrzenia się pracy funkcjonariuszy, a także wzięcia udziału w prelekcji dotyczącej bezpiecznej zabawy w okresie zimowym.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Salo #2854093 | 82.177.*.* 22 sty 2020 15:42

  Porażka i jeszcze raz porażka. Jaka to aqua sfera. Nic tam nie ma po za basenem A gdzie brodziki baseny dla małych dzieci zjeżdżalnie itp . Nawet kompleksu basenów nie potrafią wybudować.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. olo #2666826 | 195.136.*.* 21 sty 2019 13:52

  jak zwykle miasto przedstawilo , swoja oferte dla najmlodszych , swoje dzieci wyslijcie na ta zenade . a gazeta mogla napisac o innych incjatywach np sportowych klubow , ktore bez wsparcia miasta organizuja lepsze atrakcje dla wszystkich dzieci ,,ale gazeta o tym nie wpomni

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. ręce opadają #2664670 | 188.147.*.* 17 sty 2019 13:39

  "Ależ atrakcje" -żenada. Nic się nie zmieniło! To samo od paru lat a nawet gorzej! Może dorzućmy do tych "atrakcji" jeszcze jazdę tramwajem!

  Ocena komentarza: warty uwagi (13) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. olsztynianka #2664641 | 188.146.*.* 17 sty 2019 13:03

  Ale atrakcje.... Pożal sie Boże i żenada . Jak zawsze w Olsztynie. Dziekujemy w imieniu dzieci Panie Prezydencie

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz