Piękni ludzie II

2019-02-14 22:27:40 (ost. akt: 2019-02-14 22:28:36)
Kultura 15 lutego 2019
Piękni ludzie II

Autor zdjęcia: mat. prasowe

Zapraszamy na otwarcie wystawy „Piękni ludzie II” – reportażu dokumentującego bezdomność w Odessie i służące im Siostry Miłosierdzia wraz z wolontariuszami Stowarzyszenia MISEVI Polska. Autorem zdjęć jest Anioł Wyrozębski – fotograf, absolwent Łódzkiej Szkoły Filmowej.

Wernisaż odbędzie się 15 lutego (piątek), godz. 17.00 w Planecie11.
Wstęp wolny. Zapraszamy!

Ze strony Stowarzyszenia:

“Stowarzyszenie MISEVI Polska to część międzynarodowego Stowarzyszenia Świeckich Misjonarzy św Wincentego a Paulo. Stowarzyszenie wywodzi się z Hiszpanii i zostało założone w latach 90. XX wieku, od tamtej pory realizuje wiele projektów misyjnych na całym świecie.

Na Stowarzyszenie składają się trzy projekty, w ramach których wolontariusze, wyjeżdżając na zagraniczne placówki misyjne, wspierają w pracy Księży Misjonarzy i Siostry Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo.
Madagaskar, Benin, Ukraina – to tam możecie nas znaleźć! Jesteśmy w szkołach, ośrodkach zdrowia, na wioskach i na ulicach, w bibliotece, internacie, na szkolnej stołówce, w łaźniach i w medycznym busie, wszędzie tam gdzie możemy pomóc. Pracujemy wśród niedożywionych dzieci, również tych, które większość swojego życia spędzają na ulicy, wśród ofiar przemocy w rodzinie, chorych, których nie stać na leczenie i rehabilitację, bezdomnych i osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.”
(źródło: www.misevi.pl)

PROGRAM WERNISAŻU:

Otwarcie wystawy fotograficznej
Prezentacja pracy Stowarzyszenia MISEVI Polska na Ukrainie
Panel dyskusyjny
Kiermasz misyjny, podczas którego będzie możliwość wsparcia finansowego Stowarzyszenia
Termin wystawy: 4.02 – 28.02.2019


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB