Koncert rodzinny - "Dźwiękogród"

2019-03-05 10:09:12 (ost. akt: 2019-03-05 10:13:33)
KulturaMuzykaInne 10 marca 2019
Koncert rodzinny - Dźwiękogród

Autor zdjęcia: Filharmonia Olsztyn

W dniu 10 marca 2019 roku, w niedzielę, o godz.11.00 znakomity akordeonista Marcin Wyrostek wraz zespołem „Corazon” zabiorą dzieci w magiczną podróż do krainy dźwięków i melodii.

W Koncercie rodzinnym pt. „Dźwiękogród” publiczność w sali koncertowej Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej usłyszy m.in. melodie z bajek i filmów dla dzieci takich jak m.in. Mała Syrenka (Na morza dnie), Kraina Lodu (Lód w lecie, Miłość stanęła w drzwiach), Król Lew i inne. Marcin Wyrostek jest zwycięzcą polskiej, drugiej edycji programu telewizyjnego „Mam Talent”. Artysta podczas koncertu opowie o historii akordeonu, jego budowie oraz o wielu możliwościach brzmieniowych tego pięknego, pełnego tajemnic instrumentu. Akordeoniście towarzyszyć będzie zespół „Corazon”, który wystąpi w składzie: Marcin Jajkiewicz – śpiew, Mateusz Adamczyk – skrzypce, Daniel Popiałkiewicz – gitara, Agnieszka Haase-Rendchen – fortepian, Piotr Zaufal – gitara basowa, kontrabas, Krzysztof Nowakowski – instrumenty perkusyjne.

Pierwszym akordeonistą w rodzinie i nauczycielem Marcina Wyrostka był jego ojciec. Akordeon po raz pierwszy trafił do jego rodzinnego domu (jak opowiada Marcin) wtedy, gdy jego dziadek „zamienił” jedną ze swoich krów na instrument. Od tego czasu brzmienie akordeonu zawsze towarzyszyło rodzinnym spotkaniom. Fakt ten wpłynął na poważniejsze zainteresowanie Marcina akordeonem. Rozpoczął edukację muzyczną w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Jeleniej Górze. Zamiłowanie do nauki gry na instrumencie było tak duże, iż Marcin niejednokrotnie, by nie budzić domowników ćwiczył w nocy na akordeonie w garażu. Następnie swoją pasję akordeonową kontynuował na Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie studiował pod kierunkiem prof. Joachima Pichury. Jest laureatem ponad 30 konkursów akordeonowych w kraju jak i za granicą. Nagrał cztery autorskie płyty, a na ostatniej z nich pt. Polacc znalazły się utwory inspirowane muzyką Polską.
Baśniowa, muzyczna wędrówka w „Dźwiękogród” to koncert edukacyjny z czynnym udziałem młodej publiczności. Dzieci będą miały okazję spróbować swoich sił we wspólnym z artystami występie na filharmonicznej scenie. Może uda się „zarazić” ich miłością do akordeonu?

Bilety w cenie: bilet normalny 40 zł oraz bilet ulgowy 30 zł do nabycia w kasie Filharmonii, która jest czynna: wt.-czw. 10-17, pt. 12-19. Bilety do nabycia również poprzez stronę bilety

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB