Niepokorna artystka w finale mrągowskiej majówki

2019-05-02 17:00:00 (ost. akt: 2019-05-02 17:24:18)
Muzyka 4 maja 2019
Niepokorna artystka w finale mrągowskiej majówki

Autor zdjęcia: Arch. artystki

Szykuje się prawdziwa muzyczna bomba! 4 maja w sali widowiskowej Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie zaśpiewa Maria Sadowska, charyzmatyczna i odważna artystka, która działa na wielu polach sztuki.

Marysia Sadowska to artystka niepokorna i bezkompromisowa. Jest obecna na polskiej scenie muzycznej od ponad 20 lat. Podąża własną drogą. Wszechstronność pozwala jej łączyć tak różne gatunki jak jazz, funk, muzyka elektroniczna czy pop.

Jest uznaną wokalistką, reżyserką, kompozytorką i autorką tekstów. Ma na koncie 11 płyt (w tym dwie wydane w Japonii). Przełomem w jej karierze okazał się album „Tribute to Komeda”(Złota Płyta), który wpisał się w historię polskiej muzyki. Współpracowała z wieloma polskimi i zagranicznymi artystami. Z Michelem Legrandem jako jedyna polska wokalistka wystąpiła na prestiżowym, jubileuszowym Festiwalu Jazz Jamboree. Współpracowała także m.in. z Michałem Urbaniakiem, Janem Ptaszynem-Wróblewskim, Bogusławem Mecem oraz Urszulą Dudziak.

Maria ukończyła PWSFTViT na Wydziale Reżyserii i od lat z powodzeniem realizuje projekty filmowe. Jej pełnometrażowy debiut fabularny „Dzień Kobiet” miał premierę na 37. Festiwalu Filmowym w Gdyni. Obraz był wielokrotnie nagradzany w Polsce i na świecie, m.in. Grand Prix 22. Film Festival Cottbus.

W 2013 roku Maria przyjęła zaproszenie do udziału w największym telewizyjnym show muzycznym „The Voice of Poland”, gdzie została powierzona jej rola jednego z czterech trenerów. Jako jedyna w historii polskiej edycji programu trzykrotnie doprowadziła swoich uczestników do zwycięstwa. Po latach obfitych w sukcesy na gruncie zarówno muzycznym jak i filmowym wokalistka przypieczętowała swoją pozycję ostatnią, wydaną w kwietniu 2014 roku płytą „Jazz na ulicach". Album w szybkim tempie uzyskał status Złotej Płyty.

W roku 2017 premierę miał jej najnowszy film „Sztuka Kochania”, który opowiadał historię życia Michaliny Wisłockiej. Film zdobył mnóstwo pozytywnych recenzji, wiele prestiżowych nagród i uplasował się na pierwszym miejscu polskiego Box Office.Rok 2019 będzie dla Marii rokiem muzycznym. Obecnie pracuje nad premierowym materiałem, którego zapowiedź usłyszymy niebawem.

Marii Sadowskiej będą towarzyszyć: Paulina Atmańska - instrumenty klawiszowe; Bartłomiej Nazaruk – perkusja; Kacper Zasada – kontrabas; Tomasz Łabanowski – gitary; Beata Orbik – chórek; Marta Dryll – chórek; Ewa Lewandowska – chórek.

Wydarzenie kontynuuje ideę koncertów jazzowych organizowanych przez Mrągowskie Towarzystwo Jazzowe.

Maria Sadowska
4 maja (sobota), godz. 18.00
Mrągowo, sala widowiskowa Centrum Kultury i Turystyki.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB