Dali nura na znak wiosny. 16. Skorpenowy Spływ Łyną przeszedł do historii [ZDJĘCIA]

2019-03-23 15:06:57 (ost. akt: 2019-03-23 18:45:17)
Dali nura na znak wiosny. 16. Skorpenowy Spływ Łyną przeszedł do historii [ZDJĘCIA]

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

Roześmiani i barwnie poprzebierani płetwonurkowie z całej Polski w sobotę spotkali się w Olsztynie, żeby powitać wiosnę. Kolejny, bo już 16. Skorpenowy Spływ Łyną przeszedł do historii.

Agnieszka Morysińska z Olsztyna przyznała z rozbrajającą szczerością, że nigdy jeszcze nie zrobiła nic równie szalonego jak udział w tym spływie. — Jestem przerażona!- wyznała. — Czy nurkuję? A w życiu! Popłynę na materacu i chyba jakoś to będzie! Makijażu na wszelki wypadek nie zrobiłam. Jest fantastyczna atmosfera, pogodna piękna, ciepło. Trzeba dokonać wyczynu!

Mniejszego stracha miał Daniel Pisarki z Nidzicy. Jego narzeczona Karolina urwała się zajęć na uczelni, żeby kibicować ukochanemu. Daniel popłynął w towarzystwie swoich kolegów. — Nurkuję od czterech lat. Dzięki temu poznałem wspaniałych ludzi. Na takich spływach jak ten integrujemy się — mówił.

Kolega Daniela, Sławek Czyżak stwierdził, że biorąc udział w tym spływie chce raz na zawsze przegonić wiosnę. Cała ekipa przyjaciół z Nidzicy miała na głowie...różowe królicze uszy. — Żeby się łatwiej było odnaleźć — mrugnął do nas porozumiewawczo Sławek.


Jak zwykle fantazji płetwonurkom nie brakowało. Pojawili się w fikuśnych przebraniach. Był clown, wiking, dracula i wiele innych.

— Dzisiaj towarzyszy mi małżonka, ale płynę tylko ja — powiedział nam pan Marek z Olsztyna, który przygodę z nurkowaniem rozpoczął w 1984 roku.
— Jestem ciepłolubna, poczekam na kolejne spływy — usprawiedliwiała się małżonka nurka. — Ten spływ rozpoczyna wiosnę, ale będą kolejne!

Śmiałków do zanurzenia się w rzece jednak nie brakowało.


Skorpenowy Spływ Łyną to największa w Polsce impreza płetwonurków. W sobotę wzięło w niej udział 300 płetwonurków z całej Polski. Organizatorem wydarzenia jest Akademicki Klub Płetwonurków "Skorpena". Jak mówią organizatorzy, w spływie może wziąć bezpłatnie udział każdy, bez względu na przynależność do federacji nurkowej, bez względu na wiek czy strój.


Zanim płetwonurkowie wspólnie pokonali kilkukilometrowy odcinek rzeki, przeszli w barwnym korowodzie z Kortowa na most przy ul. Tuwima i tam zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia. Dotarli do mety na Starym Mieście. Otrzymali też pamiątkowe gadżety i wzięli udział w losowaniu nagród.


Z roku na rok happening nurkowy przyciąga coraz większą liczbę fanów i uczestników. Nic dziwnego, atmosfera jest do pozazdroszczenia, a po wszystkich wodnych atrakcjach trwa zabawa do białego rana.

ATKomentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. tom scott #2703854 | 185.189.*.* 26 mar 2019 00:06

  * Czy szukasz środków finansowych na założenie własnej firmy? ** Czy potrzebujesz pożyczek prywatnych lub biznesowych na różne cele? ** Czy szukasz pożyczek na realizację dużych projektów? Email: patfinanceloan01@gmail.com

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Gosia #2703043 | 83.9.*.* 24 mar 2019 19:43

  Pojawiło się tak wiele reklam zasłaniajacych teksty i zdjęcia, że albo mnie szlag trafi albo przestanę odwiedzać stronę Gazety Olsztyńskiej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Dyskryminacja ojców w sądach rodzinnych #2702664 | 188.146.*.* 23 mar 2019 23:46

  https://mensrightspolska.wordpress.com/2 017/11/19/dyskryminacja-ojcow-w-sadach-r odzinnych/

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz