Eklektyczny koncert na Placu Unii Europejskiej

2019-03-31 18:32:44 (ost. akt: 2019-04-01 13:34:53)
Muzyka 10 maja 2019
Eklektyczny koncert na Placu Unii Europejskiej

Autor zdjęcia: organizator

Majówka na Placu Unii Europejskiej zapowiada się niezwykle ciekawie. Jej organizatorzy zapraszają 10 maja na koncert, którego zwieńczeniem bedzie występ zespołu Fisheclectic.

Trzon grupy FISHECLECTIC tworzy małżeństwo Joanna i Łukasz Kopczyńscy. Duet ten zadebiutował w roku 2012 płytą „Wejdź” tematycznie inspirowaną „Pieśnią nad pieśniami”, następnie w roku 2015 ukazała się płyta „Biorę ciebie”. „Jeszcze nie znikaj” jest ich trzecim autorskim albumem zawierającym 13 kompozycji w języku polskim i angielskim.

Jak wskazuje nazwa zespołu, muzyka jest eklektyczna, różnorodna, łącząc ciepłe brzmienia akustyczne (skrzypiec, mandoli, mandoliny i kontrabasu) i brzmienia elektroniczne rodem z lat 80. Goszcząc w „Markomani” w radiowej trójce Kopczyńscy wyznali Markowi Sierockiemu, że mają „muzyczne ADHD”, które ich rozpiera.

Joanna jest również liderką zespołu MU 24/7, a Łukasz wokalistą, multiinstrumentalista, kompozytorem i muzykiem sesyjnym. Od lat współpracujący z zespołem TGD oraz Mate.O akustycznie, grając na skrzypcach elektrycznych i mandolinie. Swoją przygodę muzyczną Łukasz zaczynał jako lider i wokalista zespołów rockowych El Shaddai i Porcelana. Skomponował muzykę do filmów krótkometrażowych, dokumentalnych i kina offowego, m. in. „Pępek” i „Mały Książę”.

WSTĘP WOLNY

Zapraszamy do lektury! Pamiętajcie o nas idąc po zakupy. W czwartek od rana nasza gazeta jest do kupienia. Można ją też kupić w wersji elektronicznej wysyłając sms-a. Wystarczy wejść na stronę >> KUP GAZETĘ >> gdzie "Kurier Mrągowski" wraz z "Gazetą Olsztyńską" kosztuje tylko 1,23 zł.