Piknik dworski nad Czosem

2019-04-04 12:58:59 (ost. akt: 2019-04-04 13:03:33)
W plenerze 3 maja 2019
Piknik dworski nad Czosem

Autor zdjęcia: mat. prasowe

Trza nam zaintonować „Vivat Maj!” i kurcgalopem 3 maja roku Pańskiego bieżącego o 12:00 bicia zegara, na historyczne wspominki się udać. W iście królewskim plenerze nad jeziorem Czos, w grodzie mrągowskim odbędzie się PIKNIK DWORSKI.

Zacni goście przybędą z tańcem i zabawą wszelaką co CORONA FLORUM zwie się. A że sposobność ważna na to przystała, tędy piękne melodyje AMADEUS TRIO przygrywać nam będzie. Kto żyw niech familię i grono przyjaciół zbierze i gromadnie na nasz dwór przybędzie!

Zapraszamy do wspólnej podróży w czasie! Przeniesiemy się w XVIII wiek - do czasów uchwalenia konstytucji 3 maja! Nie zabraknie koncertów, pokazów tańca dworskiego oraz warsztatów tanecznych z udziałem publiczności. Całość dopełnią wyjątkowe aktywności – NAUKA KALIGRAFII, CHARAKTERYZACJA HISTORYCZNA czy ROZGRYWKI SZACHOWE W PLENEROWEJ WERSJI. Ponadto: scenki rodzajowe, zabawy dawne takie jak Przepiórka, Ciuciu Babka, pokaz mody…

W PROGRAMIE:

12.00 AMADEUS TRIO
12.30 CORONA FLORUM
13.00 WARSZTATY tańca dworskiego dla publiczności
15.00 AMADEUS TRIO
15.30 CORONA FLORUM
16.00 ZABAWY dawne i TAŃCE dworskie dla publiczności

WARSZTATY KALIGRAFII
Będziemy jak za dawnych czasów kształtować charakter oraz cierpliwość w doskonaleniu starannego i estetycznego pisania, zdobionego również artystycznie.

CHARAKTERYZACJA HISTORYCZNA
W specjalnie przygotowanej plenerowej garderobie charakteryzatorka przeistoczy chętne osoby w osiemnastowieczną damę lub sarmackiego dostojnika.

DUŻE SZACHY
Wyczekujemy dobrych strategów, którzy nie omieszkają podjąć wyzwania i spróbować swoich sił w plenerowych rozgrywkach szachowych!

DREWNIANE KLOCKI

Olbrzymia ilość klocków wykonanych z drewna, czyli tak jak kiedyś bawiły się dzieci.

W przypadku złych warunków atmosferycznych wydarzenia przeniesione zostaną do Centrum Kultury i Turystyki.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB