Biegaczu, podejmij wyzwanie!

2019-04-12 12:18:27 (ost. akt: 2019-04-12 12:19:16)
Sport 28 kwietnia 2019
Biegaczu, podejmij wyzwanie!

Autor zdjęcia: Przemysła Getka

Biegasz? Tego wydarzenia nie możesz ominąć! Już 28 kwietnia w stolicy Warmii i Mazur odbędzie się XVII Bieg Jakubowy. Olsztyn ponownie opanują biegacze! Będą mieli do pokonania dystans 10 km.

Już dziś zgłoś się i wystartuj w Biegu Jakubowym. Wystarczy wypełnić formularz internetowy na stronie osir.olsztyn.pl. Lista zawodników zostanie zamknięta 21 kwietnia. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 28 kwietnia. Start biegu głównego zaplanowano na godz. 11.

- Biegaczy czeka rywalizacja na 10-kilometrowej trasie, która rozpoczyna się na Starym Mieście i wiedzie w okolice malowniczego jeziora Długiego, gdzie znajduje się półmetek. W tym roku uczestnicy doczekali się atrakcyjnej modyfikacji trasy – jeden z fragmentów wytyczono na ścieżkach Parku Centralnego, zawodnicy pobiegną tam z Parku Podzamcze pod mostem na ul. Pieniężnego – informuje Zbigniew Szymula, rzecznik prasowy Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie.
Przedziały wiekowe będą wyznaczone co pięć lat. W każdej kategorii, zarówno dla pań jak i panów, za trzy pierwsze miejsca będą puchary. Wszyscy zawodnicy, którzy ukończą bieg, otrzymają pamiątkowe medale. Nie zabraknie też klasyfikacji drużynowej. W szranki mogą stanąć grupy 5-osobowe, wśród nich musi być przynajmniej jedna kobieta. Trzy najlepsze otrzymają puchary. To jeszcze nie wszystkie atrakcje. Organizatorzy przygotowali też biegi towarzyszące. Maluchy do 7 lat pobiegną 150-200 m, dzieci 8-10 lat – 300 m, 11-13 lat – 400 m, a młodzież – 600 m. Bieg na dystansie około 1300 m będzie dotyczył kategorii open. Szykujcie się do startu koło godz. 9!

Czas na opłatę startową biegu głównego. Ta wynosi 50 zł. Numery startowe będą do odbioru od 23 kwietnia w Dziale Sportu Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie przy ulicy Żołnierskiej 13a w godz. 8 – 15, natomiast 27 kwietnia w godz.10-15. W dniu biegu w biurze zawodów, które będzie mieścić się na Starym Mieście (godz. 8-10).

- Bieg Jakubowy to oczywiście promocja biegania i zdrowego stylu życia, ale też proponujemy biegaczom, aby wystartowali charytatywnie wspierając tradycyjnie Fundację Przyszłość Dla Dzieci. W poprzednim roku biegało z nami łącznie ponad 500 uczestników, liczymy że tym razem będzie jeszcze lepiej! W XVI Biegu Jakubowym triumfował Paweł Pszczółkowski z Olsztyna, który przebiegł trasę w czasie nieco ponad 34 minut, w rywalizacji kobiet triumfowała Emilia Wołyniec z Gołdapi, która „uporała” z dystansem w niecałe 44 minut – przypomina Zbigniew Szymula.

Jak będzie tym razem? Przekonamy się już wkrótce. Dziś zachęcamy: zostań zawodnikiem lub przyjdź pokibicować!
mn


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. rekordzista #2716448 | 89.228.*.* 13 kwi 2019 23:32

    Trasę tego biegu spokojnie przebiegnę poniżej 33 minut. Mógłbym więc wygrać ten bieg! Niestety nie jestem w stanie wydać po świętach dodatkowych 50 zł... a podobno bieganie jet dla każdego :(

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz