To już XX Turniej Rycerski na zamku w Nidzicy!

2019-04-25 07:00:00 (ost. akt: 2019-04-23 14:54:31)
Inne 5 lipca 2019 - 6 lipca 2019
To już XX Turniej Rycerski na zamku w Nidzicy!

Już 5 i 6 lipca zapraszamy na XX Turniej Rycerski na zamku w Nidzicy. Przygotujcie się na niesamowite emocje i moc atrakcji!

Pierwsze turnieje rycerskie w Nidzicy, które pamiętam miały miejsce w latach 2005/2006. Byłem zwykłym widzem - dzieckiem, które nie przypuszczało, że kiedykolwiek założy zbroję. Nie przeszło mi przez myśl, że kiedyś będę współtworzył tego typu wydarzenia.

Tym bardziej mam zaszczyt zaprosić Was wszystkich na odbywający się 5 i 6 lipca XX Turniej Rycerski na Zamku w Nidzicy.
Przygotujcie się na niesamowite emocje i moc atrakcji związanych z okrągłą rocznicą. Oprócz klasycznych pojedynków zaplanowaliśmy galę Profesjonalnych Walk Rycerskich z udziałem zagranicznych gości - jest to swego rodzaju “MMA w zbroi”.

Zobaczymy również pokazy tańców średniowiecznych oraz pokazy sokolnicze. Nie zabraknie stanowisk interaktywnych, na których specjaliści zaprezentują zainteresowanym zagadnienia związane z garncarstwem i czerpaniem papieru. Zaprosiliśmy również wielu rzemieślników, którzy wykonują elementy współczesnego uzbrojenia. A to wszystko przy dźwiękach muzyki z epoki granej na żywo!

Po raz pierwszy w ramach naszego turnieju zorganizowane zostaną klubowe mistrzostwa 5-osobowych drużyn rycerskich o zasięgu międzynarodowym na licencji federacji HMB. Spodziewamy się zespołów z Anglii, Czech, Rosji i Ukrainy. Zapewniam, że wszystkie starcia będą żywiołowe i widowiskowe. Nikt nie będzie się oszczędzać w walce o punkty. Wielokrotnie usłyszymy dźwięk wyginającej się blachy skropionej potem i łzami prawdziwych wojowników!

Zachęcam do kibicowania drużynie LEGENDY PÓŁNOCY - zasilanej zawodnikami nidzickiego bractwa. Sztab organizacyjny intensywnie pracuje nad kolejnymi elementami naszej średniowiecznej układanki - trzymajcie za nas kciuki! Impreza odbywa się w ramach Dni Nidzicy - do zobaczenia 5 i 6 lipca!

Jarosław Komoszyński
Wiceprezes Bractwa Rycerskiego Komturii Nidzickiej

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB