Majówka w skansenie

2019-04-24 14:27:08 (ost. akt: 2019-04-24 14:30:20)
W plenerze 1 maja 2019 - 3 maja 2019
 Majówka w skansenie

Autor zdjęcia: MDK w Olsztynku

Tegoroczny Jarmark Wiosenny poświęcony jest budzącej się wiośnie w polu i w ogrodzie, na łące i w lesie. Rozpocznie się 1 maja w godz. 10.00-15.30.

Czas uprzyjemnią liczne warsztaty związane z ogrodnictwem dawnym i współczesnym, m. in. tworzenie wiosennych ogrodów w słojach, formowanie doniczek za pomocą doniczkarki. Ponadto odbędą się pokazy wiosennych prac polowych: sadzenie ziemniaków z użyciem ręcznej kopaczki, sianie lnu, wymierzanie zagonu krokiewką. Tradycyjnie, na majowy jarmark czekają też muzealne owce, by dać sobie ostrzyc swoje zimowe runo przed letnim sezonem. Nie zabraknie warsztatów plastycznych oraz animacji teatralnych dla najmłodszych.
O wiośnie w lesie opowiedzą leśnicy z Nadleśnictwa Jagiełek. Każdy chętny będzie mógł też zbudować samodzielnie, pod okiem naszego instruktora domek dla owadów.

Poza tym kupcy z całego regionu wystawią wszystko to, czym bogata jest dzisiaj nasza mazurska kraina.

Jarmarkowi jak zawsze towarzyszyć będą występy artystów ludowych. W tym roku wystąpią m in. kaszubski Zespół Pieśni i Tańca Sierakowice, zespół folkowy Skansen Band z Ełku oraz Orkiestra Kurpiowska.

To jednak nie koniec majówkowych atrakcji. 2 maja olsztynecki skansen zaprasza na muzealną kinotekę. To jedyne takie kino z wyjątkowym klimatem. Przygotowano filmy o tematyce muzealnej,  mające na celu przywracanie pamięci o polskim dziedzictwie kulturowym, utraconym w wyniku II wojny światowej. Seanse rozpoczną się o godz. 11 i 13.

Natomiast 3 maja Muzeum zaprasza na wydarzenie pt. Symbole Niepodległej. W programie zwiedzanie z przewodnikiem wystawy „Historia Niepodległej w sztuce ludowej” (godz. 11.00 i 13.00) mieszczącej się w obiekcie z Burdajn, liczne warsztaty plastyczne dla najmłodszych oraz działania związane z 15-stą rocznicą wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Wszystkie działania odbędą się na terenie Parku Etnograficznego w Olsztynku.

mat. prasowe


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB