Gdzie na majówkę? Sprawdź nasze propozycje!

2019-04-30 07:11:00 (ost. akt: 2019-04-30 15:50:53)
Gdzie na majówkę? Sprawdź nasze propozycje!

Autor zdjęcia: arch. red.

W czasie majówki na Warmii i Mazurach nie zabraknie atrakcji. Znajdzie się coś dla fanów sportu, muzyki i pikników w plenerze. Sprawdźcie, co będzie się działo!

W tym roku weekend majowy może być naprawdę długi. Jeśli uda wam się załatwić trzy dni urlopu, a w weekendy nie pracujecie, to możecie naprawdę dobrze wypocząć. Jak spędzić ten wolny czas? Gdzie warto wybrać się podczas majówki? Oto nasze propozycje!Majówka nad Ukielem pełna atrakcji. Co w programie?

Animacje dla najmłodszych, turnieje, gry i zabawy, promocje na sprzęt sportowy, uruchomienie wypożyczalni sprzętu pływającego. A także koncert zespołu Babsztyl, Festiwal Food Trucków - Wielka Szama oraz rodzinny Marsz Nordic Walking - to tylko część atrakcji w tym pięknym miejscu. W programie:

01 maja 2019
Godz. 11:00

Aktywnie 1 maja nad Ukielem
Przybywajcie całymi rodzinami na CRS Ukiel w środę! Spotykamy się na boisku do koszykówki przy plaży miejskiej.

Sprawimy, by pierwszy dzień maja minął w niezwykłej atmosferze. Będzie aktywnie i zdrowo! To będzie mega odlotowa zabawa na powietrzu, więc musicie tu być! Będą konkursy i zabawy sportowe. Zapewnimy maraton zumby z olsztyńskimi instruktorami! Potrwa on trzy godziny i będzie miał charakter charytatywny. Dawkę aktywności zaaplikują wam Gabriela Chmielewska, Joanna Riabczenko, Beata Rosińska oraz Michał Młyński.

- Czeka nas kolejna po "Pożegnaniu Lata" fit impreza na świeżym powietrzu. Mowa oczywiście o maratonie zumby na plaży miejskiej, na który gorąco zapraszam wszystkim mieszkańców Olsztyna. Bądźcie pewni, że wyciśniemy z was siódme poty. Gwarantuję dużą dawkę endorfin i energii – przekonuje Gabriela Chmielewska, instruktorka zumby.

Wasze datki trafią do potrzebujących dzieci z Fundacji "Przyszłość dla Dzieci".
— Wszyscy możemy pomagać, trzeba tylko znaleźć dobry sposób. Maraton zumby jest idealny, bo z tą niesamowitą radością i energią możemy wspólnie zmieniać świat na lepsze. Każdy, kto wrzuci 10 zł wolontariuszom do skarbonki, dostanie naklejkę na koszulkę i wspólnie wytańczymy Kilometry Dobra — mówi Agnieszka Terebiłów z Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.

To nie koniec aktywnych atrakcji. Będzie strefa aktywności, a w niej jumping Planety Formy, trening funkcjonalny w ramach akcji Odchudzamy Olsztyniaków Body Perfect, animacje i pole dance z Fitnesską, dmuchańce i animacje dla dzieci przygotowane przez „Odjazdowe imprezy”, pokazy cheerleaderek z Soltare, tor przeszkód dla najmłodszych i Aktywny Czas Magdaleny Przyborowskiej. Nie zabraknie muzyki - na scenie Kids Rock i koncert Zespołu Babsztyl. Gotowi na porządną dawkę aktywności? Zapraszamy, bądźcie z nami, bo warto! Zabierzcie rodzinę, przyjaciół, znajomych. Tu nikt nie będzie się nudził! Szczegóły w wydarzeniu na Facebooku.

PROGRAM:
1 maja, CRS Ukiel, godz. 11-18
godz. 11 - otwarcie wydarzenia
godz. 11-11.45 - Body Perfect trening
godz. 11.45-14.45 - maraton zumby
godz. 14.45 -15.45 - pokazy cheerleaderek z Soltare
godz. 15.45-16 - jumping Planeta Formy
godz. 16-16.30 - animacje dla najmłodsych, Odjazdowe Imprezy
godz. 16.30-17 - Kids Rock, zespół muzyczny dla dzieci
godz. 17 - koncert Zespołu Babsztyl

2 maja 2019
Godz. 10:00


- Rodzinny Festiwal Nordic Walking; zbiórka o godzinie 10:00 przy Kapitanacie, czas spaceru ok. 90 minut. Przewodnikiem będzie pan Andrzej Kowalski, kierownik CRS Ukiel. UWAGA: zabieramy własne kijki, istnieje jednak możliwość wypożyczenia kijków na miejscu. Zapraszamy miłośników spacerów nordic walking oraz całe rodziny!

- całodzienna promocja z okazji Dnia Flagi RP: każda osoba, która przyjdzie do wypożyczalni w barwach narodowych (białe i czerwone elementy odzieży) otrzyma kupon promocyjny dla dwóch osób z 50% rabatem na wypożyczenie sprzętu sportowego (rowery, łyżworolki, nordic walking oraz zestawy gier: badminton, boule, krykiet i mini golf)

- majówkowe studio na żywo z atrakcjami Radia Olsztyn
- stoiska handlowe i gastronomiczne (godz. 11:00-20:00)

3 maja 2019
Godz. 10:00-16:00 – Akademia Sportu Stomil Olsztyn na Kąpielisku nr 1

- pokazowe treningi zawodników
- mini turniej rodziców z dziećmi
- konkursy strzeleckie z nagrodami
- gry i zabawy z maskotką
- rodzinne wyścigi rowerami wodnymi (przy odpowiedniej pogodzie)
- pokazowy mecz zawodniczek AS Stomil Olsztyn

Godz. 11:00-16:00 - Rugby Team Olsztyn na Kąpielisku nr 2

- rozgrywki dzieci i młodzieży od 5 do 16 lat
- możliwość zapoznania się z działalnością klubu

Godz. 11:00 - zabawa z Agiz Turystka Aktywna na Kąpielisku nr 1

W programie m.in. Sportowy turniej rodzinny (od godz. 11:00), HIP-Hop dla każdego - Ruch to Zdrowie (godz. 12:00), Nordic Walking&Stretching dla dorosłych – spacer nad jez. Ukiel (godz. 14:00, tempo i długość trasy dostosowana do możliwości uczestników)
- stoiska handlowe i gastronomiczne (godz. 8:00-20:00)

4 i 5 maja 2019
Festiwal Food Trucków – Wielka Szama!
To już szósta wizyta w Olsztynie, ale jednocześnie debiut w CRS Ukiel.
- stoiska handlowe i gastronomiczne
Runmageddon w Ełku

Świeże powietrze, piękne jezioro, a do tego mnóstwo sportowego szaleństwa i ekstremalnych wyzwań dla całej rodziny, tak wyglądać będzie trzydniowy, "majówkowy" Runmageddon w Ełku.

Więcej na ten temat: >>> Runmageddon w Ełku
Wielkie Otwarcie Sezonu i Mazurska Majówka

Długi majowy weekend w Giżycku zapowiada się atrakcyjnie. A zacznie się jak co roku 1 maja Wielkim Otwarciem Sezonu przy moście obrotowym nad Kanałem Łuczańskim.

Więcej na ten temat: >>>Wielkie Otwarcie Sezonu i Mazurska Majówka
Rasowe psy całego świata wkrótce opanują stadion

Psie piękności po raz kolejny opanują Dobre Miasto. Podczas prestiżowej ogólnopolskiej wystawy zobaczymy około 900 czwronogów, które będą reprezentowały 200 ras. Przyjedzie między innymi 38 buldogów francuskich, 32 owczarki niemieckie, 26 gończych polskich oraz 36 labradorów i goldenów. Będzie można zobaczyć też 17 ras nieuznanych, czyli takich, które czekają na zatwierdzenie wzorca przez FCI — Międzynarodową Federację Kynologiczną.

Więcej na ten temat: >>>Rasowe psy całego świata wkrótce opanują stadion
Dzień Szalonego Naukowca

Zapraszamy na kolejną edycję Dnia Szalonego Naukowca w Olsztyńskim Parku Naukowo-Technologicznym. Będzie to dzień pełen warsztatów naukowych oraz zabawy w gronie rodzinnym.

Więcej na ten temat: >>>Dzień Szalonego Naukowca
Majówka w skansenie

Tegoroczny Jarmark Wiosenny poświęcony jest budzącej się wiośnie w polu i w ogrodzie, na łące i w lesie. Rozpocznie się 1 maja w godz. 10.00-15.30.

Więcej na ten temat: >>>Majówka w skansenie
Piknik dworski nad Czosem


Zapraszamy do wspólnej podróży w czasie! Przeniesiemy się w XVIII wiek - do czasów uchwalenia konstytucji 3 maja! Nie zabraknie koncertów, pokazów tańca dworskiego oraz warsztatów tanecznych z udziałem publiczności. Całość dopełnią wyjątkowe aktywności – NAUKA KALIGRAFII, CHARAKTERYZACJA HISTORYCZNA czy ROZGRYWKI SZACHOWE W PLENEROWEJ WERSJI. Ponadto: scenki rodzajowe, zabawy dawne takie jak Przepiórka, Ciuciu Babka, pokaz mody…

Więcej na ten temat: >>>Piknik dworski nad Czosem
Dzień flagi w Olsztynie


Obchody rozpoczną się 2 maja o godzinie 12:00 na scenie staromiejskiej. W programie:
— Niecodzienny „spektakl”, w inscenizacji Agaty Pośnik i Pawła Bilskiego, na motywach raportu Najwyższej Izby Kontroli o obecności flagi w miejscach publicznych i o tym, czego patrioci nie powinni z nią robić.
— Czytanie performatywne „Etykiety flagowej”
Czytają: Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, piłkarze Stomilu Olsztyn, 4 Warmińsko-Mazurska Brygada Wojsk Obrony Terytorialnej, młodzi olsztynianie.
— Premiera filmu „Zmień to z Flagą!”
— Składanie flagi państwowej RP zgodnie z ceremoniałem Sił Zbrojnych RP

Więcej na ten temat: >>>Dzień flagi w Olsztynie
W długi majowy weekend w Grabinku odbędzie się 3. starcie Warmińskiej Ligi WrakówTrzecie starcie Warmińskiej Ligi Wraków

Trwa drugi sezon Warmińskiej Ligi Wraków, w której za kierownicami specjalnie przygotowanych samochodowych wraków rywalizują panowie i panie. Na trzecie starcie zapraszamy 4 maja (sobota) na tor w Grabinku pod Ostródą

Więcej na ten temat: >>>Trzecie starcie Warmińskiej Ligi Wraków
Majówka z łukiem i koniem

Galopujące konie, świst strzał – 4 dni pełne sportowych wrażeń i emocji. Innymi słowy rusza siódmy International Mounted Archery Games. Na największe, międzynarodowe zawody łucznictwa konnego w Polsce, zjedzie blisko 40 zawodników z 20 państw.

Więcej na ten temat: >>>Majówka z łukiem i koniem
Czym mazurska chata bogata! Zapraszamy do Rydzewa 4 maja

Kto raz był na Rydzewskiej Majówce, wraca tam ponownie. A ci, którzy jeszcze nie byli, nie powinni dłużej zwlekać. W sobotę 4 maja obieramy kurs na Rydzewo i Gospodę pod Czarnym Łabędziem. Będzie się działo!

Więcej na ten temat: >>>Czym mazurska chata bogata! Zapraszamy do Rydzewa 4 maja


Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. moher #2725137 | 88.156.*.* 1 maj 2019 12:24

  W Olsztynie nic ciekawego. idę na majowe w kościele.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Tom #2725130 | 178.235.*.* 1 maj 2019 12:07

   A w Ostródzie bieda aż piszczy, takiego burmistrza wybraliście...

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Dorota #2724810 | 213.73.*.* 30 kwi 2019 14:10

   Tyle tych atrakcji, że chyba specjalnie kupię kalendarz żeby niczego nie przegapić. Majówka pod nazwą :"Biedaparty"

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. Eryk #2724753 | 88.156.*.* 30 kwi 2019 10:53

   Jeżeli chodzi o Olsztyn to zawsze majówka najlepsza... poza Olsztynem

   Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  4. olsztynianka #2724675 | 188.147.*.* 30 kwi 2019 08:10

   Ale atrakcje normalnie żal.pl jak zawsze w OLSZTYNIE

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)