Aktywna majówka nad Ukielem [Zdjęcia, FILM]

2019-05-01 19:37:00 (ost. akt: 2019-05-02 14:05:01)
zumba maraton Ukiel

zumba maraton Ukiel

Autor zdjęcia: Andrzej Sprzączak

To była jedna z najbardziej energetycznych imprez w regionie! 1 maja nad jeziorem Ukiel w Olsztynie odbyła się Aktywna Majówka. Olsztynian rozgrzała zumba, wspólne treningi i pokazy cheerleaderek. Goście bawili się i przy okazji pomagali.

Takiej dawki energii dawno nie miał Olsztyn. W środę na terenie CRS Ukiel działo się, oj działo! Na niezwykle energetyczną imprezę przybyli nie tylko olsztynianie, ale także turyści. Bawiły się całe rodziny. Bo aktywna Majówka nad Ukielem to wydarzenie, na które czeka się z niecierpliwością cały rok! Jak było? Przede wszystkim aktywnie i zdrowo! Każdy znalazł coś dla siebie: były konkursy i aktywne zabawy. Przez trzy godziny trwał charytatywny maraton zumby.
Dawkę aktywności zaaplikowały: Gabriela Chmielewska, Joanna Riabczenko, Beata Rosińska oraz Michał Młyński. Dlaczego zumba? Zdaniem Gabrieli Chmielewskiej, instruktorki zumby to taniec dla każdego. — W zumbie każdy znajdzie coś dla siebie — przekonuje. — Są różne style, rytmy wolne i szybkie. Każdy czuje radość z zumby.
https://m.wm.pl/2019/05/orig/imgl8880-547418.jpg
A radość jest jeszcze większa, jeśli można nie tylko spalić zbędne kalorie, ale przy okazji pomóc! Datki z charytatywnej zumby trafiły do podopiecznych Fundacji "Przyszłość dla Dzieci". Każdy, kto wrzucił 10 zł wolontariuszom do skarbonki, dostał naklejkę na koszulkę i wspólnie z innymi wytańczył Kilometry Dobra. — Bardzo się cieszymy, że po raz kolejny mogliśmy liczyć na zumbowiczów— mówi Agnieszka Terebiłów z Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”. — Jak zwykle dopisali i bawili się świetnie. Są z nami za każdym razem i z radością na twarzy wrzucają pieniądze do puszek. Widać, że wspierają nas z dumą.
https://m.wm.pl/2019/05/orig/imgl9483-547420.jpg
Uczestnicy majówki mieli okazję zobaczyć jak wygląda jumping w Planecie Formy. Do gustu przypadł im także trening funkcjonalny w ramach akcji Odchudzamy Olsztyniaków Body Perfect, pole dance i konkursy dla najmłodszych z Fitnesską, pokazy cheerleaderek z Soltare. Cheerleaderki z Olsztyna i okolic na scenie stawiły się tłumnie. — Tancerki zaprezentowały układy z Mistrzostw Polski, ale także nowe choreografie — mówi Natalia Wasiak z Soltare. — Goście mogli zobaczyć układy młodszych i bardziej dojrzałych cheerleaderek.
https://m.wm.pl/2019/05/orig/imgl9056-547419.jpg
Najmłodszych uczestników imprezy ucieszyły dmuchańce i animacje dla dzieci przygotowane przez „Odjazdowe imprezy" oraz tor przeszkód i zabawy sportowe zorganizowane przez Aktywny Czas Magdaleny Przyborowskiej. Imprezę uświetniły zespoły, które zaprezentowały się na scenie: Kids Rock i koncert Zespołu Babsztyl.
— Aktywną Majówką otworzyliśmy sezon — mówi Monika Nowakowska, zastępca redaktora naczelnego „Gazety Olsztyńskiej” i „Dziennika Elbląskiego”, prowadząca oraz współorganizator tego wydarzenia wraz z OSiR-em. — Zamiast tradycyjnego „Pożegnania wakacji” zaproponowaliśmy uczestnikom wspólną zabawę nad Ukielem w pierwszy dzień majówki. Dopisała pogoda i goście. Przyjemnie było patrzeć, jak się bawią ludzie w różnym wieku. Nasza impreza to strzał w dziesiątkę. Do zobaczenia za rok!
AT