Uniwersytet pokazuję swoja sztukę

2019-05-08 13:18:05 (ost. akt: 2019-05-08 13:22:11)
Kultura 8 maja 2019 - 9 maja 2019
Uniwersytet pokazuję swoja sztukę

Autor zdjęcia: UWM Olsztyn

UWM zaprasza (8-9 maja) na olsztyńską odsłonę "Uniwersytet Sztuki - Sztuka Uniwersytetu". W programie musical „Me And My Girl”, wystawy i koncert.

Uniwersytet Sztuki — Sztuka Uniwersytetu to projekt ogólnopolski. Jego celem jest prezentacja możliwości uczelni posiadających wydziały artystyczne. Już jutro (środa) o godz. 19 Wydział Sztuki UWM zaprasza do Centrum Konferencyjnego na musical zatytułowany „Me and My Girl”. Reżyserem spektaklu jest dr hab. Grzegorz Lewandowski, koordynator części artystycznej obchodów XX-lecia UWM. — I z tej okazji musimy się popisać, co robimy dzięki pomocy i przychylności władz UWM— powiedział nam. — Jesteśmy jedyną uczelnia w Polsce, która podczas realizacji projektu „Uniwersytet Sztuki” wystawi musical. A to najtrudniejszy gatunek widowiska muzyczno-scenicznego. Wymaga od wykonawców umiejętności śpiewu, gry aktorskiej i tańca.

Na scenie zobaczymy studentów Instytutu Muzyki. Będzie im towarzyszył zespół muzyczny złożony z ich kolegów i wykładowców instytutu. Studenci są bardzo zaangażowani w pracę i wypadają w swoich rolach doskonale. Przypomnijmy, że „Me and My Girl” to brytyjski musical Joela Gaya, napisany na początku lat 30 XX wieku. Jest to komedia o niespodziewanej odmianie losu pewnego biedaka. Najbardziej znanym utworem z „Dziewczyny” jest piosenka „Lambeth Walk”. Bezpłatne zaproszenia można odbierać w Instytucie Muzyki (ul. Szrajbera 11, III piętro, pokój 309).

W czwartek o godz. 13 na Wydziale Sztuki w galerii Przepompownia (ul. Szrajbera 11) zostanie otwarta wystawa studentów Instytutu Sztuk Pięknych. Wieczorem o godz. 18 w galerii BWA (ul. Piłsudskiego 38) swoje prace zaprezentują ich wykładowcy. Będzie można obejrzeć prace m.in. Małgorzaty Chomicz, Antoniego Grzybka, Janusza Połoma, Anny Drońskiej, Zbigniewa Urbalewicza i Mai Siecińskiej. Wernisażowi będzie towarzyszył koncert w wykonaniu studentów Instytutu Muzyki UWM.

Nie tylko w Olsztynie, ale jeszcze w 14 innych polskich miastach — takich jak Radom, Rzeszów, Kielce, Lublin, Częstochowa, Bydgoszcz, Toruń, Kalisz, Kraków, Zielona Góra, Cieszyn, Łódź, Koszalin i Warszawa — o godz. 18 zostaną otwarte wystawy prezentujące prace artystów związanych z wydziałami artystycznymi. Olsztyńska odsłona projektu jest częścią obchodów 20-lecia UWM.

MZG

Więcej informacji o naszym uniwersytecie: >>> kliknij tutaj.

http://www.uwm.edu.pl/sites/default/files/uploads/logotypy-uwm/uwm_logo1.png

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB