Alpaki, prezentacja rasowych koni, wystawy najnowszego sprzętu rolniczego - już niebawem w Starym Polu

2019-06-04 21:16:45 (ost. akt: 2019-06-05 16:11:34)
W plenerze 15 czerwca 2019 - 16 czerwca 2019
Targi w Starym Polu odwiedza kilkadziesiąt tysięcy osób

Targi w Starym Polu odwiedza kilkadziesiąt tysięcy osób

Autor zdjęcia: Rafał Maliszewski

W Starym Polu w dniach 15 oraz 16 czerwca odbędą się Żuławskie Targi Rolne. To jedna z największych tego typu imprez w Polsce. Wydarzenie to przyciąga setki wystawców oraz tysiące zwiedzających. Podczas tegorocznych targów nie będzie inaczej.

Żuławskie Targi Rolne, które odbędą się już w weekend 15 i 16 czerwca w Starym Polu, są w trakcie przygotowań. Wydarzenie stało się corocznym punktem w kalendarzu imprez, jakie organizuje oddział Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. W tym roku hodowcy i wystawcy spotkają się już po raz 26.

Tegoroczne targi odwiedzą liczni przedstawicieli branż rolniczych, pszczelarskich, budowlanych, ogrodniczych, zaopatrzenia rolnictwa, a także firm specjalizujących się w urządzeniach oraz maszynach rolniczych. Targi będą także bogate w ofertę producentów i dystrybutorów z branż związanych z ekologią i ochroną środowiska, odnawialnymi źródłami energii i systemami grzewczymi.

Spotkanie w Starym Polu stanowi również okazję do prezentacji najnowszych osiągnięć techniki, technologii i genetyki, przez co służą postępowi i rozwojowi rolnictwa. Jedną z większych atrakcji targów będzie Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych i Krajowy Czempionat Koni Sztumskich, podczas których najpiękniejsze rasy koni zaprezentują najmłodsi hodowcy tych zwierząt, możliwość zobaczenia na żywo pierwszy raz w tym roku Alpak oraz wystawę ptaków egzotycznych, królików oraz drobiu jak i prezentacja rękodzieł jak i sztuki ludowej.

Podczas imprezy o żołądki uczestników będą dbały stoiska oferujące małą gastronomię m.in. kiełbaski z grilla, szaszłyki, zapiekane serki oraz lody i napoje.

O dobry nastrój zadbają także muzyczne zespoły w tym Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Lidzbarka Warmińskiego.

http://podr.pl/wp-content/uploads/2019/02/Plakat-ŻTR-internet.jpg

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB