Znamy największe atrakcje i gwiazdy Olsztyńskiego Lata Artystycznego! [PROGRAM]

2019-06-06 15:24:47 (ost. akt: 2019-06-06 15:42:49)
MuzykaInneW plenerzeKultura 22 czerwca 2019 - 7 września 2019
Olsztyńskie Lato Artystyczne

Olsztyńskie Lato Artystyczne

Autor zdjęcia: archiwum GO

Znamy największe atrakcje i gwiazdy tegorocznego Olsztyńskiego Lata Artystycznego. Jego program przedstawiono podczas czwartkowej konferencji.

Natalia Niemen, Leszek Możdżer, Kortez, Riverside, Kabaret Moralnego Niepokoju - to jedni z najważniejszych artystów, jacy pojawią się w stolicy regionu w wakacje. Nie zabraknie też cyklicznych wydarzeń oraz nowych rozwiązań.

- Jestem szczęśliwy, że w tym roku udało się nam pozyskać wysokogatunkowych artystów - mówił podczas czwartkowego (6 czerwca) spotkania dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Mariusz Sieniewicz. - W końcu Olsztyńskie Lato Artystyczne to prawdziwe święto naszego miasta.

Jedną z głównych atrakcji tegorocznego Olsztyńskiego Lata Artystycznego będzie mobilna platforma artystyczna nazwana "Autobusem kultury". Przez całe lato Autobus będzie przyjeżdżać na cały tydzień do innego osiedla. Lokalizację będzie zmieniać co poniedziałek. Wyposażony będzie w sprzęt multimedialny oraz głośniki.

- Zaprosimy mieszkańców wszystkich osiedli do udziału w warsztatach teatralnych, fotograficznych i muzycznych - mówią pomysłodawcy. - Zamierzamy dotrzeć do ludzi, którzy nie zawsze mogą skorzystać z oferty kulturalnej.

Olsztyńskie Lato Artystyczne to nie tylko koncerty - to również liczne wystawy, Festiwal Teatrów Ulicznych, konkurs młodych zespołów Fest Muza. Nie zabraknie projektów realizowanych z Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego - w tym roku to "Ale Sztuka! Nad Długim!" oraz "Starówka Muzyczne Serce Olsztyna".
PROGRAM:

22.06 SO 12:00-21:00
Scena Staromiejska / Podzamcze
GOSPEL DAY NA DZIEŃ OJCA
Festiwal rodzinny z potężną dawką pozytywnej energii! Gry i zabawy w strefie dziecięcej, metafizyczne melanże w strefie młodzieżowej. A w strefie rodziny: koncerty Mate.o i KZ Twoja Przystań. Dodatkowo panele dyskusyjne i występy freestyle’owe!
Współorganizacja: Kościół Zielonoświątkowy „Twoja Przystań” w Olsztynie; Fundacja 36i6; Grupa młodzieżowa „Kaktus”
Szczegóły: twojaprzystan.pl

29-30.06 SO-ND 9:00
Kamienica Naujacka, ul. Dąbrowszczaków 3
XII OLSZTYŃSKIE WARSZTATY GOSPEL
Dwa dni warsztatów muzycznych dla dzieci i dorosłych to uwalnianie śpiewu wprost z głębi serca. Nie trzeba znać nut. Wystarczy pasja i otwarty na innych słuch! Cała Kamienica rozbrzmiewać będzie śpiewem i zapraszać do śpiewu.
Współorganizacja: Kościół Zielonoświątkowy „Twoja Przystań” w Olsztynie; Fundacja 36i6
Zapisy: twojaprzystan.pl/owg-formularz
Szczegóły: twojaprzystan.pl/warsztaty-gospel/

30.06 ND 20:00
Amfiteatr
KONCERT FINAŁOWY OWG: GOSPEL RAIN / NATALIA NIEMEN
Natalia Niemen uduchowioną muzykę ma we krwi, z wielką finezją zaplata jej piękne warkocze do nieba. Zespół Gospel Rain to charyzmatyczna piguła mocy. Wspólnie wypełnią niedzielny zmierzch dźwiękową namiętnością i żarem. Dodatkowo: występ chóru uczestników warsztatów. Dużo piękna gwarantowane.
Współorganizacja: Kościół Zielonoświątkowy „Twoja Przystań” w Olsztynie; Fundacja 36i6
Szczegóły: twojaprzystan.pl
Bilety: 20 zł (pojedynczy), 30zł (rodzinny)

1-5.07 PN-PT 10:00-14:00
Park Podzamcze (okolice Casablanki)
#AUTOBUSKULTURY NA PODZAMCZU
Z piskiem opon parkujemy na Starym Mieście, rozładowując artystyczne rekwizyty magii. Na dobry początek: Trzepak Rządzi z kinem plenerowym, Ola Rajska z warsztatami storytellingu, warsztaty teatralne z Białym Teatrem, Paweł Szymański z Akademią Bluesa i ekspresjonizm w Akademii Młodych Twórców!

1.07 PN 17:00
Zajezdnia trolejbusowa, ul. Knosały
OLSZTYŃSKIE TROLEJBUSY: PODRÓŻ ZA JEDEN VOLT
Był taki czas, że pogodnie gibające pałąkami trolejbusy upiększały olsztyńskie pejzaże. Wystawa Rafała Bętkowskiego i Artura Sobieli wydobywa z niebytu pojazdy na szelkach, przypominając czasy, gdy mobilność łączyła się z ekologią. Zajezdnia trolejbusowa znowu otwarta! Dla ludzi i maszyn.

1.07 PN 21:00
Park Podzamcze, przy fontannie „Ryba z dzieckiem”
KINO PLENEROWE: 20 000 DNI NA ZIEMI
Filmowy portret jednego z najbardziej charyzmatycznych współczesnych twórców, giganta muzy – Nicka Cave'a. Życie miesza się tu ze sztuką, fikcja z prawdą, wzniosłość z prozą. Oryginalna produkcja o inkaustowym królu oryginałów.

2.07 WT 20:00
Scena Staromiejska
STARÓWKA MUZYCZNE SERCE OLSZTYNA: AVARIAS BRIGADE
Znacie? To posłuchajcie! Koryfeusze olsztyńskich scen pubowych w kowerowej nawałnicy. W setliście: tańce, hulanka, swawola i puszczanie oka do rokendrolowej klasyki.
Projekt realizowany ze środków finansowych Gminy Olsztyn w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

3.07 ŚR 20:00
Scena Staromiejska
STARÓWKA MUZYCZNE SERCE OLSZTYNA: BRYLANTY & BAŻANTY
Można powiedzieć, że to folkowo-popowy splot turbo-pozytywnych dźwięków i ujmujących osobowości. Ale lepiej chyba powiedzieć, że nie ma mowy, byście usiedzieli przy tym w miejscach.
Projekt realizowany ze środków finansowych Gminy Olsztyn w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

4.07 CZ 20:00-23:00
Amfiteatr
BLUESOWA SOWA: BETTE SMITH
Galeria Sowa to coś więcej niż klub. To doświadczenie formacyjne całych pokoleń olsztynian. 25-lecie muzycznej sceny Sowy będziemy świętować w Amfiteatrze. Zapraszamy na korzenną ucztę z muzyką bluesową! The Road Dogs (BY), Boogie Boys (PL) i zjawiskowa Bette Smith (USA) udowodnią, że blues w Olsztynie żyje i ma się dobrze.
Współorganizacja: Galeria Sowa
Bilety: 45 zł

5.07 PT 19:00
Galeria Amfilada, ul. Dąbrowszczaków 3
MARIA MILEWICZ-BRAUER: BOXES
Wernisaż prac zrodzonych z bezsilności, złości i poczucia nieodwracalności wywołanych niedawną hekatombą Puszczy Białowieskiej. Przewrotnie ironiczne, ale jednocześnie refleksyjne instalacje artystyczne. Sztuka jako memento dla „zaślepionych” i bardzo potrzebny gest.

5.07 PT 17:30 i 20:30
Amfiteatr
KABARET NEO-NÓWKA: ŻYWOT MARIANA
Etatowi prześmiewcy wszechogarniającego absurdu na aż dwóch spektaklach z nowym programem! Neo-Nówka kolejny raz potwierdzi, że nie przez przypadek zdobyła niezliczoną ilość nagród na niemal wszystkich przeglądach kabaretowych w kraju.
Bilety: 60 zł

6.07 SO 20:30
Amfiteatr
ELECTRIC LIGHT ORCHESTRA CLASSIC – PHIL BATES AND BAND
Świat szalonych rytmów rock’n’rolla, największe przeboje E.L.O. oraz głos Phila Batesa! Doskonale przygotowany występ, perfekcyjne wokale i nietuzinkowi muzycy rozpalą Amfiteatr najsłynniejszymi hitami muzycznej legendy lat 70 i 80 XX wieku! Support: Frontal Cortex
Bilety: 40 zł (przedsprzedaż); 50 zł (dzień koncertu)

7.07 ND 20:00
Bazylika konkatedralna św. Jakuba, ul. Staszica 5
OLSZTYŃSKIE KONCERTY ORGANOWE
Inauguracja XLI Olsztyńskich Koncertów Organowych. Występ Ireneusza Wyrwy poświęcony twórczości Feliksa Nowowiejskiego – światowej sławy kompozytora z Warmii, autora m.in. dziewięciu symfonii organowych, patrona Koncertów.

8-12.07 PN-PT 10:00-14:00
Osiedle Podgrodzie (Pętla linii 105, ul. ks. Borkowskiego)
#AUTOBUSKULTURY NA PODGRODZIU
Nabieramy prędkości, emitując kulturowe feromony od Szpitala Miejskiego po pływalnię UWM! Filmowy Trzepak rządzi, unikatowe warsztaty foto Mateusza Kopacza, warsztat tworzenia ogródka miejskiego z Agnieszką Maliną Pszonak, harce literacko-plastyczne oraz postimpresjonizm: w poszukiwaniu własnego stylu!

8.07 PN 18:00
Muzeum Nowoczesności, ul. Knosały 3b
PRO MUSICA ANTIQUA
Popularni kameraliści pod wodzą prof. Leszka Szarzyńskiego zapraszają na muzyczną podróż śladami gotyckich kościołów i alei wiekowych drzew. Wydarzenie pod patronatem Marszałka Województwa w ramach projektu Muzyka europejska w zabytkach i przyrodzie Warmii i Mazur.
Współorganizacja: Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich

9.07 WT 20:00
Scena Staromiejska
STARÓWKA MUZYCZNE SERCE OLSZTYNA: WITEK MUZYK ULICY
Kto mógłby lepiej pasować do klimatu staromiejskiego rynku, niż najpierwszy muzyk wśród uliczników i ulicznik wśród muzyków? Witek Muzyk Ulicy nie musi nikogo udawać. Jego prawda broni się sama.
Projekt realizowany ze środków finansowych Gminy Olsztyn w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

10, 17, 24, 31.07 ŚR
Kamienica Naujacka / zajęcia plenerowe
MALARSTWO SPONTANICZNE
Podczas zajęć prowadzonych przez Kamę Nadolską nauczymy się wyrażać emocje poprzez malarstwo. Cykl czterech dwugodzinnych spotkań dla dzieci (13:00-15:00) i dorosłych (16:30-18:30) pozwoli otworzyć się na eksperymenty i zajrzeć w głąb siebie.
Koszt: 70 zł / 4 spotkania
Zapisy: zapisy@mok.olsztyn.pl

10.07 ŚR 20:00
Scena Staromiejska
STARÓWKA MUZYCZNE SERCE OLSZTYNA: QUANTUM TRIO
Polsko-chilijska mozaika z pogranicza jazzu, awangardy, muzyki klasycznej i progresywnej. Śmiałe eksperymenty improwizacyjne i międzykulturowa hipnoza dźwiękami rozpiętymi od subtelności ciszy po szaleństwo zgiełku.
Projekt realizowany ze środków finansowych Gminy Olsztyn w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

12.07 PT 20:00
Amfiteatr
KUBA BADACH: OLDSCHOOL
Oldschool to synonim jakości w świecie sztancy i maniery. Kuba Badach odwraca się od trendów, przypominając jak na styku jazzu, funku i soulu tworzy się ambitny pop. Bogactwo aranżacyjne, wyjątkowy feeling i urzekające melodie starej szkoły! Obecność obowiązkowa.
Bilety: 60 zł (przedsprzedaż) / 80 zł (dzień koncertu)

13.07 SO 20:00
Amfiteatr
KORTEZ: HOLIDAY TOUR
Niezwykle emocjonalna i intymna twórczość Korteza kompletnie nie przystaje do komercyjnego blichtru. Nie przeszkadza mu to wyprzedawać największych sal koncertowych w Polsce w przeciągu kwadransa.
Organizacja zewnętrzna
Bilety: 119 zł

14.07 ND 19:00
Amfiteatr
RIVERSIDE: SUMMER WASTELAND TOUR 2019
Riverside to zespół-instytucja i jedna z najlepiej rozpoznawalnych polskich grup za granicą. Najciekawsza polska kapela progresywna na wyjątkowym koncercie w Amfiteatrze! Support: Amarok, Believe, Traffic Junky.
Bilety: 60 zł

14.07 ND 20:00
Bazylika konkatedralna św. Jakuba, ul. Staszica 5
OLSZTYŃSKIE KONCERTY ORGANOWE
Ensemble del passato (Anna Budzyńska – sopran, Henryk Kasperczak – lutnia, teorba, Maciej Kończak – gitara barokowa) i Adam Tański na organach w koncercie poświęconym Stanisławowi Moniuszce w setną rocznicę urodzin.

15-19.07 PN-PT 10:00-14:00
Osiedle Zatorze (boisko SP 11, ul. Okrzei)
#AUTOBUSKULTURY NA ZATORZU
Nie mogło nas zabraknąć za torami, ziemi ekscentryków i pisarzy! Tu Trzepak rządzi w filmowym wydaniu retro, warsztaty tworzenia opowieści z Katarzyną Enemuo, działania z Białym Teatrem, harce literackie oraz stawanie się fowistycznym obrazem!

15.07 PN 20:00
Scena Staromiejska
STARÓWKA MUZYCZNE SERCE OLSZTYNA: KSW 4 BLUES
Delta Missisipi ponownie rozleje się od Wysokiej Bramy po Most Jana. Zwycięzcy Małej Sceny ubiegłorocznej Rawy, zanurzeni po uszy w stylistyce południowych Stanów, w aromatycznej wiązance bluesowych rytmów.
Projekt realizowany ze środków finansowych Gminy Olsztyn w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

16-20.07 WT-SO
Stare Miasto / Amfiteatr
XXIV MIĘDZYNARODOWE OLSZTYŃSKIE DNI FOLKLORU „WARMIA 2019”
W wyjątkowym tyglu artystycznym Dni Folkloru wymieszają się: koncert otwarcia połączony z kolorową paradą wszystkich uczestników ulicami Starego Miasta, trzy koncerty folklorystyczne oraz koncert finałowy.
Organizator: Stowarzyszenie Kulturalne Zespół Pieśni i Tańca WARMIA
Szczegóły: warmia.art.pl

16.07 WT 16:00-22:00
Okolice jeziora Długiego
ALE SZTUKA NAD DŁUGIM: ALE ETNO
Etno-folkowe fale rozbiją się o brzegi jeziora Długiego, niosąc opowieści dla dzieci z muzyką na żywo, warsztaty tkackie, potańcówkę z tanecznymi animacjami, drzewną wystawę i koncert Kapeli Maliszów.
Projekt realizowany ze środków finansowych Gminy Olsztyn w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

19.07 PT 20:00
Galeria DOBRO, ul. Stare Miasto 24/25
CZY KAPITAN TONDA ODLECIAŁ?
Dystans między Chinami, Enverem Hodżą i Shoreditch zamknięty w 288 centymetrach kwadratowych grafik i linorytów. Multidyscyplinarny projekt Tondy Kinoko, znanego kosmonauty-naukowca-marzyciela, dźwiękami udekoruje Bodacious.

21.07 ND 20:00
Amfiteatr
LESZEK MOŻDŻER SOLO
Iskry sypiące się spod palców Leszka Możdżera rozpalają nawet tych, którym wydaje się, że nie przepadają za muzyką improwizowaną. Światowa klasa i być może największe objawienie polskiego jazzu ostatnich lat. Możdżer – Amfiteatr – Kosmos!
Bilety: 70 zł (przedsprzedaż) / 90 zł (dzień koncertu)

21.07 ND 20:00
Bazylika konkatedralna św. Jakuba, ul. Staszica 5
OLSZTYŃSKIE KONCERTY ORGANOWE
Powiew wielkiego muzycznego świata w olsztyńskiej Katedrze. Wolfgang Seifen, prawdziwy mistrz improwizacji, profesor, dyrygent i kompozytor w wyjątkowym koncercie organowym!

22-26.07 PN-WT 14:00-18:00 / ŚR-PT 10:00-14:00
Osiedle Pojezierze (Park Kusocińskiego / boisko przy hali za Tortexem)
#AUTOBUSKULTURY NA POJEZIERZU
Kolejny przystanek kulturowej rajzy. Na Pojezierze przywieziemy filmowy Trzepak, koncerty zespołów Sonbird i VHS, akademię reggae z Lonely Tree Soundsystem oraz skubizujemy świat w Akademii Młodych Twórców!

22.07 PN 21:00
Park Podzamcze, przy fontannie „Ryba z dzieckiem”
KINO PLENEROWE: GIMME DANGER
Jim Jarmusch czyta The Stooges. Iggy Pop i jego wesoła kompania w poszukiwaniu definitywnej niezależności artystycznej, ze środkowym palcem w stronę nabzdyczonego świata. Tak się robi historię. Tak dba się o wolność.

23.07 WT 20:00
Scena Staromiejska
STARÓWKA MUZYCZNE SERCE OLSZTYNA: VHS
Jeszcze niedawno jako Create pokazywali, jak grać alternatywny pop. Teraz, już jako VHS, konsekwentnie nie dają zamknąć się w żadnej z szuflad. Emocjonalne teksty, ciekawe brzmienia i dużo świeżości!
Projekt realizowany ze środków finansowych Gminy Olsztyn w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

25.07 CZ 17:00
Muzeum Nowoczesności, ul. Knosały 3b
EKSPONAT OLA 1: FN 1910 BROWNING
Opowieść o tym, jak mały przedmiot wpłynął na dzieje świata. Zrodzone z pasji konstrukcje Johna M. Browninga stały się wbrew jego intencjom ulubionymi narzędziami zamachowców. O roli browninga w historii XX w. opowie Jacek Moczulski.

25.07 CZ 20:00
Bazylika konkatedralna św. Jakuba, ul. Staszica 5
MUSICA WARMIENSIS
Koncert utworów sakralnych z XVIII i początku XIX w., odtworzonych na podstawie rękopiśmiennych zapisów nutowych, odnalezionych po blisko 200 latach w Bibliotece Wyższego Seminarium Duchownego Metropolii Warmińskiej Hosianum w Olsztynie.
Organizacja: Biblioteka Wyższego Seminarium Duchownego Metropolii Warmińskiej Hosianum w Olsztynie

25.07 CZ 17:00
Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Rodziewiczówny 3
DNI OLSZTYNA: WSPOMNIENIE MARII ZIENTARY-MALEWSKIEJ
Spotkanie upamiętniające twórczość Marii Zientary-Malewskiej – postaci założycielskiej dla olsztyńskiej literatury, połączone z odsłonięciem jednego z utworów poetki w Galerii Jednego Wiersza. Prowadzenie: Ewa Zdrojkowska.
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie

25.07 CZ 18:30
Scena Staromiejska
UROCZYSTE OTWARCIE DNI OLSZTYNA
Prezydent Olsztyna ze świętym Jakubem zapraszają na obchody święta stolicy Warmii!

25.07 CZ 18:40
Scena Staromiejska
DNI OLSZTYNA
STARÓWKA MUZYCZNE SERCE OLSZTYNA: PLATEAU – ŚLADAMI GRECHUTY

Poezja rockowa i dekonstrukcja klasyki. Plateau kłania się staremu mistrzowi, ubierając evergreeny Grechuty w nowe aranżacyjne szaty. Grali na Woodstocku, w Filharmonii Narodowej i Piwnicy pod Baranami. Pora na Scenę Staromiejską pod niebem!
Projekt realizowany ze środków finansowych Gminy Olsztyn w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

26.07 PT 11:00-17:00
Stare Miasto (start: Rynek)
DNI OLSZTYNA: MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL KATARYNEK vol. I + PARADA
Mobilne i rotacyjne popisy katarynkowe przez całe popołudnie, a o 16:30 parada kataryniarzy! Międzynarodowy skład, różnorodne konstrukcje i mnóstwo wdzięku na korbkę! Zapomnijmy o wszędobylskiej cyfryzacji, gdy zabrzmi fin-de-siecle.

26.07 PT 17:30
Scena Staromiejska
DNI OLSZTYNA: POKAZ ILUZJONISTYCZNY
Hokus pokus, czary mary i Łukasz Ogonowski sprawia, że twoja szczęka ląduje na podłodze. Zadziwienie i niedowierzanie własnym zmysłom to podstawa.

26.07 PT 18:00
Scena Staromiejska
DNI OLSZTYNA: MĘŻCZYŹNI, PROSZĘ PANIĄ...
Poezja ze szlachetnego kruszcu. Spektakl muzyczny Grupy Artystycznej MAD inspirowany twórczością Tuwima, Własta i Hemara. Dwoistość kobiecych charakterów w wydaniu retro.

26.07 PT 19:00-22:00
Targ Rybny
DNI OLSZTYNA: POTAŃCÓWKA Z MUZYKĄ NA ŻYWO
Miejski folklor w najlepszym wydaniu. Kapela Praska i Kapela Sztajer z szacunkiem dla przedwojennych tang, poleczek i ballad podwórkowych. Panie proszą panów! Olsztynianie się bawią.

27-28.07 SO-ND 10:00-20:00
Stare Miasto
DNI OLSZTYNA: JARMARK JAKUBOWY
Tradycyjny kiermasz wyrobów wszelakich, w których i najwybredniejsi znajdą coś dla siebie.

27.07 SO 11:00-17:00
Stare Miasto
DNI OLSZTYNA: MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL KATARYNEK vol. II
Potomkowie Giovanniego Barberiego z katarynkową zawieruchą pośród staromiejskich zakamarków.

27.07 SO 12:00-14:00
Scena Staromiejska
DNI OLSZTYNA: LALKI NA STARÓWCE
Warsztaty z tworzenia kukiełek. Skrzydła fantazji na wyciągnięcie dłoni!
Organizacja: Stowarzyszenie Pro Kultura i Sztuka

27.07 SO 18:00
Kamienica Naujacka, ul. Dąbrowszczaków 3
DNI OLSZTYNA
TOMASZ STOCKINGER: JUŻ NIE ZAPOMNISZ MNIE

Popularny i lubiany aktor Tomasz Stockinger swym recitalem w starym stylu przywróci ducha przedwojennych amantów, wykwintnego smaku i szarmu rodem z Hemara, Warsa i Petersburskiego.
Bilety: 30 zł

27.07 SO 20:00
Amfiteatr
DNI OLSZTYNA: KONCERT ANI RUSOWICZ
Muzyczna podróż hipisowskim szlakiem. Twórczość Ani Rusowicz jest mocno osadzona w tradycjach bigbitu, ale odważnie eksploruje pełne bogactwo muzyki lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. To nigdy nie wyjdzie z mody!

28.07 ND 11:00-15:00
Stare Miasto
DNI OLSZTYNA: MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL KATARYNEK vol. III
Katarynkowy zawrót głowy. Feeria bajkowych dźwięków i magiczna podróż w czasie.

28.07 ND 12:00-14:00
Stare Miasto
DNI OLSZTYNA: STAROMIEJSKIE FIGLE-MIGLE
Święto miasta dla najmłodszych. Malowanie buziek, integracyjne wygibasy, konkursy, zabawy i pełen asortyment animacji by rozśmieszyć wasze dzieciaki.
Organizator: Warmiolandia

28.07 ND 15:00-16:00
Scena Staromiejska
DNI OLSZTYNA: KONCERT ANNETTE MUSIC
Trochę jazzowych standardów, nieco swingującego tonu, odrobina przedwojennego ducha, a przede wszystkim mnóstwo uroku.

28.07 ND 16:00-17:00
Scena Staromiejska
DNI OLSZTYNA: KONCERT OLSBAND
Potęga dixielandowych brzmień i wykonawczej energii. Po zastrzyku tradycyjnego jazzu, Nowy Orlean staje się bliższy niż kiedykolwiek.

28.07 ND 17:00-18:00
Scena Staromiejska
DNI OLSZTYNA: MINI KONCERT OPERETKOWY
Elegancki tenor Leszka Biłasa w popołudniu pełnym klasyki i galanterii.

28.07 ND 18:00-19:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski, ul. Stare Miasto 1
DNI OLSZTYNA: KONCERT KATARYNIARZY – FINAŁ
Muzyka klasyczna w kameralnym koncercie katarynkowym.

28.07 ND 20:00
Amfiteatr
DNI OLSZTYNA: BODO CAFE
Muzyczny spektakl retro, nawiązujący do ikonicznej postaci Eugeniusza Bodo. Międzywojenne szlagiery filmowe i nie tylko w wykonaniu śpiewaków i aktorów współpracujących z Operą Śląską, Łódzkim Teatrem Piosenki i Teatrem Śląskim.

28.07 ND 20:00
Bazylika konkatedralna św. Jakuba, ul. Staszica 5
OLSZTYŃSKIE KONCERTY ORGANOWE
Joanna Marciniak na organach i Jakub Marciniak na saksofonie w jazzowej odsłonie cyklu. Liryczna melodyka okraszana współczesną harmonią i improwizacją. Duet wykona własne kompozycje oraz polskie pieśni w autorskich aranżacjach, nie dające się zamknąć w granicach jednego gatunku.

26.07 PT 18:00
ul. Rodziewiczówny (przy Spichlerzu)
ULICZKA KRYMINAŁU: ESCAPE STREET
Dokonano zbrodni na kulturze! Kto jest sprawcą zamachu? Prawdopodobnie tajemnicze indywiduum o ksywie Świeżak ze Śląska. Chcesz pomóc uratować Olsztyńskie Lato Artystyczne? Chcesz rozwiązać zagadkę i samodzielnie odkryć tajemnicę? Wkrocz w zakamarki ul. Rodziewiczówny i zagraj z nami w kryminalną grę miejską! Bawimy się do 8.08.

27.07 SO 17:00
ul. Rodziewiczówny 3
ULICZKA KRYMINAŁU: PAWEŁ JASZCZUK – LITERACKA TOPOGRAFIA MIASTA
Spotkanie autorskie z Pawłem Jaszczukiem okraszone kameralnym koncertem gitarowym. Prowadzenie: Robert Lesiński.
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie

28.07 ND 16:00
ul. Rodziewiczówny (przy Spichlerzu)
ULICZKA KRYMINAŁU: POKAZ TECHNIK KRYMINALISTYCZNYCH
Funkcjonariusze Wojewódzkiej Komendy Policji w Olsztynie odsłaniają swoje śledcze i dochodzeniowe sekrety. Wydarzenie jest częścią obchodów 100-lecia Policji.
Organizator: Wojewódzka Komenda Policji w Olsztynie

29.07-2.08 PN-PT 10:00-14:00
Osiedle Mazurskie (Plac Mazurski)
#AUTOBUSKULTURY NA OSIEDLU MAZURSKIM
Pod maszt dowieziemy wam retro kino familijne przy Trzepaku, warsztaty foto z Mateuszem Kopaczem, permakulturowy warsztat tworzenia ogródka miejskiego Agnieszki Maliny Pszonak, harce literacko-plastyczne oraz zabawę w abstrakcję w ramach Akademii Młodych Twórców!

29.07 PN 21:00
Park Podzamcze, przy fontannie „Ryba z dzieckiem”
KINO PLENEROWE: MR. GAGA
Poruszający dokument o genialnym choreografie i rewolucjoniście tańca, Ohadzie Naharinie. Wyrażanie emocji ruchem doprowadzone do maksimum.

30.07 WT 20:00
Scena Staromiejska
STARÓWKA MUZYCZNE SERCE OLSZTYNA: BARTOSZ SŁATYŃSKI
Melodyjny pop-rock z poetyckimi tekstami i lekko brytyjskim osadem indie w wykonaniu muzyka znanego m.in. z Avalanche i Penny Lane.
Projekt realizowany ze środków finansowych Gminy Olsztyn w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

31.07 ŚR 18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski, ul. Stare Miasto 1
CHÓR NEUE KANTOREI DES DEKANATES WEILHEIM
Niemiecki zespół doświadczonych chórzystów w utworach z epoki baroku, romantyzmu oraz współczesnych.
Organizacja: Parafia Ewangelicko-Augsburska

31.07 ŚR 20:00
Scena Staromiejska
STARÓWKA MUZYCZNE SERCE OLSZTYNA: POLA CHOBOT & ADAM BARAN
Ona śpiewa i pisze. On gra i komponuje. Wyrośli z tradycji bluesowych, które skutecznie przekuli we własny, nieco minimalistyczny i transowy styl. Od Muddy'ego Watersa po Björk i Radiohead.
Projekt realizowany ze środków finansowych Gminy Olsztyn w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

1.08 CZ 21:00
ul. Rodziewiczówny (przy Spichlerzu)
ULICZKA KRYMINAŁU: DZIWKA
Weronika pada ofiarą zbrodni ze szczególnym okrucieństwem. Ale gdy słowo "ofiara" przeplata się z "dziwka" łatwo zgubić właściwy trop. Fragmenty Dziwki Anny Mazurek wydanej przez Ha!art czyta autorka i zaproszeni goście.

3.08 SO
Zajezdnia trolejbusowa, ul. Knosały / okolice Tartaku Raphaelsohnów
LOCAL WARMING
Dwie sceny, wybitni artyści elektro, industrialny klimat i grad aktywności towarzyszących! Plenerowa impreza współczesnej muzyki elektronicznej wraca z rozmachem! Podobno scena berlińska zerka z niepokojem.
FB: localwarmingPL

4.08 ND 20:00
Bazylika konkatedralna św. Jakuba, ul. Staszica 5
OLSZTYŃSKIE KONCERTY ORGANOWE
Nowy dyrektor artystyczny Festiwalu, Jarosław Tarnawski na organach i Andrzej Kulka na trąbce w koncercie poświęconym Petrowi Ebenowi w 90. rocznicę urodzin kompozytora.

4.08 ND 21:00
ul. Rodziewiczówny (przy Spichlerzu)
ULICZKA KRYMINAŁU: RETRO KRYMINAŁ – KONIEC GATUNKU CZY NOWE ROZDANIE?
Twórca kryminału neomilicyjnego, Ryszard Ćwirlej, autor cyklu o komisarzu Maciejewskim, Marcin Wroński oraz prozaik i dziennikarz, Robert Ostaszewski dyskutują nad przyszłością literackiej zbrodni.

5-9.08 PN i ŚR-PT 10:00-14:00 / WT 16:00-20:00
Osiedle nad Jeziorem Długim (Skwer Wolnego Tybetu)
#AUTOBUSKULTURY NAD JEZIOREM DŁUGIM
Nad brzegami najpopularniejszego miejskiego akwenu Trzepak rządzi na filmowo-plenerowo, Pina Polar Show i warsztaty klaunady, Aleksander Olas Ostrowski w Akademii Rocka i dadaistyczne łamanie zasad w Akademii Młodych Twórców!

5.08 PN 21:00
Park Podzamcze, przy fontannie „Ryba z dzieckiem”
KINO PLENEROWE: AMY
Przejmująca historia wzlotu i upadku Amy Winehouse, wrażliwej i złamanej indywidualności twórczej. Eksplozja olbrzymiego talentu bezpowrotnie wessana przez Klub 27.

6.08 WT 16:00-22:00
Okolice jeziora Długiego
ALE SZTUKA NAD DŁUGIM: ALE TEATR
Teatr mój widzę ogromny nad brzegami jeziora! Plenerowe warsztaty tworzenia lalek teatralnych, wędrowne teatry uliczne, niezwykłe spektakle i klaunada zamienią ulice, polany i deptaki w niepodzielne dominium Melpomeny.
Projekt realizowany ze środków finansowych Gminy Olsztyn w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

6.08 WT 20:00
Scena Staromiejska
STARÓWKA MUZYCZNE SERCE OLSZTYNA: OLSTEN BROTHERS BAND
Olsztyński ansambl pokazuje jak mistrzowsko wykonać ucieczkę do przodu, gdzie wreszcie nie ma hałasu, a muzyka znowu służy przeżywaniu. Nastrojowy wieczór w rytmie slow.
Projekt realizowany ze środków finansowych Gminy Olsztyn w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

7.08 ŚR 20:00
Scena Staromiejska
STARÓWKA MUZYCZNE SERCE OLSZTYNA: SARA SZYMCZAK
Emanacja letniej beztroski w repertuarze od rhythm'n'bluesa, przez jazz po ambitny pop. Sara Szymczak ze standardami muzyki światowej i własnymi kompozycjami to jak zwykle uczta dla ucha i oka.
Projekt realizowany ze środków finansowych Gminy Olsztyn w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

8.08 CZ 21:00
ul. Rodziewiczówny (przy Spichlerzu)
ULICZKA KRYMINAŁU: KONCERT BRZOSKA/MARCINIAK/MARKIEWICZ
Częściowo więzienny, częściowo poetycki, częściowo muzyczny eksperyment. Gitara elektryczna i trąbka w otwartych kompozycjach i improwizacjach. W warstwie tekstowej, niemal na chłodno „stan posiadania” po mniejszych i większych zbrodniach. Liczymy rany, straty, wreszcie lata do odsiadki, przede wszystkim tej mentalnej. Poszukiwanie miejsca zza krat gatunków i konwencji.

9.08 PT 20:00
Amfiteatr
SHANNON: 25 LAT
Weterani celtyckich brzmień w wyjątkowym, jubileuszowym występie. Zapowiada się koncert pachnący zielenią, zacną whiskey, szalonym tańcem i muzycznymi opowieściami w duchu folk.
Bilety: 30 zł (przedsprzedaż); 40 zł (dzień koncertu)

10.08 SO 11:00
Zbiórka: róg alei Wojska Polskiego i ulicy Kasprowicza
SPACER Z MUZEUM NOWOCZESNOŚCI: LABIRYNTY LASU MIEJSKIEGO
Niecodzienna gratka dla eksploratorów tajemnic olsztyńskiej terra incognita. Z Rafałem Bętkowskim prześwietlimy zielone płuca miasta, klucząc po bezimiennych ścieżkach w poszukiwaniu miejsc zaginionych.

10.08 SO 15:00-19:30
Amfiteatr
FEST MUZA: FINAŁ KONKURSU MŁODYCH KAPEL
Rockowe beaujolais nouveau. Jeszcze młode i świeże, a już uderza do głowy bukietem czystej energii i przyczajonych talentów. Przegląd finalistów FEST MUZY i festiwal zawstydzania starych muzycznych wyjadaczy w jednym. Wydarzenie pod patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
Partner: Województwo Warmińsko-Mazurskie, Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich
Współpraca: Salon Muzyczny ELKA
Patronat medialny: Radio Olsztyn, Radio UWM FM.

10.08 SO 20:00
Amfiteatr
FEST MUZA: SKUBAS
Skubas w swój charakterystyczny, oszczędny i wyrazisty do bólu sposób śpiewa facecko o miłości i nie tylko. Bez kombinowania, w punkt, prosto w serce.
Wydarzenie pod patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
Partner: Województwo Warmińsko-Mazurskie, Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich
Patronat medialny: Radio Olsztyn, Radio UWM FM.

10.08 SO 18:00
Park Centralny / Tartak Raphaelsohnów
WARMIŃSKA NOC PERSEIDÓW
Animacje dla dzieci, stanowiska obserwatorów nieba i obsługa mapy obrotowej nieba! Od 18:00 prelekcje popularnonaukowe i stoiska z meteorytami w Tartaku. Od 20:00 atrakcje przy parkowej fontannie.
Współorganizacja: Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne
Partnerzy: Biuro Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Olsztyna, Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

11.08 ND 17:00
Amfiteatr
KABARET MORALNEGO NIEPOKOJU: TEGO JESZCZE NIE GRALI
Błyskotliwe teksty, piorunujące riposty, nieoczekiwane puenty, a przede wszystkim organiczna i niewymuszona vis comica to coś, za co Kabaret Moralnego Niepokoju pokochały miliony widzów w całym kraju.
Bilety: 60 zł

11.08 ND 20:00
Bazylika konkatedralna św. Jakuba, ul. Staszica 5
OLSZTYŃSKIE KONCERTY ORGANOWE
Dariusz Bąkowski-Kois w organowych kompozycjach José de Torres y Martínez Bravo, Carla Philippa Emanuela Bacha, Ferenca Liszta, Sigfrida Karga-Elerta i Maxa Regera.

12-16.08 PN-PT 10:00-14:00
Nagórki (przy Przedszkolu nr 32, ul. Murzynowskiego)
#AUTOBUSKULTURY NA NAGÓRKACH
Wielka płyta zatętni mobilną kulturą! Przywieziemy wam plenerowe kino na Trzepaku, warsztaty foto, Olę Rajską z warsztatami storytellingu oraz wizje surrealisty!

13.08 WT 16:00-22:00
Okolice jeziora Długiego
ALE SZTUKA NAD DŁUGIM: ALE POEZJA
Stachura mówił, że wszystko jest poezja. By nabrać pewności, wystarczy zajrzeć nad Długie, gdzie i nauka dzieci jak czerpać natchnienie, i tworzenie łapaczy snów, i spektakl Z głową w chmurach, i poetycki koncert przy ognisku.
Projekt realizowany ze środków finansowych Gminy Olsztyn w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

13.08 WT 20:00
Scena Staromiejska
STARÓWKA MUZYCZNE SERCE OLSZTYNA: DREAM ATLAS
Progresywna alternatywa Dream Atlas dała im zasłużone zwycięstwo Antyfestu 2017. Zespół eklektyczny, emocjonalny, ze sprecyzowaną wizją artystyczną. Jeszcze o nich usłyszycie.
Projekt realizowany ze środków finansowych Gminy Olsztyn w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

18.08 ND 20:00
Bazylika konkatedralna św. Jakuba, ul. Staszica 5
OLSZTYŃSKIE KONCERTY ORGANOWE
Po znakomitym występie podczas ubiegłorocznej odsłony OKO, oczekiwany przez melomanów Felix Ketterer z parterskiego offenburga wraca na kolejny recital organowy w olsztyńskiej katedrze.

19-23.08 PN-PT 10:00-14:00
Jaroty (SP 34, ul. Herdera)
#AUTOBUSKULTURY NA JAROTACH
Na najliczebniejsze osiedle miasta przyjadą: kinowy Trzepak, harce literacko-plastyczne, warsztaty teatralne z Białym Teatrem, Akademia Rapu z Mateo oraz chlapanie farbami w action painting!

19.08 PN 18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski, ul. Stare Miasto 1
PRO MUSICA ANTIQUA
Muzyka wybitnych kompozytorów pozwalająca dostrzec w Warmii i Mazurach inspirującą "krainę wyobraźni". Wydarzenie pod patronatem Marszałka Województwa w ramach projektu Muzyka europejska w zabytkach i przyrodzie Warmii i Mazur.
Współorganizacja: Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich

20.08 WT 16:00-22:00
Okolice jeziora Długiego
ALE SZTUKA NAD DŁUGIM: ALE STREET ART
Dobry przelot przez naturę hip-hopu na zielonej trawce. Warsztaty malowania graffiti, skreczowania, rymowania i tańca, a do tego bauns z DJ Zielakiem.
Projekt realizowany ze środków finansowych Gminy Olsztyn w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

20.08 WT 20:00
Scena Staromiejska
STARÓWKA MUZYCZNE SERCE OLSZTYNA: PO GODZINACH
Chociaż grają po godzinach, pokazują całodobowe serce do muzyki, godne pętli czasowych i akademii muzycznych. Dziarski rock bez niepotrzebnej napinki.
Projekt realizowany ze środków finansowych Gminy Olsztyn w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

21.08 ŚR 20:00
Scena Staromiejska
STARÓWKA MUZYCZNE SERCE OLSZTYNA: SHANTAŻ
Szuwarowo-bagienna ikona, dla miłośników stylu słodka jak chlupot fal o sterburtę. Szanty, piosenki żeglarskie i turystyczne nie tylko dla urlopowiczów w wakacyjnej drodze na Mazury.
Projekt realizowany ze środków finansowych Gminy Olsztyn w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

22.08 CZ 17:00
Muzeum Nowoczesności, ul. Knosały 3b
EKSPONAT OLA 2: PAMIĄTKI SIERPNIA 1914
Prezentacja kolekcji Michała Semczyszyna związanej bezpośrednio z bitwą pod Tannenbergiem oraz bitwą pod Orłowem. Wśród eksponatów m.in. chwyt i podajnik amunicji od legendarnego karabinu maszynowego Maxim.

22-24.08 CZ-SO
Przestrzenie Centrum i Starego Miasta
OLSZTYŃSKI FESTIWAL TEATRÓW ULICZNYCH
Teatry uliczne ponownie ożywią olsztyńskie plenery! Sztuka ulicy w zasięgu wszystkich zmysłów. Taniec, muzyka, performance, sztuka cyrkowa i teatr. Oryginalność, odwaga i twórcze refleksje. Słowem: trzy dni artystycznej uczty z Teatrem Fuzja, Teatrem KTO, Teatrem AKT, Krakowskim Teatrem Ulicznym Scena Kalejdoskop, Olsztyńskim Teatrem Ulicznym, Teatrem Jednej Miny, Warmiolandią, Teatrem Snów, Centrum Pantomimy i Teatrem Usta Usta!

23.08 PT 20:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski, ul. Stare Miasto 1
OLSZTYŃSKI FESTIWAL TEATRÓW ULICZNYCH
KONCERT GRUPY KSIĘŻYC

Słowiański folk łączy się tu z psychodelią, a muzyka wymyka się prostym podziałom gatunkowym. Nastroje generowane przez Księżyc zmieniają się od dawności do dziwności, od melancholii do groteski.

24.08 SO 19:00
Amfiteatr
OLSZTYŃSKI FESTIWAL TEATRÓW ULICZNYCH
PIOTR MACHALICA: MÓJ ULUBIONY MŁYNARSKI

Nastrojowy koncert na dwie gitary, trąbeczkę i akordeonik. Ciepły głos Piotra Machalicy i jego ujmująca osobowość zapewnią intymną atmosferę niepowtarzalnego wieczoru.
Bilety: 30 zł

25.08 ND 10:00-16:00
Stare Miasto
PSZCZOŁY I MIÓD / FESTIWAL DZIEDZICTWA KULINARNEGO WARMII, MAZUR I POWIŚLA
Kolejna edycja festynu Pszczoły i miód, a tam m.in. kiermasz produktów pszczelarskich, prezentacja szklanego ula, pokaz uli i wirowania miodu oraz konkursy dla najmłodszych. A w ramach Festiwalu pod czujnym okiem Telewizji POLSAT zaprosimy na pokazy przygotowania potraw kuchni warmińskiej i mazurskiej z degustacją, prelekcje, kiermasz produktów regionalnych i zabawy dla dzieci.
Szczegóły: warmia.mazury.pl
Organizator: Wojewódzki Związek Pszczelarzy, Rejonowe Koło Pszczelarzy w Olsztynie, Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego

25.08 ND 16:30
Amfiteatr
GIPSY CARNAVAL MUZYKI I TAŃCA ROMÓW
W duchu poszanowania odrębności i pielęgnowania wielokulturowych tradycji miasta zapraszamy razem z zespołem HITANO na wyśmienitą zabawę przy dźwiękach energetycznych melodii i refleksyjnych romskich pieśni.
Bilety: 10 zł (pojedynczy), 20zł (rodzinny 2+2)

25.08 ND 20:00
Bazylika konkatedralna św. Jakuba, ul. Staszica 5
OLSZTYŃSKIE KONCERTY ORGANOWE
Koncert Finałowy tegorocznej odsłony cyklu. Wystąpią: Adam Kowalski – organy, Izabela Buchowska – wiolonczela.

26-30.08 PN-PT 10:00-14:00
Dajtki (Promenada)
#AUTOBUSKULTURY NA DAJTKACH
Rozpędzamy się na ostatniej prostej! Tym razem kino plenerowe przy Trzepaku, warsztaty foto, warsztaty teatralne z Białym Teatrem, harce literacko-plastyczne i wasze pop-artowe portrety!

26.08 PN 21:00
Park Podzamcze, przy fontannie „Ryba z dzieckiem”
KINO PLENEROWE: SERCE PSA
Zen-kino w wykonaniu Laurie Anderson, jednej z najważniejszych artystek nowojorskiej awangardy. O smutku, buddyzmie, pamięci i intymności.

27.08 WT 16:00-22:00
Okolice jeziora Długiego
ALE SZTUKA NAD DŁUGIM: ALE ŚMIECH
Nad Długim zdrowo zarechoczą już nie tylko żaby! Spokojną zazwyczaj toń wzburzy joga śmiechu, warsztaty pantomimy, parada kuglarska, Biały Teatr z Leśmianem i kolorowe aktywności dla dzieci. Rozpuk gwarantowany!
Projekt realizowany ze środków finansowych Gminy Olsztyn w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

27.08 WT 20:00
Scena Staromiejska
STARÓWKA MUZYCZNE SERCE OLSZTYNA: TRAFFIC JUNKY
Traffic Junky wyładuje solidną porcję stonerowego piachu z esencjonalnie hardrockowym zabarwieniem. Jedną nogą w latach 70. XX wieku, drugą w jutrze, przypomną niedowiarkom dlaczego takie granie się nie starzeje.
Projekt realizowany ze środków finansowych Gminy Olsztyn w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

28.08 ŚR 20:00
Scena Staromiejska
STARÓWKA MUZYCZNE SERCE OLSZTYNA: WCZASY
Idealna propozycja na zakończenie wakacji. Czasem zimnofalowa motoryka, czasem synth-popowa, melancholijna przebojowość, zawsze mocne, emocjonalne teksty. Alternatywa w najlepszym wydaniu.
Projekt realizowany ze środków finansowych Gminy Olsztyn w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

31.08 SO 15:00
Scena Staromiejska / Amfiteatr
BEZPIECZNY OLSZTYN / KONCERT DODY & VIRGIN
Tradycyjny festyn rodzinny promujący bezpieczeństwo. W programie konkursy dla najmłodszych oraz pokazy służb porządkowych i ratowniczych. A o 19:00 w Amfiteatrze zagra Doda, niekwestionowana królowa polskiej popkultury.
Organizator: Miejski Zespół Profilaktyki i Terapii Uzależnień, Miasto Olsztyn

2.09 PN 21:00
Park Podzamcze, przy fontannie „Ryba z dzieckiem”
KINO PLENEROWE: LATO
Zbuntowana młodzież za żelazną kurtyną, wspinająca się po rockowych dźwiękach ku wolności, miłości i sensowi. Lata 80. XX w. w Rosji, ale prawdy uniwersalne i ponadczasowe.

7.09 SO 16:00
Start: Miejska Informacja Turystyczna, pl. Jana Pawła II 1, wejście od ul. 1 Maja
SPACERY Z VISIT OLSZTYN
Zapraszamy na bezpłatne, dwugodzinne wycieczki z przewodnikiem PTTK po zabytkach i atrakcjach Olsztyna! Startujemy w każdą sobotę lipca i sierpnia o 16:00 spod Miejskiej Informacji Turystycznej w Ratuszu. Dla turystów biorących udział w akcji Nocujesz – zyskujesz! – 25% zniżki na bilety do Planetarium!
Organizacja: Biuro Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Olsztyna

mat. UM/MOK OlsztynKomentarze (14) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. wedrftgyhujk #2770732 | 77.111.*.* 1 sie 2019 14:09

  No jak głosujecie na takiego prezydenta miasta, to tak mamy,,, tego można było się spodziewać

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Gość #2744363 | 83.9.*.* 8 cze 2019 23:04

  Syf, kiła i mogiła... i czemu nie ma występów naszych świetnych wykonawców i zespołów?

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. baba #2743906 | 94.172.*.* 7 cze 2019 20:32

  no a na moku stronie nic o tym

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Zdegusowany #2743693 | 79.187.*.* 7 cze 2019 11:15

  Iława -mega festiwal jazzowy ,Suwałki -mega festiwal bluesowy,Ostruda -mega festiwal reggae ,Olsztyn -......szkoda gadać nawet Noce Bluesowe spie.....

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Pablo #2743675 | 5.173.*.* 7 cze 2019 10:18

   Że-na-da!Bez komentarza...

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Tom #2743635 | 145.237.*.* 7 cze 2019 08:35

   Dużo, za dużo. Nie liczy się ilość tylko jakość.

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. olsztynianka #2743625 | 188.147.*.* 7 cze 2019 08:28

   BOŻE LUDZIE !!!!!! CO TO MA BYĆ. NIC DLA MŁODZIEŻY NASTOLATKÓW I DZIECI. REPERTUAR DLA EMERYTÓW. CO TEN PREZYDENT OLSZTYNA REPREZENTUJE. KATASTROFA JAKAS. DNI DYWIT JUŻ LEPIEJ SIĘ PREZENTUJĄ NIŻ TE SMUTNE MIASTO OLSZTYN. KPINA JAKAŚ

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  4. Grzybek #2743584 | 94.254.*.* 7 cze 2019 00:36

   Przecież to jakaś kpina. Gdyby nie zjazd katarynek i kabaret to by nie było warto z domu wychodzić. Szajs. Dużo ale słaby poziom

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  5. Gosia #2743564 | 83.9.*.* 6 cze 2019 23:09

   Podziękowania, sporo tego będzie, tylko wiecie czego mi brakuje - olsztyńskich zespołów a najbardziej występów Teatru Lalek. Byli świetni wystepując na Starówce ...

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  6. rozsądny #2743530 | 83.9.*.* 6 cze 2019 21:23

   Trochę lipa bez Szczura Jandy Szyca chociaż Biedronia z żoną zaproście,było by tęczowo i nowocześnie i po linii ratusza.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  7. Tokyo #2743522 | 83.9.*.* 6 cze 2019 20:48

   Nawet noce bluesowe udało się obecnej władzy zniszczyć, mogę powiedzieć jedno: Olsztyn to miasto bez przyszłości.

   Ocena komentarza: warty uwagi (16) ! - + odpowiedz na ten komentarz