Wygrała Eurowizję, a teraz zaśpiewa w Dywitach

2019-06-07 11:55:48 (ost. akt: 2019-06-07 12:11:43)
MuzykaDla dzieciW plenerze stadion w Dywitach 9 czerwca 2019 13:00
roksana węgiel

Gwiazdą imprezy będzie Roksana Węgiel

Autor zdjęcia: archiwum organizatora

W niedzielę 9 czerwca gmina Dywity i GOK zapraszają na odlotowy Dzień Dziecka! W programie mnóstwo atrakcji, a na deser muzyczna gwiazda — Roksana Węgiel.

Jak co roku, gmina Dywity i Gminny Ośrodek Kultury zapraszają najmłodszych mieszkańców na najbardziej kolorową, roztańczoną i rozśpiewaną imprezę w roku, czyli Dzień Dziecka w Dywitach! Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 9 czerwca na stadionie w Dywitach. Start jest zaplanowany na godz. 13.

Podobnie jak w latach ubiegłych organizatorzy zadbali o to, żeby nie zabrakło atrakcji dla całych rodzin. — Staramy się robić wszystko, żeby dzieci i młodzież były zadowolone — mówi wójt Daniel Zadworny.

Na płycie boiska wyrośnie wielki park zabaw i rozrywki z dmuchanymi atrakcjami. Na scenie wystąpią: Dziecięca Orkiestra Dęta z Powiatowej Szkoły Muzycznej w Dywitach, młode talenty z gminy: Studio Wokalne Tatiany Krakowskiej, grupy taneczne GOK, Teatr Katarynka z animacjami, gminne grupy cheerleaders, a także Młode Bębniarki z MDK Olsztynek i rockowe dziewczyny z zespołu Szarlotka. Na stadionie będzie zainstalowanych też siedem stanowisk animacyjnych: bębniarskie, harcerskie, biblioteczne czy prowadzone przez Fundację Kółko Graniaste.

Na finał zaśpiewa bijąca rekordy popularności w internecie, rozgłośniach radiowych i wśród nastolatków Roksana Węgiel, pierwsza polska zwyciężczyni Eurowizji, a także programu The Voice Kids.

— Roksana dwa dni przed koncertem w Dywitach ma premierę płyty, więc na pewno usłyszymy jej najnowsze utwory, jak i znane przeboje — mówi wójt Zadworny. — Kilka lat temu przyjęliśmy filozofię zapraszania na Dzień Dziecka młodych, wschodzących gwiazd i to się sprawdza. W Dywitach śpiewały już Sarsa, Lanberry i Monika Lewczuk.

To nie wszystkie atrakcje, bo będzie też Koło Fortuny z nagrodami, darmowa pomidorowa z kluseczkami, lody, napoje i Fotobudka.

Warto podkreślić, że w czasie imprezy we współpracy z Fundacją „Przyszłość dla Dzieci” wolontariusze ze szkoły w Dywitach będą prowadzili zbiórkę datków do puszek na rzecz 2-letniego Ksawerego, chorego na białaczkę, który w trybie pilnym musi uzbierać 68 tys. zł na lek.

Mając na uwadze usprawnienie dojazdów na koncert Roksany Węgiel gmina uruchomi linię specjalną (autobusy przegubowe) na trasie: Zajezdnia MPK — Kołobrzeska — Piłsudskiego — Wojska Polskiego — Dywity Pętla. (po trasie linii 110).

Odjazdy w kierunku Dywit po trasie linii 110:
• Przystanek Kołobrzeska: 16:30, 16:45, 17
• Przystanek centrum: 16:36, 16:51, 17:06

Odjazdy z Dywit po zakończeniu koncertu również po trasie linii 110 do zajezdni MPK: godz. 19:20, 19:30 i 19:45.

Autobus w kierunku Dywit będzie oznaczony tablicą „Dywity-Koncert”. Dodatkowo na liniach 108 i 112 w niedzielę 9 czerwca będą kursować autobusy przegubowe.
Dla mieszkańców gminy Dywity przygotowano też linie specjalne dowozowe D1, D2 i D3. Szczegół na stronie gminadywity.pl

JN

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB