Moc atrakcji podczas Dni Nidzicy!

2019-06-27 16:00:00 (ost. akt: 2019-06-25 14:06:39)
Muzyka 5 lipca 2019 - 7 lipca 2019
Moc atrakcji podczas Dni Nidzicy!

Autor zdjęcia: Zuzanna Leszczyńska

Wielkimi krokami zbliża się największa i najbardziej wyczekiwana impreza w naszym mieście! Sprawdź, jakie atrakcje czekają na mieszkańców naszego powiatu podczas tegorocznych Dni Nidzicy. Będzie się działo!

Dni Nidzicy rozpoczną się w piątek 5 lipca. O 17:30 zapraszamy nad jeziorko miejskie na "wieczór w blasku gwiazd". O 17:30 na scenie wystąpi Oscar Jensen polsko-kanadyjski piosenkarz i autor tekstów pop-rockowych, który zdobył dużą popularność dzięki wygranym odcinku w Śpiewajmy Razem-All Together Now.

Tuż po nim wystąpi Dawid Kwiatkowski – polski piosenkarz i autor tekstów. Laureat Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV dla najlepszego polskiego i europejskiego wykonawcy. Gwiazdą wieczoru będzie Dżem- polski zespół grający muzykę z pogranicza rocka i bluesa. Dżem zaliczany jest najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki rockowo-bluesowej! A o 23:00 zapraszamy na zamek na Galę Profesjonalnych Walk Rycerskich Polska vs Europa!


5 i 6 lipca
XX Turniej Rycerski

Tradycyjnie podczas Dni Nidzicy nie może zabraknąć turnieju rycerskiego. Tym razem będzie to jubileuszowy XX Turniej Rycerski na Zamku w Nidzicy.

— Przygotujcie się na niesamowite emocje i moc atrakcji związanych z okrągłą rocznicą. Oprócz klasycznych pojedynków zaplanowaliśmy galę Profesjonalnych Walk Rycerskich z udziałem zagranicznych gości - jest to swego rodzaju “MMA w zbroi” — mówi Jarosław Komoszyński- wiceprezes Bractwa Rycerskiego Komturii Nidzickiej. Zobaczymy również pokazy tańców średniowiecznych oraz pokazy sokolnicze.

— Nie zabraknie stanowisk interaktywnych, na których specjaliści zaprezentują zainteresowanym zagadnienia związane z garncarstwem i czerpaniem papieru. Zaprosiliśmy również wielu rzemieślników, którzy wykonują elementy współczesnego uzbrojenia. A to wszystko przy dźwiękach muzyki z epoki granej na żywo! — zapowiada Jarosław Komoszyński. Po raz pierwszy w ramach turnieju zorganizowane zostaną klubowe mistrzostwa 5-osobowych drużyn rycerskich o zasięgu międzynarodowym na licencji federacji HMB.

— Spodziewamy się zespołów z Anglii, Czech, Rosji i Ukrainy. Zapewniam, że wszystkie starcia będą żywiołowe i widowiskowe. Nikt nie będzie się oszczędzać w walce o punkty. Wielokrotnie usłyszymy dźwięk wyginającej się blachy skropionej potem i łzami prawdziwych wojowników! Zachęcam do kibicowania drużynie LEGENDY PÓŁNOCY - zasilanej zawodnikami nidzickiego bractwa.

Sztab organizacyjny intensywnie pracuje nad kolejnymi elementami naszej średniowiecznej układanki - trzymajcie za nas kciuki! Impreza odbywa się w ramach Dni Nidzicy - do zobaczenia 5 i 6 lipca! — dodaje Jarosław Komoszyński.

7 lipca
Rodzinne Dni Nidzicy

Niedziela tradycyjnie będzie dniem dla rodziny. W tym roku organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. — Na najmłodszych będzie czekało dmuchane miasteczko oraz animacje: trampolina, malowanie twarzy, mega bańki, skręcanie balonów czy kącik plastyczny. Rozpoczynamy o godzinie 14:00 nad jeziorkiem miejskim — mówi Paweł Koziński- kierownik wydziału Pozyskiwania Środków Pomocowych Rozwoju i Komunikacji Społecznej.

To jeszcze nie wszystko! - "Figlaki poznają świat" (Marta Krajewska, Kasia Błędowska) Zuzia i Jaś zapraszają do wspólnej podroży! Za każdym razem wyruszają w inne miejsce: od Safari w Afryce, po lot w kosmos. Poprzez dźwięki i słowa przedstawią niesamowity świat zwierząt, roślin i ludzi. We wspólnych podróżach towarzyszyć nam będzie śmiech, czasem dreszczyk emocji i ciekawostki ubrane w dobrą zabawę!

Na mieszkańców czekają również stoiska rzemieślnicze oraz poczęstunek. Organizatorzy planują także plener malarski dla najmłodszych oraz występ zespołu Shine. Wieczorem na scenie zobaczymy i usłyszymy znaną i lubianą Męską Paczkę. Zwieńczeniem Dni Nidzicy będzie profesjonalne kino plenerowe- "La La Land" film nagrodzony 6 Oskarami.


Piątek
17:30 - Oscar Jensen /jeziorko miejskie
- Dawid Kwiatkowski /jeziorko miejskie
- Dżem /jeziorko miejskie
23:00 - Gala Profesjonalnych Walk Rycerskich Polska vs Europa /zamek

Sobota

9:30 – Turniej łuczniczy /podzamcze
10:00 – Oficjalne otwarcie turnieju /zamek
10:15 – Pokaz tańców dawnych / zamek
10:30 – Turniej walk pieszych 1/1 miecz i tarcza /zamek
13:30 – Turniej walk pieszych 1/1 miecz długi /zamek
14:30 – Pokaz tańców dawnych /zamek
14:45 – Występ zespołu muzyki dawnej Fleurdelis /zamek
15:00 – 19:00 Buhurt League Challenger – międzynarodowe walki grupowe / podzamcze
15:30 – Bieg dam / zamek
16:00 - Turniej walk pieszych 1/1 miecz i puklerz /zamek
17:00 – Pokaz ptaków drapieżnych /zamek
21:30 – Inscenizacja zdobycia i spalenia grodu /wzgórze Króla Jagiełły

Niedziela
14:00 —Dmuchane miasteczko
— animacje dla dzieci - trampolina, malowanie twarzy, mega bańki, skręcanie balonów, kącik plastyczny
— "Figlaki poznają świat" (Marta Krajewska, Kasia Błędowska) Zuzia i Jaś zapraszają do wspólnej podroży! Za każdym razem wyruszają w inne miejsce: od Safari w Afryce, po lot w kosmos. Poprzez dźwięki i słowa przedstawią niesamowity świat zwierząt, roślin i ludzi. We wspólnych podróżach towarzyszyć nam będzie śmiech, czasem dreszczyk emocji i ciekawostki ubrane w dobrą zabawę!
— stoiska rzemieślnicze
— poczęstunek dla mieszkańców
— plener malarski dla najmłodszych
18:30 — występ zespołu "Shine"
ok. 20:30 —występ zespołu "Męska Paczka"
ok. 21:03 — Profesjonalne kino plenerowe - "La La Land" film nagrodzony 6 Oskarami.


zl


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. dżem #2761306 | 178.235.*.* 12 lip 2019 22:58

  zaprosili jednego powrzeszczał poskakał ile kaski zgarnal drugi tak samo po jakiego diabła takich zapraszać ile kosztowała cała impreza kto wie

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Do Tomka #2758799 | 37.47.*.* 8 lip 2019 07:57

  To znalazłeś czy nie te informacje na temat Dni Nidzicy bo coś tu kręcisz bracie. Przyznaj się co brałeś ? Ps. Zmień dostawcę.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Tomek #2757170 | 46.169.*.* 3 lip 2019 22:54

  Szkoda, że gdyby nie strona gazety, nie byłoby nigdzie żadnej informacji. Nie mogę uwierzyć, że na stronie miasta nie ma o Dniach Nidzicy ani słowa. Bardzo trudno znaleźć tą imprezę. Za to o współpracy z Obwodem Kaliningradzkim dowiem się wszystkiego. A co mnie to k.... obchodzi ? Żenujący poziom pracowników Urzędu Miasta.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Pawulon #2756999 | 37.47.*.* 3 lip 2019 16:43

  Dziadostwo i tyle

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. jola #2755223 | 178.235.*.* 30 cze 2019 13:35

   znow bedzie darl morde ten krzyczek nic na rynku dlaczego

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Nni #2753711 | 178.235.*.* 27 cze 2019 16:30

   Czemu będzie grał Dżem, który już kilka lat temu grał na Dni Nidzicy?

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (-1)