Dni Morza w Ostródzie

2019-06-21 12:43:55 (ost. akt: 2019-06-21 12:46:14)
W plenerze 29 czerwca 2019 - 30 czerwca 2019
Dni Morza w Ostródzie

Autor zdjęcia: mat. UM w Ostródzie

Rozpoczęciu sezonu wakacyjnego w naszym mieście tradycyjnie towarzyszy największa impreza żeglarska – Ostródzkie Dni Morza. W tym roku odbędą się 29 czerwca już po raz XXVIII, tradycyjnie już na Jeziorze Drwęckim oraz przylegającym bulwarze, zwanym od bieżącego roku - Bulwarem Europejskim.

Dni Morza w Ostródzie mają swoją długą historię. Dawniej w dniu przesilenia wiosenno-letniego odczuwało się nad jeziorem Drwęckim nastrój szczególny. Przez cały dzień statki Żeglugi odbywały rejsy spacerowe. Mieszkańcy gromadzili się pod wieczór na brzegu jeziora przy kanale. Płonęły ogniska, również na starych barkach. W niebo wystrzeliwały rakiety. Pływały pięknie oświetlone statki w pełnej gali flagowej, zaś na pokładach grały orkiestry, ludzie bawili się na wodzie i na brzegach.

Organizatorzy Dni Morza postanowili nawiązać do tych chlubnych tradycji ogłosić konkurs na „Najładniej udekorowaną jednostkę pływającą i przebraną załogę” podczas „XVIII Ostródzkich Dni Morza”. Zachęcamy wszystkich posiadaczy jednostek pływających do udziału w konkursie. Wręczenie nagród nastąpi podczas koncertu szantowego na molo w niedzielę dnia następnego ok. godz. 15.00.
Inną nowością tegorocznych Dni Morza będzie pokaz laserów bezpośrednio przed fajerwerkami.

XXVIII Ostródzkie Dni Morza rozpoczną się od godz. 10.00 regatami na Jez. Drwęckim. Od godziny 12:00 na nabrzeżu Jeziora Drwęckiego rozpocznie się piknik rodziny, w ramach którego rodzice z dziećmi będą mogli spędzić miło czas na grach, zabawach i konkursach. W godzinach wieczornych, na akwenie Jeziora Drwęckiego będzie można obserwować paradę jednostek pływających zakończoną pokazem laserów i sztucznych ogni oraz koncerty szantowe i rozrywkowe (wystąpią: Orkiestra Miejska, zespół Atlantyda oraz Orkiestra Samanta).

Po koncertach odbędzie się wspomniany wcześniej pokaz laserów oraz fajerwerków.

PROGRAM XXVIII OSTRDZKICH DNI MORZA:

Sobota 29 czerwca – Bulwar Europejski, Molo i Jez. Drwęckie
9.00 – Regaty Żeglarskie – przytań KŻ Morliny
12.00 – Piknik Rodzinny – nabrzeże Bulwaru Europejskiego
18.00 – koncerty na molo
- Orkiestra Miejska
- Atlantyda
- Orkiestra Samanta
22.40 – parada jachtów, pokaz laserów i fajerwerków

Niedziela 3 czerwca – molo
15.00 – koncert szantowy zespołu Akustik, wręczenie nagród w konkursie na „Najładniej udekorowaną jednostkę pływającą i przebraną załogę”

mat. UM w Ostródzie


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. jabol #2751105 | 5.173.*.* 22 cze 2019 19:04

    a dlaczego w Ostródzie. Przecież Ełrodep.KARSKI obiecał port i jezioro w Dobrym Mieście ----jeszcze nie ma - a głosy matołów już dostał

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz