Turnieje Roundnet w Olsztynie

2019-06-24 16:18:18 (ost. akt: 2019-06-24 16:19:55)
SportSportSport 28 czerwca 2019
Turnieje Roundnet w Olsztynie

Autor zdjęcia: UM Olsztyna

Jest oryginalną dyscypliną sportu, doskonałą do aktywnego spędzania czasu. W stolicy Warmii i Mazur odbędą się trzy wakacyjne turnieje.

Rywalizacja odbywa się między dwoma dwuosobowymi zespołami. Gumowa piłka wprowadzana jest do gry serwisem. Gracze odbijają ją naprzemiennie, ale mogą wymienić między sobą nie więcej, niż trzy uderzenia. Ostatnie należy odbić od siatki tworzącej trampolinę na obręczy wielkości hula-hop. Akcja kończy się punktem, jeśli piłka uderzy w ziemię, obręcz, lub odbije się więcej niż raz od siatki.

- Roundnet nie wymaga ani wielkiej sportowej formy, ani długiego wprowadzania w skomplikowane reguły - wyjaśniają organizatorzy zawodów z Klubu Sportowego Ultimate Frisbee Olsztyn. - Jeśli tylko mamy do dyspozycji zestaw do gry, czyli piłeczkę i siatka na specjalnym stelażu, trochę wolnej przestrzeni oraz chętną do zabawy grupę znajomych, to niczego nam już nie potrzeba.

W trakcie wakacji w Olsztynie odbędą się trzy turnieje. Pierwszy już 28 czerwca (kolejne 19 lipca i 30 sierpnia) na plaży miejskiej za hotelem Omega.

Aby wziąć udział w zmaganiach trzeba mieć skończone 13 lat i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Jeśli ktoś nie ma partnera do gry, system dobierze go losowo.

Cykl turniejów Roundnet współfinansuje Samorząd Olsztyna.

UM Olsztyna

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB