Olsztyńskie Warsztaty Gospel

2019-06-28 14:23:27 (ost. akt: 2019-06-28 14:28:08)
Muzyka 29 czerwca 2019 - 30 czerwca 2019
Olsztyńskie Warsztaty Gospel

Autor zdjęcia: mat. prasowe

Olsztyńskie Warsztaty Gospel od lat cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców Olsztyna, choć nie tylko. Na stałe wpisały się już w kalendarz lokalnych wydarzeń kulturalnych. Tegoroczne OWG poprowadzą instruktorzy wokalni z kraju, którzy jeszcze do nas nie zawitali. Gościem specjalnym i główną solistką Koncertu Finałowego będzie natomiast Natalia Niemen. Zapowiada się szczególny występ. W tym roku przypada bowiem 80. rocznica urodzin ojca Natalii, Czesława Niemena.

Prowadzący warsztaty:

Grzegorz Głuch
Kompozytor, dyrygent, autor tekstów i aranżer, zwłaszcza muzyki gospel. Założyciel i lider grupy Gospel Rain. W swym dorobku ma kilkadziesiąt autorskich piosenek i aż kilkaset aranżacji innych utworów. Koncertował i współpracował ze znakomitymi muzykami, m.in.: Natalią Niemen, Natalią Kukulską, Mietkiem Szcześniakiem, Krzysztofem Cugowskim, Piotrem Cugowskim czy Krzysztofem Zalewskim. Przez ponad dekadę śpiewał w chórze TGD, współtworząc kilka utworów. Jest też producentem muzycznym wielkich Koncertów Chwały, które od 2003 roku regularnie odbywają się w wieczór Bożego Ciała w Lublinie. Tam prowadzi ponad stuosobowy Chór dla Jezusa. Zaś poza Lublinem także Chadek Gospel Choir, Świdnik Gospel Choir i Krasnobrodzki Gospel. Z pasją dzieli się umiejętnościami, prowadząc warsztaty muzyczne w całej Polsce.

Sylwia Piotrowska
Solistka w zespole Gospel Rain, jazzowych składach eSQb i B4 oraz nowo powstałym projekcje Depozyt. Z wyróżnieniem ukończyła studia na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa w klasie wokalnej na UMCS oraz studia pedagogiczne o specjalności szkolnej i opiekuńczej. Wzięła udział w nagraniu płyty z okazji 60-lecia UMCS. Wraz z Gospel Rain supportowała gwiazdy polskiego i zagranicznego formatu. Miała przyjemność śpiewać u boku takich artystów, jak Ewa Uryga, Ewelina Flinta czy Perfekt. Jest jurorem na licznych przeglądach i festiwalach muzycznych. Sama niejednokrotnie brała udział w festiwalach, programach czy koncertach telewizyjnych (kolędy TVP2 w 2007 roku, program ,,Kawa czy herbata?"). Obecnie pracuje jako trener wokalny w Studiu Muzyki Rozrywkowej i Jazzu J'Sound.

Jakub Piotrowski
Pianista, kompozytor, aranżer. Absolwent Szkoły Muzycznej im. Karola Lipińskiego I i II stopnia w Lublinie (klasa fortepianu). Połączenie słuchu absolutnego z ogromną muzyczną wrażliwością zaowocowało wyróżnieniem na dyplomie na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Obecnie dyrektor muzyczny w Agencji Artystycznej J'Sound, realizator dźwięku w Studiu Nagrań J'Sound oraz wykładowca na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa UMCS. Pianista w zespole Gospel Rain, jazzowych składach eSQb i B4, mózg projektu Depozyt. Współpracował z Teatrem im. J. Osterwy, Teatrem Lalki i Aktora oraz Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie. Zaś na scenie m.in. z Marysią Sadowską, Krzysztofem Kiliańskim, Violą Brzezińską, Ewą Urygą czy Patrycją Golą.

A co z młodszymi wokalistami w wieku 6-12 lat? Dla nich mamy warsztaty Gospel Kids, które poprowadzi:

Ewa Giska
Żona, mama, flecistka, wokalistka i kompozytorka, absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku. Obecnie wicedyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Dywitach, prezes Fundacji 36i6. Od kilku lat prowadzi w Olsztynie chór gospel Wniebogłosy. Tworzy też projekty kulturalno-edukacyjne oraz profilaktyczne dla dzieci i młodzieży. Co roku współorganizuje Olsztyńskie Warsztaty Gospel. Zawsze pełna entuzjazmu i energii.

Zapraszamy więc na dwa dni warsztatów (drugi 30 czerwca) oraz Koncert Finałowy, który odbędzie się 30 czerwca o godz. 20:00 w Amfiteatrze im. Czesława Niemena. Wieczorem, oprócz wspomnianej Natalii Niemen, wystąpi grupa Gospel Rain oraz chór złożony z uczestników warsztatów, zarówno dorosłych, jak i dzieci z Gospel Kids.

Szczegóły niedzielnego Koncertu Finałowego TUTAJ

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB