Nadchodzi Ostróda Reggae Festival!

2019-07-06 06:00:00 (ost. akt: 2019-07-08 11:56:27)
Muzyka 11 lipca 2019 - 14 lipca 2019
Nadchodzi Ostróda Reggae Festival!

Autor zdjęcia: P. Tabencki/RASTAtrooper

Rusza już w przyszłym tygodniu! Ostróda Reggae Festival 11–14 lipca 2019r., Ostróda, Amfiteatr & Czerwone Koszary.

Ostróda Reggae Festival ze swoją 18-letnią historią jest czołową polską imprezą celebrującą muzykę i kulturę wywodzącą się z Jamajki. Festiwal zyskał globalną markę, cenioną przez fanów i artystów w wielu miejscach świata i gromadzi międzynarodową publiczność – młodzież i rodziny z dziećmi. Już całe nowe pokolenie wyrosło na ostródzkim festiwalu!

Na ORF w jego długiej historii wystąpiło wiele gwiazd. Wyjątkowy był pod tym względem 2017 rok, gdy po raz pierwszy na festiwalu wystąpił Jamajczyk Shaggy. Pojawiły się też inne legendy reggae Steel Pulse i Big Youth oraz nowocześni w podejściu do jamajskiej materii The Skints i Dreadzone. Polskę również reprezentowała czołówka z artystami pokroju Mesajah, Tabu, Grubsona czy Vavamuffin. Najlepsi polscy muzycy reggae wystąpili razem z okazjonalnym koncertem Tribute to Bob Marley.

Co roku przez cztery dni na czterech scenach można usłyszeć kilkudziesięciu wykonawców jamajskiej muzyki. Podobnie będzie w tym roku. Wystąpią m.in. U Brown & Ras Bass (Jamajka-Polska), Raggattack (Polska-Nigeria), Queen Ifrica (Jamajka), King Jammy (Jamajka), Marcus Gad (Nowa Kaledonia), Radikal Guru & Baptiste (Francja), Oku Onoura (Jamajka), Gentelman's Dub Club (Wlk. Brytania) i wieleu innych. Nie zabraknie polskich legend reggae: Tabu, Sidney Polak, Dubska, Bakshish, Damian Syjonfam, Vavamuffin.

Festiwalowi towarzyszy wiele imprez. W amfiteatrze odbywają się spotkania i projekcje filmowe w ramach Uniwersytetu Reggae, na molo nad Jeziorem Drwęckim warsztaty tańca, są zajęcia z gry na afrykańskich bębnach. Na terenie festiwalu funkcjonuje kreatywna strefa aktywności dla dzieci oraz strefa chillout. Ze swoimi stoiskami obecne są pro-ekologiczne organizacje pozarządowe.
Są barwne stoiska z jedzeniem, odzieżą, sztuką i gadgetami.

ORF niezmiennie cieszy się opinią imprezy kulturotwórczej – nie tylko zapewnia możliwość zobaczenia głównych gwiazd gatunku, ale również odkrywa nieznanych jeszcze w Polsce artystów, propaguje nowe zjawiska i edukuje.

W tym roku kolejny raz muzyka reggae zabrzmi ponownie w tzw. Czerwonych Koszarach. Zmieni się lokalizacja pola namiotowego dla uczestników ORF 2019! To Park Collisa przy ul. 3 Maja – idealne miejsce, pełne zieleni i bezpośrednio przy miejskiej plaży. Dobry odpoczynek po koncertach i chillout gwarantowane! Takiego pola jeszcze w historii festiwalu nie było.
Festiwalowe informacje można znaleźć na stronie ostrodareggae.comŹródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB