Wieczory jazzowe w Lidzbarku Warmińskim

2019-07-04 13:10:49 (ost. akt: 2019-07-04 13:14:12)
MuzykaKulturaW plenerze Scena plenerowa Lidzbarskiego Domu Kultury, ul. Słowackiego... 5 lipca 2019 - 6 lipca 2019 19:00
Trio Tubis

Trio Tubis

Autor zdjęcia: mat. organizatora

Lidzbark Warmiński kolejny raz stał się regionalną stolicą jazzu. Organizatorzy zapraszają na ósme już Lidzbarskie Wieczory Jazzowe. Odbywają się one na scenie plenerowej Lidzbarskiego Domu Kultury (ul. Słowackiego 4).

Na dobry początek publiczność wysłuchała utworów Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza w wykonaniu Trio Andrzeja Jagodzińskiego, Agnieszki Wilczyńskiej i Roberta Majewskiego.

Najbliższy koncert odbędzie się w piątek (5 lipca), a zagra zespół QYAWY, tworzący jazzowo-rockowo-kubańską mieszkankę muzyczną, którego siłą jest także wielopokoleniowość. Najstarszy członek zespołu ma 61, a najmłodszy 29 lat.

Piątkowy wieczór wypełni pobudzająca muzyka z wyraźnym akcentem latynoskim, ponieważ część składu zespołu stanowi rodzina Torresów: znany perkusista Jose Torres i jego synowie — perkusista Tomasz i basista Filip.

Z kolei w sobotę (6 lipca) rozbrzmiewać będzie doceniony przez krytyków zespół Tubis Trio tworzące od 2008 roku. Zespół wykonuje autorskie kompozycje, których styl nakreśla improwizacja zaczerpnięta z jazzu, ale otwarta na szersze horyzonty.
Trio inspiracje czerpie z szeroko pojętej muzyki, sięgając nawet po tematy muzyki pop, ale przerobione z największym kunsztem artystycznym. W ten sposób Tubis Trio zaskakuje publiczność świeżością z jaką podchodzi do każdego koncertu.

Koncerty są bezpłatne, zaczynają się o godz. 19:00. Organizatorem ósmych Lidzbarskich Wieczorów Jazzowych jest Urząd Miejski w Lidzbarku Warmińskim.

BM


Warto już teraz zaplanować sobie wyjazd do Lidzbarka. Zagrają:
12 lipca — Nula Stankiewicz & Janusz Strobel & Mariusz Fazi Mielczarek
13 lipca — Cherry Lee Mewis & Krissy Matthews Band
20 lipca — Sophia Grand Club
26 lipca — The Warsaw Dixielanders
27 lipca — Krystyna Stańko Quintet
2 sierpnia — Grażyna Auguścik & Paulinho Garcia
23 sierpnia Lemańczyk\Pilichowski Quartet
24 sierpnia — Włodzimierz Nahorny Trio
30 sierpnia Janusz Szrom & Paweł Perliński & Andrzej Łukasik & Sebastian Frankiewicz
31 sierpnia Big Collective Band

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB