Wernisaż wystawy „Przydrożne kapliczki”

2019-07-04 13:24:27 (ost. akt: 2019-07-04 13:26:14)
KulturaWystawyInne Sala kameralna BWA, Olsztyn 4 lipca 2019 18:00
Mariola Żylińska-Jestadt i jej kapliczki

Mariola Żylińska-Jestadt i jej kapliczki

Autor zdjęcia: Ewa Mazgal

W czwartek (4 lipca) o godz. 18:00 w sali kameralnej BWA w Olsztynie odbędzie się wernisaż wystawy „Przydrożne kapliczki” Marioli Żylińskiej-Jestadt. Artystka mówi: — W kapliczkach najbardziej fascynuje mnie to, że wrosły w nasz krajobraz i pełnią różne funkcje.

Na wystawie pokaże wielkoformatowe kompozycje wieszane jak klasyczne obrazy, inspirowane symbolem Warmii — ludowymi kapliczkami, która nawiązują do obiektów pozbawionych akcentów sztuki profesjonalnej. Zobaczymy 6 instalacji oraz prace malarskie. Ekspozycja zrealizowana w ramach stypendium ministra kultury i dziedzictwa narodowego.

Mariola Żylińska-Jestadt (1973) dyplom z malarstwa obroniła w pracowni prof. Wojciecha Sadleya na olsztyńskiej WSP. Była stypendystką marszałka województwa warmińsko-Mmazurskiego. Jest laureatką nagrody marszałka województwa „Laur Najlepszym z Najlepszych”. Brała udział w wielu wystawach. Ostatnio w Bułgarskim Instytucie Kultury w Warszawie, w Galerii Forum w Gdańsku.Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB