Riverside w Olsztynie. Koncert już w najbliższą niedzielę!

2019-07-09 12:52:46 (ost. akt: 2019-07-09 12:58:08)
Muzyka 14 lipca 2019
Riverside w Olsztynie. Koncert już w najbliższą niedzielę!

Autor zdjęcia: mat. organizatora/olsztyn.eu

Już w niedzielę 14 lipca w Amfiteatrze im. Czesława Niemena wystąpi Riverside. Na koncert grupy, która wystąpi w ramach trasy promującej ostatnie wydawnictwo „Wasteland”, zaprasza Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Riverside to zespół z pogranicza rocka i metalu progresywnego, założony w 2001 roku przez Piotra Grudzińskiego i Piotra Kozieradzkiego, do których dołączyli Mariusz Duda i Jacek Melnicki. Już po roku światło dzienne ujrzało ich pierwsze demo, a zaraz potem pierwszy singiel. Popularność przyniosła im już debiutancka płyta z 2003 roku. Dziś band cieszy się wielkim uznaniem nie tylko nad Wisłą, ale także za granicą. Wystarczy spojrzeć na listę przystanków podczas tegorocznej, amerykańskiej czy europejskiej trasy koncertowej. Muzyka Riverside to wypadkowa inspiracji członków grupy.

Na płytach słychać zarówno długie, melancholijne dźwięki, kojarzące się ze sceną progresywną, jak i ostre, gitarowe akcenty, świadczące o metalowych inklinacjach muzyków. Ich twórczość to także alternatywne brzmienia i ambitne teksty. Do tego delikatny, liryczny głos Mariusza Dudy.

W 2016 roku przyszłość zespołu stanęła pod wielkim znakiem zapytania, gdy nagle zmarł Piotr Grudziński. Członkowie grupy postanowili jednak wyruszyć w kolejną trasę i wydać album, na którym znalazły się nagrane wcześniej utwory ze zmarłym gitarzystą. „Wasteland”, ostatni krążek wydany przez trio, nadal dostarcza mnóstwo „dobrych” melodii, choć sam tytuł zdradza nastroje muzyków. Album przepełnia smutek. Jednak stworzony został tak, by nim nie przygniatać. Tamtejsze, pełne nadziei emocje wręcz pomagają podnieść się i stawić czoła problemom. Całość, zamknięta w niezwykle dojrzałej formie, z pewnością nie rozczarowała wieloletnich fanów.

>>> Znamy największe atrakcje i gwiazdy Olsztyńskiego Lata Artystycznego! [PROGRAM]
Skład zespołu:
Mariusz Duda – gitara basowa, wokal
Michał Łapaj – instrumenty klawiszowe, wokal
Piotr Kozieradzki – perkusja
Maciej Meller – gitara elektryczna

Support: Amarok / Believe / Traffic Junky

PUNKTY SPRZEDAŻY BILETÓW
Informacja Kulturalna
ul. Dąbrowszczaków 3 (pn.-pt.: 11.00-17.00)
Galeria DOBRO
ul. Stare Miasto 24/25 (wt.-niedz.: 12.00-20.00)
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB