Koncert w Leśniczówce Pranie

2019-07-10 08:29:22 (ost. akt: 2019-07-10 08:46:52)
Muzyka Pranie, Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego... 13 lipca 2019 18:00
Koncert w Leśniczówce Pranie

Autor zdjęcia: Leśniczówka Pranie/ mat. prasowe

W sobotni wieczór 13 lipca o godz. 18 w Leśniczówce Pranie — program poetycko-muzyczny “Kobieta czy mężczyzna, czyli powiedz mi, jak mnie kochasz”. Wystąpią: Dariusz Jakubowski, Katarzyna Thomas (sopran), Piotr Szafraniec (fortepian).

Autorski program aktora Dariusza Jakubowskiego, który wraz z muzykami: śpiewaczką Katarzyną Thomas i pianistą Piotrem Szafrańcem, proponują lekką, poetycko-muzyczną podróż w poszukiwaniu spełnienia w miłości. Miłosne tematy w poezji od E. Dickinson, biblijnej, zmysłowej „Pieśni nad pieśniami”, szekspirowskich „Sonetów”, po współczesnych: Szymborską, Gałczyńskiego czy Baczyńskiego. Baudelairowskie namiętności XIX-wiecznego Paryża. Zajrzymy też do renesansowej alkowy, by zerknąć na “dworski striptiz”, z wdziękiem, dowcipnie uchwycony przez Johna Donne’a, a przetłumaczony przez Stanisława Barańczaka.

Ten "patchwork" jest świadomym wyborem również w muzyce. Motywy z filmu „Kobieta i mężczyzna”, "West Side Story" Georga Gershwina, melodie Marka Grechuty, popularne w artystycznych salonach Paryża miniatury/etiudy Ericka Satie, miłosną arię Mimi z „Cyganerii” Pucciniego, czy neoromantyczną pieśń Ryszarda Straussa.

Bilety: 30 zł

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB