Koncertowy weekend. Przed nami Dni Iławy - PROGRAM

2019-07-11 11:31:39 (ost. akt: 2019-07-11 11:39:10)
Muzyka 13 lipca 2019 - 14 lipca 2019
Golec uOrkiestra pojawi się na iławskiej scenie w sobotę

Golec uOrkiestra pojawi się na iławskiej scenie w sobotę

Autor zdjęcia: Arch. zespołu

Święto naszego miasta zawsze oznacza tylko jedno: wspaniałą zabawę dla wszystkich! Tak właśnie, bo Dni Iławy, to dwa dni koncertów nie byle jakich artystów i to zupełnie za darmo! W tym roku organizatorzy także postarali się o repertuar, który zadowoli najbardziej wymagających. Jaki? Zobaczcie sami.

PROGRAM:

13.07 ( SOBOTA) GODZ.18:30, MIEJSCE: BOISKO PRZY BASENIE- impreza pod patronatem Radia Eska, wystąpią:

Anna Wyszkoni (ur. 21 lipca 1980 roku w Tworkowie na Górnym Śląsku) – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Jedna z najbardziej cenionych i charyzmatycznych wokalistek na polskiej scenie muzycznej. Ma na swoim koncie imponującą ilość przebojów, nagród i wyróżnień oraz ponad pół miliona sprzedanych płyt. Dwie solowe płyty Ani, „Pan i Pani” i „Życie jest w porządku” uzyskały status Podwójnie Platynowych! Najnowszy album, „Jestem tu nowa”, w ciągu roku od premiery pokrył się „złotem”. Artystka funkcjonuje na polskiej scenie muzycznej od 22 lat.

• Zespół Golec uOrkiestra to wyjątkowe zjawisko na polskim rynku muzycznym. Powstał w 1999 roku, a jego liderami są Łukasz i Paweł Golcowie – „beskidzcy górale XXI wieku”, jak pisał o nich Janusz Stokłosa – jeden z najwybitniejszych polskich pianistów i kompozytorów.Zespół zawojował muzyczną scenę niezwykle przebojową płytą zatytułowaną „Golec uOrkiestra 1” (1999 r.), która w oryginalny sposób połączyła elementy góralskiego folku z charakterystycznymi cechami muzyki pop, rock’n’rolla i jazzu. Jej siłą napędową okazały się wyraziste, pełne zdystansowanego humoru piosenki, min Lornetka, UFO, czy niezwykle elektryzująca Crazy is my live, do dziś rozgrzewające rzesze fanów na każdym z koncertów zespołu. Wierność własnym korzeniom, oryginalność w podejściu do oraz bezkompromisowość w tekstach i muzyce sprawiają, że Golec uOrkiestra jest wciąż jednym z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych zespołów w Polsce.

The Music of Electric Light Orchestra - Phil Bates Band to brytyjska, niezwykle popularna grupa lat 70. i 80. XX wieku. Utwory Electric Light Orchestra są znane na całym świecie. Projekt Phil Bates @ Band Perform The Music of Electric Light Orchestra został powołany do życia przez Phila Batesa., który od 1993 do 1998 roku był członkiem zespołu ELO Part II jako gitarzysta i wokalista. W 2007 roku został frontmanem The Orchestra. W latach późniejszych objął funkcję wokalisty i gitarzysty Electric Light Orchestra Classic.

14.07 (NIEDZIELA) GODZ.16:00, MIEJSCE: AMFITEATR MIEJSKI

• Zespół Arkadia Band. W latach 90′ Zespół Arkadia Band został zaproszony na występy po za granicami kraju, między innymi do Ukrainy, Bułgarii i Włoch. Lata 2000-2009 opiewały w różne zmiany w zespole, zarówno w składzie jak i muzyce. Grupa tworzyła swoje autorskie programy z których pierwszym był program śląski. W tych latach zespół został zaproszony na biesiady do Austrii i Grecji. Po powrocie do kraju grupa grywała na terenie całej Polski, ale także w swojej „Małej Ojczyźnie” – na Śląsku. Rozwijała i udoskonalała swoje pomysły na programy muzyczne. Obecny skład zespołu istnieje kilka od siedmiu lat, z małą przerwą w roku 2011. Zaproszono wówczas do współpracy dwóch wspaniałych muzyków: Sławomira Gościa i Olafa Sergiela, którzy zagościli w teledyskach powstałych właśnie w tamtym czasie. Obecnie grupa rozwija swoją muzykę autorską promuje kulturę śląską i tworzy nowe własne programy muzyczne opierające się na kulturze innych regionów i narodowości.

Janusz Laskowski karierę piosenkarską rozpoczął w latach 60. Znany jest jako wykonawca, kompozytor i aranżer. Jego piosenki są znane miłośnikom muzyki od dawna. Na Jego koncerty przychodzą przedstawiciele kilku pokoleń, wszyscy bawią się razem z Artystą śpiewając takie przeboje jak: „Beata z Albatrosa”, „Żółty jesieny liść” czy słynny przebój „Kolorowe jarmarki”, za które na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w 1977r. otrzymał nagrodę Dziennikarzy oraz nagrodę Publiczności. Ciągle rozwijając swój talent – stworzył dalsze przeboje: „Na opolskim rynku” „Wszystko chłopcy jest O’K'” „Śnił mi się rodzinny dom” „Świat nie wierzy łzom”, które przez wiele miesięcy gościły na telewizyjnych listach przebojów i w ludzkich sercach. Za swoje osiągnięcia artystyczne otrzymał Złotą i Plantynową płytę. Janusz Laskowski wraz ze swoim zespołem wielokrotnie koncertował dla Polonii – zarówno w krajach europejskich jak i w Stanach Zjednoczonych – Kanadzie, a także w Australii. Wszędzie spotykał się z entuzjastycznymi przyjęciem. Jest mistrzem w nawiązywaniu bezpośredniego serdecznego kontaktu z publicznością w wielkich salach koncertowych, a także podczas występów kameralnych.

A co poza tym?
Pierwszego dnia na boisku przy basenie w okolicy sceny stanie pokaźna strefa atrakcji Radia Eski. Co to oznacza? Mijesca rekreacji dla dzieci, stoiska z przekąsakami, pamiątki, balony i duuużo więcej! Drugiego dnia, gdy centrum wydarzeń przeniesie się pod amfiteatr i tam nie zabraknie słodkich atrakcji, gofry, frytki, wata cukrowa i jeszcze kilka niespodzianek, których nie zdradzimy!

Wstęp na dwa dni koncertów jest bezpłatny! Do zobaczenia pod sceną!

Źródło: UM Iława

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB