Drogi Czytelniku,

Cieszymy się, że odwiedzasz nasze serwisy internetowe. Nasz zespół redakcyjny cały czas pracuje nad tym, żeby móc dostarczać Ci jeszcze lepsze materiały dziennikarskie i oferować jeszcze lepsze usługi. Abyśmy mogli nadal to robić, potrzebujemy Twojej zgody. Dzięki niej będziemy mogli dostosowywać nasze strony pod Twoje preferencje i potrzeby oraz emitować Ci reklamy dopasowane do Twoich zainteresowań i zachowań w Internecie. Twoja prywatność i bezpieczeństwo Twoich danych są dla nas niezwykle istotne – nie zwiększamy zakresu naszych uprawnień. Pamiętaj, że Twoje dane są u nas bezpieczne, a udzieloną zgodę możesz wycofać w każdej chwili zgodnie z naszą Polityką Prywatności.

W JAKIM CELU PRZETWARZAMY TWOJE DANE?

Twoje dane (w tym pliki cookies) wykorzystujemy w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych, w tym do badania Twoich zainteresowań i dopasowania do nich reklam na innych stronach www.

KTO JEST ADMINISTRATOREM DANYCH?

Administratorem danych osobowych jest Grupa WM Sp. z o.o.

JAKIE MASZ PRAWA?

Możesz w każdej chwili:

Więcej informacji nt. Twoich danych i naszej troski o nie znajdziesz w Polityce Bezpieczeństwa.

Nie pokazuj więcej tej informacji

22. Mazurskie Spotkania z Folklorem w Olecku

2019-07-12 11:52:32 (ost. akt: 2019-07-12 12:13:13)
Kultura 2 sierpnia 2019 - 3 sierpnia 2019
22. Mazurskie Spotkania z Folklorem w Olecku

W tegorocznej edycji festiwalu wystąpią zespoły tańca ludowego: Uniwersytetu M. Curie-Skłodowskiej w Lublinie, „Perła” w Niemenczynie, Leszczyniacy” w Świdniku, „IKUSGARRI” Folklore Ensemble Portugalete z Hiszpanii oraz „Odessa” ze Szkocji.

XXII Mazurskie Spotkania z Folklorem
2-3 sierpnia 2019 r., godz. 17:00
amfiteatr nad jeziorem

Spotkania festiwalowe, których początki sięgają 1998 roku organizatorzy określili ideą otwartości na wielokulturowość społeczności zamieszkującej tereny Mazur i Suwalszczyzny.

Celem Mazurskich Spotkań z Folklorem jest ukazanie bogactwa kultury ludowej w jej wielonarodowym aspekcie, a także integracja poprzez działania artystyczne i bezpośrednie kontakty interpersonalne. To zbliżenie i poznanie narodów europejskich poprzez prezentujące je zespoły służy zrozumieniu i wzajemnej tolerancji wszystkich grup biorących udział w projekcie. Przez kolejne lata poznaliśmy, oprócz rodzimych regionów, folklor: Czech, Chorwacji, Łotwy, Rosji, Litwy, Białorusi, Niemiec, Grecji, Ukrainy, Estonii, Węgier i Serbii.

Wystąpią:
Zespół Tańca Ludowego Uniwersytetu M. Curie-Skłodowskiej w Lublinie im. Stanisława Leszczyńskiego
Zespół Tańca Ludowego „Perła” w Niemenczynie
„IKUSGARRI” Folklore Ensemble Portugalete - Spain
Zespół Tańca Ludowego „Leszczyniacy” w Świdniku
Zespół „Odessa” - Szkocja

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB