Taneczny Piknik Country w Mrągowie

2019-07-17 11:06:34 (ost. akt: 2019-07-17 11:28:43)
Muzyka 26 lipca 2019 - 28 lipca 2019
Taneczny Piknik Country w Mrągowie

Autor zdjęcia: CKiT Mrągowo

Przed nami 38. edycja legendarnego Festiwalu Piknik Country i Folk w Mrągowie! W tym roku odbędzie się w dniach 26-28 lipca w Amfiteatrze nad jeziorem Czos i będzie miał formułę „Tanecznego Pikniku Country”.

Gwiazdami festiwalu będą: Rapidgrass, Zbigniew Hofman i grupa Babsztyl, Alicja Boncol, Mariusz Kalaga, Caramelka, Tautha & Ellorien Irish Dance, Anthony Tullo, Rednex.

Program:

26.07, godz. 20.00 Piątek
RAPIDGRASS – USA z gościnnym udziałem Joanny DOVE i JUCY
COUNTRY SISTERS – Czechy
WHEELS OF STEEL – PL
STREFA 50 – PL
Widowisko Taneczny Piknik – cz. I

27.07, godz. 20.00 Sobota
REDNEX - Szwecja
ANTHONNY TULLO – Kanada
GIPSY CATTLE DRIVE – USA z gościnnym udziałem Karoliny Jastrzębskiej, Kasi Sienkiewicz i Krystyny Mazur
BABSZTYL – PL
Widowisko Taneczny Piknik – cz. II

W Tanecznym Pikniku cz.I i II udział wezmą m.in.: Alicja Boncol, Mariusz Kalaga, Bożena i Lech Makowieccy, Czarek Makiewicz, Zbigniew Hofman, Janusz Nastarowicz, duet Ślad, Mirosław Kalisiewicz, H.L.A., Andrzej Trojak
oraz zespoły taneczne – Caramelka ( Czechy), Tautha & Ellorien Irish Dance i Strefa Country.

Bilety w sprzedaży na eBilet.pl oraz w recepcji CKiT, tel. 89 743 34 66

Organizatorem wydarzenia jest firma Ameno Event we współpracy z Miastem Mrągowo i Centrum Kultury i Turystyki.

W dniach 26-28 lipca 2019 zapraszamy na otwarte wydarzenia w ramach PIKNIKU COUNTRY W MIEŚCIE !

Podczas trzydniowej imprezy scena miejska gościć będzie znanych i lubianych wykonawców muzyki country oraz muzyczne niespodzianki! Nie zabraknie takich atrakcji jak: pokazy i warsztaty tańca country, spotkania i wystawy, bicie rekordu Polski w tańcu liniowym, maraton pływacki oraz parada country – widowiskowy przejazd pojazdów ulicami miasta z udziałem orkiestry dętej i jeźdźców na koniach.

W piątkowy wieczór usłyszymy muzykę legendarnego zespołu Breakout. Wystąpi OLD BREAKOUT - muzyczna inicjatywa członków oryginalnego składu BREAKOUT założonego przez Tadeusza Nalepę – legendę polskiej sceny blues-rockowej z lat siedemdziesiątych. Odrodzenie zespołu po przeszło czterdziestu latach, okazało się wielkim sukcesem, spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem fanów oraz krytyków muzycznych. Stało się to naturalnym impulsem do nagrania płyty „Za głosem bluesa idź” oraz kolejnej „Tribute to Nalepa&Kubasińska”, a także koncertów w kraju i za granicą. Zespół uplasował się na dziesiątym miejscu w rankingu czasopisma „Twój Blues”, co pokazuje, że ich muzyka jest wieczna i ponadczasowa.

Na miejskiej scenie nie zabraknie w tym roku tradycyjnego brzmienia country a także powiewu świeżości, m.in. w wykonaniu zespołów KATHY SIMON BAND i COTTON WING, czy bomby energetycznej w postaci BLUEBERRY HILL. Występy muzyczne wzbogacą pokazy tańca w wykonaniu zespołu Kawałek Mrągowa.
W niedzielę, charyzmatyczna ALICJA BONCOL wyśpiewa utwory od countrowej klasyki poprzez zmysłowe ballady aż po drapieżnego, rockowego „pazura”. Koncerty w mieście zakończy CEZARY MAKIEWICZ, niezmiennie utwierdzając nas w przekonaniu, że „wszystkie drogi prowadzą do Mrągowa”. Koncerty miejskie poprowadzi niezastąpiony Wojciech Dudkowski.

Towarzyszące koncertom wydarzenia, jak wystawa Piknikowe Impresje Zbigniewa Hofmana czy spotkanie podsumowujące 10 lat Memoriału Tanecznego im. Andrzeja Fabisiaka, dostarczą wielu wrażeń i stworzą niepowtarzalny klimat.

Program:

26.07 (piątek)
17.00 PIKNIKOWE IMPRESJE „PORTRETY” otwarcie wystawy prac Zbigniewa Hofmana, CKiT/ sala Orbita

Plac Unii Europejskiej
18.00 Otwarcie Pikniku Country w Mieście BLUES4CASH
20.00 KATHY SIMON BAND
21.30 OLD BREAKOUT

27.07 (sobota)

14.00 SPOTKANIE - 10. Lat Memoriału Tanecznego im. Andrzeja Fabisiaka, CKiT/ hol

Plac Unii Europejskiej
16.30 Orkiestra Dęta Mrongovia
17.00 WEST BAND
zespół taneczny Kawałek Mrągowa
19.00 COTTON WING
20.30 DROGA NA OSTROŁĘKĘ
22.30 BLUEBERRY HILL

28.07 (niedziela)

12.00 PARADA COUNTRY
Plac Unii Europejskiej
13.00 WHEELS OF STEEL
14.30 10. Memoriał Taneczny im. Andrzeja Fabisiaka - Rekord Polski w Tańcu Liniowym
15.00 ALICJA BONCOL & KOALICJA
17.00 CEZARY MAKIEWICZ & KOLTERSI

PIKNIKOWE IMPRESJE „PORTRETY” – wystawa prac Zbigniewa Hofmana
W ramach tegorocznej edycji Pikniku w mieście swoje wyjątkowe prace malarskie zaprezentuje Zbigniew Hofman - lider grupy Babsztyl. Piknikowe impresje ”Portrety” to tytuł wystawy, na której można będzie obejrzeć kilkanaście jego prac. Obrazy przedstawiają ludzi, od lat związanych z Piknikiem Country w Mrągowie. Nie tylko muzyków, ale także barwne postacie mrągowskiej widowni. Całość uzupełniają prace nawiązujące klimatem do Pikniku. Zobaczymy inne oblicze muzyka i kompozytora, który od samego początku towarzyszy Piknikowi Country. Pasja do muzyki jak twierdzi Zbigniew Hofman nie przysłoniła mu drugiej artystycznej wypowiedzi jaką jest malarstwo. Swoje prace kilkukrotnie prezentował podczas wystaw indywidualnych oraz akcji charytatywnych.

10. MEMORIAŁ TANECZNY im. Andrzeja Fabisiaka – Rekord Polski w Tańcu Liniowym
Już po raz dziesiąty podczas Pikniku Country w Mieście podejmiemy próbę bicia rekordu Polski w tańcu liniowym. Liczy się każda para nóg! Aby wziąć udział w Memoriale należy nauczyć się prostego układu tanecznego, zarejestrować swój udział i wspólnie zatańczyć w niedzielę 28 lipca o godz. 14.30 na ulicy Sobczyńskiego, powyżej miejskiego amfiteatru. Tańca można nauczyć się podczas warsztatów prowadzonych przez tancerzy country pod wodzą Huberta Sójki w sobotę i niedzielę Piknikową na placu w pobliżu Centrum Kultury.
Z okazji jubileuszu wydarzenia zapraszamy w sobotę 27 lipca o godz. 14.00 do Centrum Kultury i Turystyki na spotkanie podsumowujące poprzednie edycje. Oprócz wspomnień, zdjęć, filmów, pojawią się osoby wspierające przedsięwzięcie oraz muzyczni goście.

PARADA COUNTRY
Wszystkich zmotoryzowanych uczestników Pikniku Country zapraszamy do udziału w widowiskowej Paradzie Country. Przejazd pojazdów rozpocznie: Orkiestra Dęta Mrongovia oraz jeźdźcy na koniach, następnie pojawią się motocykle i kolorowe samochody. Im bardziej oryginalny, stylizowany i barwny pojazd, tym lepiej. Parada pełna jest energii, muzyki i towarzyszącego im warkotu silników. Przejazd rozpocznie się tradycyjnie o godz. 12.00 w niedzielę 28 lipca. Trasa Parady biegnie wzdłuż głównych ulic miasta, od ulicy Traugutta do Miasteczka Westernowego Mrongoville. Udział w Paradzie jest bezpłatny! Aby wziąć w niej udział należy zapoznać się z regulaminem, zarejestrować pojazd u Organizatora i pobrać pamiątkową naklejkę z numerem uczestnika.

Imprezy towarzyszące

26.07, 12.00
38. Maraton Pływacki o Puchar Burmistrza Miasta Mrągowa, Plaża Hotelu Mrągowo Resort&Spa

27.07, 16.00-18.00 / 28.07, 11.00-14.00, plac PCK
Warsztaty taneczne zakończone biciem Rekordu Polski w Tańcu Liniowym

W czasie trwania Pikniku zapraszamy także do Mrongoville Family Town oraz Muzeum Sprzętu Wojskowego, które przygotowały Piknikowe atrakcje.

fot. CKIT Mragowo

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB