Mazury AirShow, czyli akrobacje nad Niegocinem

2019-07-17 11:29:55 (ost. akt: 2019-07-17 11:36:00)
W plenerze 3 sierpnia 2019 - 4 sierpnia 2019
Mazury AirShow 2017

Mazury AirShow 2017

Autor zdjęcia: SK

Jak zwykle w pierwszy weekend sierpnia polscy i zagraniczni miłośnicy lotnictwa oraz wierni widzowie mazurskich pokazów lotniczych przybędą do Krainy Wielkich Jezior Mazurskich na dwa dni pełne pozytywnych doznań. W dniach 3–4.08.2019 r. jezioro Niegocin i lotnisko Kętrzyn-Wilamowo będą lotniczym sercem Polski.

Zbliża się kolejna, już 21. edycja mazurskich pokazów lotniczych, znanych w Europie jako Mazury AirShow. Te dwa dni entuzjaści lotnictwa i dobrej zabawy spędzą w Giżycku, oglądając pokazy dynamiczne nad jeziorem Niegocin, a także w Kętrzynie, na lotnisku Wilamowo, gdzie wystawa statyczna cieszy się szczególnym powodzeniem osób zafascynowanych lotnictwem.

- 20 lat konsekwentnych starań organizacyjnych wielu wolontariuszy stało się powodem do satysfakcji osobistej dla wielu współtwórców tego wydarzenia. Warto zwrócić uwagę na tę piękną promocję Mazur, dzięki wydarzeniu non profit, w unikatowej scenografii jeziora Niegocin oraz wyjątkowej atmosfery tych pokazów. – mówi Stanisław Tołwiński, pomysłodawca i jeden z organizatorów wydarzenia

Wieloletnie starania organizatorów i wysoka ocena środowiska lotniczego dały impuls do podjęcia decyzji o przyznaniu honorowego wyróżnienia pn. „Błękitne Skrzydła” m.in. „za całokształt wybitnej działalności dla lotnictwa polskiego zarówno w kraju, jak i za granicą”. Kapituła, reprezentująca Krajową Radę Lotnictwa oraz miesięcznik „Skrzydlata Polska”, wyróżniła Mazury AirShow „za organizację fascynującego spektaklu lotniczego w scenerii mazurskich jezior, nieprzerwanie od 20 lat” przyznaniem właśnie Błękitnych Skrzydeł.

- Mazury AirShow nie doszłyby do skutku, gdyby nie udział wielu wolontariuszy i tych, którzy od lat wspierają organizatorów pokazów lotniczych w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Jest wiele przykładów powiedzenia „cudze chwalicie, swego nie znacie”, warto jednak pamiętać, że Mazury AirShow to nie tylko eksportowe wydarzenie Warmii i Mazur, to również marka na miarę kraju, emanująca prosto z naszych pięknych Mazur. – dodaje Stanisław Tołwiński

Trzecią dekadę mazurskiej przygody z lotnictwem organizatorzy zaczynają 21. edycją największych cywilnych pokazów „Mazury AirShow 2019”, która odbędzie się w dniach 3 i 4 sierpnia.

Podczas wydarzenia będzie można zobaczyć m.in. licznie reprezentowane śmigłowce (bojowe i cywilne), największy wojskowy samolot transportowy C-130 Hercules, Prezydencki Team ANBO, którego liderem jest Rolandas Paksas (dwukrotny premier oraz b. prezydent Litwy), statki powietrzne Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej(po raz pierwszy), Brygady Lotnictwa Wojsk Lądowych, 3 Skrzydła Lotnictwa Transportowego, tradycyjnie wodnosamoloty i liczna reprezentacja samolotów, w tym ultralekkich. Nie zabraknie również skoczków spadochronowych precyzyjnie lądujących na plaży. Organizatorzy szykują także niespodzianki ale, żeby była to niespodzianka, trudno o tym pisać z wyprzedzeniem.

Niezależnie od pokazów dynamicznych, na lotnisku Kętrzyn Wilamowo można będzie obejrzeć interesującą wystawę statyczną samolotów, poznać pilotów z bliska i uzyskać ich autograf.

To co się będzie działo na Niegocinie i nad Niegocinem oraz w Wilamowie będzie transmitowane w świat ze specjalnego Studia TV Mazury AirShow. Jeżeli ktoś nie będzie mógł się pojawić osobiście na Mazurach, całe wydarzenie zobaczy w internecie. Warto wspomnieć że komentarz z pokazów w wykonaniu Tadeusza Sznuka i Witolda Sokola będzie słyszany w Radio AirShow na częstotliwości 89.1 MHz.

mat. prasowe AM ART-MEDIA AGENCJA
Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Nagórczak #2772050 | 195.225.*.* 4 sie 2019 15:31

  Byłem wczoraj i jestem zawiedziony. W mieście nie ma gdzie zaparkować, połowa statków powietrznych to ultralekkie samoloty i śmigłowce, które nie wykonują akrobacji, tylko latają w tę i na zad. Połowa samolotów z pierwszego bloku powtórzyła się w drugim. Wiele atrakcji odwołano (anakonda, skoki). W porównaniu do Gryźlin - słabiutko, dno.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ertgyertgyh #2770266 | 5.173.*.* 31 lip 2019 16:14

  może ktoś zrobi transmisje na żywo w necie?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Tadd #2768405 | 188.146.*.* 27 lip 2019 08:50

  Niestety, pod względem atrakcji lotniczych impreza dołuje.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)