Dni Biskupca z gwiazdami na scenie!

2019-07-18 12:42:30 (ost. akt: 2019-07-25 15:01:11)
Muzyka 27 lipca 2019 - 28 lipca 2019
Dni Biskupca z gwiazdami na scenie!

Autor zdjęcia: biskupiec.pl

Największe koncerty, najlepsze zabawy dla dzieci, emocje sportowe, rodzinny relaks – to czeka 27 i 28 lipca w Biskupcu.

To już 23 edycja święta odbywającego się tradycyjnie w ostatni weekend lipca. Impreza integruje mieszkańców, przyciąga turystów, promuje miasto i region, a przede wszystkim – jest okazją do wyśmienitej zabawy.

Pierwszego dnia obchodów tegorocznych Dni Biskupca (sobota, 27 lipca) nie zbraknie wydarzeń sportowych, w których w różnych dyscyplinach będzie można zdobyć Puchar Burmistrza. Zaczynamy już o godz. 8 na jeziorze Dadaj Spinningowymi Zawodami Wędkarskimi. Godzinę później na stadionie miejskim rozpocznie się Turniej Piłki Nożnej, a o godz. 10 na kortach Neothermu – Singlowy Turniej Tenisa Ziemnego.

Godz. 11 to start Regat Żeglarskich na jeziorze Dadaj. Na sportowo będą bawić się też tego dnia dzieci. Wokół jeziora Kraks Mały będą ścigać się i brać udział w różnych konkurencjach na własnych rowerach, a na grobli trwać będzie festyn kolarski. Początek tej imprezy o godz. 11.

Sobota 27 lipca to wielkie koncerty i zabawa na placu apelowym w byłej jednostce wojskowej w Biskupcu. Tu już od godz. 15 ruszy olbrzymia strefa zabaw dla dzieci z darmowymi zjeżdżalniami, euro bungee, siłomierzem, segwayem, fotobudką i air hockeyem. Do tego będzie można kupić coś do jedzenia i picia, nie zabraknie straganów z zabawkami. A o godz. 18 rozpoczną się koncerty, które prowadzić będzie Michał Milowicz. Pierwsi zaprezentują się młodzi biskupczanie, którzy zaprezentują swój talent publiczności czekającej na koncert gwiazd. Ok. godz. 21.30 na scenie pojawi się Velvet, szwedzka piosenkarka popowa, która zasłynęła piosenkami „Rock Down to (Electric Avenue)”, „Chemistry” czy „Fix Me”.

Ok. godz. 21 sceną zawładnie Baranovski, finalista czwartej edycji programu The Voice of Poland , nominowany w 2019 r. do Fryderyków w kategorii fonograficzny debiut roku. Artysta znany z przebojów takich jak „Dym”, „Luźno” czy „Hey”. Najbardziej rozpoznawalną gwiazdą tegorocznych Dni Biskupca będzie z pewnością zespół Lady Pank. Razem z Januszem Panasewiczem czy Janem Borysewiczem z tysięcy gardeł popłynie legendarny tekst „Mniej niż zero”, „Zostawcie Titanica”, „Kryzysowej narzeczonej” i wielu innych hitów tej legendy polskiego rocka. Lady Pank na scenie w Biskupcu pojawi się około godz. 22.30.

Drugiego dnia (niedziela, 28 lipca) mieszkańcy Biskupca i turyści spotkają się na plaży Słoneczny Brzeg w Rukławkach. O godz. 10 rozpoczną się tu na jeziorze Dadaj widowiskowe Otwarte Mistrzostwa Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Przeciwpowodziowym. Od godz. 13 będziemy bawić się w Dzień Pirata. O nastrój zadba Kapitan Jack z dwoma piratami. Będzie można szukać listu w butelce, siłować się na rękę, tworzyć pirackie flagi, grać w kości i wiele innych. Wszystko w pirackiej scenerii. Piraci ustąpią z plaży o godz. 18, gdy urządzimy na niej wielkie Piana Party. W niecodziennej zabawie w specjalnej pianie będziemy dodatkowo puszczać bańki mydlane. Całość z pewnością zapadnie w pamięci na długo wszystkim uczestnikom wydarzenia. A znajdzie się wśród nich także grupa młodzieży z Kazachstanu, która odwiedzi naszą gminę w ramach wycieczki organizowanej przez Fundację dla Rodaka.

Wstęp na wszystkie imprezy organizowane na Dniach Biskupca jest darmowy.


Bieżące informacje o wydarzeniach można znaleźć na profilu FB wydarzenia
>>> https://www.facebook.com/events/430981414359691/


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB