XXI Jarmark Mazurski w Szczytnie

2019-08-01 14:09:34 (ost. akt: 2019-08-01 14:11:34)
W plenerzeDla dzieciInne Szczytno 3 sierpnia 2019
XXI Jarmark Mazurski w Szczytnie

Jarmark Mazurski odbędzie się 3 sierpnia

Autor zdjęcia: Muzeum Mazurskie w Szczytnie

Już w sobotę 3 sierpnia XXI Jarmark Mazurski. Wypełnią go liczne stoiska z rękodziełem ludowym, regionalnymi kulinariami oraz wieloma atrakcjami. Dodatkową atrakcją będzie połączenie jarmarku ze Świętem Mazurskiego Kartoflaka.

Wśród wielu działań i wydarzeń kulturalnych, które odbywają się w sezonie letnim na Warmii i Mazurach i powiecie szczycieńskim, szczególną rolę mają te przedsięwzięcia, które nawiązują do dziedzictwa kulturowego naszego regionu.

W sobotę 3 sierpnia mieszkańcy regionu będą mogli odwiedzić Jarmark Mazurski, który stanowi oryginalne połączenie kultur mazursko-kurpiowskiego pogranicza.

Podczas jarmarku, tak jak w latach ubiegłych pojawi się około 60 stoisk. Prezentowane będą wyroby tkackie, koronkarskie, malarstwo, rzeźba. Odbędą się pokazy ginących zawodów: garncarstwa, kowalstwa, płatnerstwa, kaletnictwa czy wikliniarstwa. Nie zabraknie kulinariów, które stanowią element regionalnego dziedzictwa kulturowego: wyrobów pszczelarskich, tradycyjnych wędlin, smalcu czy domowego pieczywa wytwarzanego na podstawie tradycyjnych receptur. Podczas jarmarku będą trwały na scenie występy zespoły muzyki ludowej, biesiadnej oraz folkowej w tym gości z Litwy – polski zespół wokalny Mejszagolanki działający przy oddziale Muzeum Etnograficznego w Niemenczynie.

– Zapraszamy wszystkich mieszkańców i turystów przebywających na Mazurach na XXI Jarmark Mazurski do Szczytna, który odbędzie się 3 sierpnia w centrum miasta na placu Juranda – zaprasza Klaudiusz Woźniak, kierownik Muzeum Mazurskiego. – W tym roku dodatkową atrakcją będzie połączenie jarmarku ze Świętem Mazurskiego Kartoflaka.

Impreza zorganizowana głównie przez Muzeum Mazurskie w Szczytnie przy wsparciu samorządu województwa warmińsko-mazurskiego, Starostwa Powiatowego w Szczytnie, Szczytna, a w ostatnim czasie również Mazurskiego Stowarzyszenia Regionalnego.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kabel #2772381 | 213.92.*.* 5 sie 2019 10:52

    Oby więcej takich atrakcji https://procredito.pl/oferta/674-kredyty -pozyczki-szczytno

    ! - + odpowiedz na ten komentarz