WAMA Ladies Open 2019

2019-08-05 13:03:14 (ost. akt: 2019-08-05 13:13:49)
SportW plenerzeSpotkania Korty tenisowe OKT Jodłowa, ul. Olimpijska 9, Olsztyn 31 sierpnia 2019 - 1 września 2019 09:00
WAMA Ladies Open 2019

Autor zdjęcia: Arch. organizatora

Trzeci rok z rzędu w stolicy Warmii i Mazur przeżyjemy święto tenisa ziemnego, podczas którego to panie będą grały pierwsze skrzypce. W weekend 31.08 - 1.09. 2019 roku odbędzie się kolejna edycja turnieju WAMA Ladies Open.

Jak co roku, na malowniczo położone olsztyńskie korty nad jeziorem Ukiel, zjedzie się kilkadziesiąt miłośniczek tenisa ziemnego. To największy kobiecy turniej w tej części regionu, na który tenisistki wyczekują cały rok.

Dotychczas w turnieju brały udział panie związane z Warmią i Mazurami, w tym roku, po raz pierwszy turniej rozszerza zasięg na całą Polskę. To świetna okazja, aby koniec wakacji spędzić na sportowo, w otoczeniu przepięknych warmińskich jezior i lasów.

Podczas WAMA Ladies Open 2018 rozegrano ponad 100 meczów. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku uda się pobić ten wynik. Jest to więc spore wyzwanie nie tylko dla organizatorów, aby w 2 dni rozegrać tyle spotkań, ale także dla samych uczestniczek, które chętnie biorą udział zarówno w grze pojedynczej jak i podwójnej. Będzie to więc dla nich niemały wysiłek, aby rozegrać kilka spotkań w jeden dzień. Uczestnictwo w rozgrywkach zapowiedziała już Dorota Pawłowska - obrończyni tytułu singlowego sprzed roku. Miejmy nadzieję, że pojawi się również para deblowa, która w tamtym roku wywalczyła złoto, czyli Karolina Czarkowska-Napierska i Aleksandra Ołowniuk.

Organizatorzy turnieju dbają o to, aby ostatni weekend wakacji był nie tylko sprawdzeniem swoich umiejętności tenisowych podczas rywalizacji sportowej, ale także świetną okazją do integracji i miłego spędzenia czasu. Na kortach zagoszczą zapewne trenerzy z Olsztyna i innych miast naszego województwa, a także działacze sportowi i miłośnicy białego sportu. Na odwiedzających czeka kilka atrakcji, m.in. strefa relaksu, strefa dietetyki, czy masażu.

W tym roku turniej jest także okazją do pomagania. Poprzez nawiązanie współpracy z Fundacją “Przyszłość dla Dzieci” zarówno tenisistki, jak i Organizatorzy wspierają potrzebujące dzieci. Uczestniczki przy zapisach mogą wybrać ścieżkę charytatywną, a dzięki temu pomagać. Bardzo cieszy fakt, że zdecydowana większość wybiera właśnie tę opcję.

Warto podkreślić, że niezwykle ważną rolę pełnią także Sponsorzy turnieju, którzy wspierają tenis ziemny na Warmii i Mazurach. Już drugi rok z rzędu Sponsorem Strategicznym WAMA Ladies Open jest firma Szkłoland.

Kiedy? 31.08.2019, godz. 9:00 - 01.09.2019, godz. 18:00
Gdzie? Korty tenisowe OKT Jodłowa, ul. Olimpijska 9, Olsztyn

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB