Dni Lidzbarka Warmińskiego na sportowo

2019-08-07 08:50:12 (ost. akt: 2019-08-07 08:54:18)
Sport 9 sierpnia 2019 - 11 sierpnia 2019
Dni Lidzbarka Warmińskiego na sportowo

Autor zdjęcia: Fot. Klub Biegacza Lidzbark Warmiński

W najbliższy weekend od 9 do 11 sierpnia odbędą się Dni Lidzbarka Warmińskiego. Zaplanowano wiele imprez sportowych. Poniżej szczegóły.

W piątek (9 sierpnia) o godzinie 18:00 odbędzie się Memoriał Biegowy im. Tadeusza Brzostka na dystansie 5 km kobiet i mężczyzn – kat. open. ( Stadion Miejski, ul. Bartoszycka 24). Bieg odbędzie się już po raz czwarty w Lidzbarku Warmińskim.

W sobotę o godzinie 10:00 rozpocznie się Turniej Tenisa Ziemnego kobiet i mężczyzn o puchar Burmistrza Lidzbarka Warmińskiego (korty, ul. Bartoszycka 24).

O tej samej godzinie odbędzie się spływ i wyścig kajakowy par mieszanych na rzece Łynie od od ul. Przystaniowej do ul. Kopernika.

Na godzinę 12:00 organizatorzy zapraszają wszystkich na zawody dla dzieci i młodzieży oraz pokaz Freestylowy na deskorolce Macieja Dyrwala (ul. Ogrodowa, skatepark).

O godzinie 14:00 na boisku Orlik przy SP 3 ul. Lipowa 17a rozpocznie się Turniej Koszykówki o Puchar Posła Piotra Cieślińskiego. Oprócz pucharów i okolicznościowych medali będą również nagrody, w tym ufundowane przez Marcina Gortata - piłka i koszulka z jego podpisem.

Na godzinę 16:00 zaplanowano inauguracyjny mecz Polonii Lidzbark Warmiński w forBET IV Liga. Przeciwnikiem będzie aspirujący do awansu do II - ligi ITS Jeziorak Iława. Mecz odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Henryka Wobalisa w Lidzbarku Warmińskim.

Niedzielę rozpocznie Finał Grand Prix Lidzbarka Warmińskiego w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn (boiska przy Plaży Miejskiej Wielochowo). Start o godzinie 10:00.

Także o godzinie 10:00 będzie miał miejsce Turniej Tenisa Ziemnego kobiet i mężczyzn o puchar Burmistrza Lidzbarka Warmińskiego (korty, ul. Bartoszycka 24).

Tego samego dnia Koło Strzeleckie LOK "Warmiak" zaprasza miłośników strzelectwa na Otwarte Zawody Strzeleckie z okazji Dni Lidzbarka Warmińskiego, które odbędą się o godzinie 11:00 na strzelnicy przy ul. Olsztyńskiej w Lidzbarku Warmińskim.

Konkurencje: pistolet sportowy MCM Margolin kal. 5,6 mm oraz karabin sportowy TOZ-17 kal. 5,6 mm. Zawodnicy startują w kategorii kobiet i mężczyzn, w konkursie biorą udział osoby niezrzeszone, członkowie kół i klubów strzeleckich strzelają poza konkursem. Opłaty startowe - 5 zł od konkurencji.

Z okazji Dni Lidzbarka Warmińskiego zapraszamy również do udziału w Maratonie Pływackim, który odbędzie się na plaży miejskiej jez. Wielochowskim w niedzielę 11 sierpnia o godzinie 12:00.
Marcin Dalecki

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: PoloniaLidzbarkWarminski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kim #2773722 | 83.26.*.* 8 sie 2019 08:23

    Puchar posła.......... - DNO i WODOROSTY!!!!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz