Muzyczna Motowarmia w Dobrym Mieście

2019-08-16 09:40:40 (ost. akt: 2019-08-16 10:31:55) Artykuł sponsorowany
MuzykaW plenerze Dobre Miasto, plac przy Stodole Kultury, ul. Górna... 24 sierpnia 2019
(każda sobota)
Zespół Tales of Pink Floyd na koncercie w Amfiteatrze im. Czesława Niemena w Olsztynie 28.08.2015

Zespół Tales of Pink Floyd na koncercie w Amfiteatrze im. Czesława Niemena w Olsztynie 28.08.2015

Autor zdjęcia: Robert Zienkiewicz

Piękne sylwetki oraz dźwięk motocykli i klasycznych samochodów będzie można podziwiać już 24 sierpnia w Dobrym Mieście. Tam samorząd powiatu olsztyńskiego organizuje bowiem Muzyczną Motowarmię. Gwiazda wieczoru: grupa Tales of Pink Floyd.

Jedną z cech powiatu olsztyńskiego jest jego różnorodność. Tu mieszkańcy powiatu, jak i turyści mają okazję uczestniczyć w imprezach kulinarnych, tradycyjnych, sportowych, po koncerty różnych gatunków muzycznych. Choć wakacje się kończą, lato ciągle jeszcze trwa, chcemy więc z tego skorzystać i zaprosić całe rodziny na imprezę, podczas której każdy znajdzie coś dla siebie — zapowiada Andrzej Abako, starosta olsztyński.

Impreza rozpocznie się paradą motocykli i samochodów. Trasa rozpoczynająca się przed Stodołą Kultury powiedzie tzw. ósemką dobromiejską, czyli dotrze do Głotowa i Smolajn. Po powrocie na miejsce startu pojazdy można będzie oglądać, a może nawet się nimi przejechać. Motocykliści przygotowali specjalne zawody dla twardzieli.

Wśród konkurencji znajdą się między innymi rzut silnikiem motocyklowym w dal, wkręcanie śrubek na czas i gra w siatkówkę oponą. Miłośnicy motoryzacji będą mieli okazję wsiąść na symulator jazdy na jednym kole lub do symulatora „dachowania”.

Organizatorzy Motowarmii pomyśleli też o najmłodszych mieszkańcach Warmii. Na nich czekać będą animatorzy z chustą, watą cukrową i fotobudką. W Stodole Kultury wystawione zostaną prace plastyczne Natalii Sary Likas, czerpiącej inspirację z kultury Japonii.

Na scenie od godz. 17 usłyszymy lokalną Świąteczną Kapelę i raperów z grupy Ludzie z Pasją. Na godz. 19:15 zaplanowany został występ Bridge Band, grający przeboje polskiego rocka lat 80., 90. i współczesne.
Gwiazdą wieczoru będzie natomiast zespół Tales of Pink Floyd, olsztyński cover band wykonujący utwory Davida Gilmoura i Rogera Watersa w swoich autorskich aranżacjach. Jak zapowiadają muzycy, wśród utworów znajdą się największe przeboje angielskich klasyków rocka progresywnego, jak choćby „Another Brick In The Wall”, „Shine On You Crazy Diamond”, „Wish You Were Here” czy „Money”.

Powiat olsztyński organizuje Muzyczną Motowarmię we współpracy z samorządem województwa warmińsko-mazurskiego, gminą Dobre Miasto, Centrum Kulturalno-Bibliotecznym i Klubem Motocyklowym Spartanie z Dobrego Miasta, Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie oraz Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego.

plakat


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB