Starówka Muzyczne Serce Olsztyna. Ostatnie koncerty

2019-08-27 12:33:15 (ost. akt: 2019-08-27 13:38:08)
Muzyka 27 sierpnia 2019 - 28 sierpnia 2019
Starówka Muzyczne Serce Olsztyna. Ostatnie koncerty

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

Dwa ostatnie koncerty wyjątkowego cyklu na Starym Mieście w Olsztynie. Na muzyczną ucztę zapraszamy we wtorek i w środę (27 i 28 sierpnia) w pobliże sceny staromiejskiej.

"Starówka Muzyczne Serce Olsztyna" to cykl koncertów realizowany dzięki zwycięstwu w Olsztyńskim Budżecie Obywatelskim. Tegoroczne wydarzenie odbywa się drugi raz z rzędu.

— Wiadomo, Stare Miasto to wizytówka stolicy Warmii — mówią organizatorzy. — Cyklem cotygodniowych koncertów na scenie staromiejskiej dajemy najszlachetniejszy z możliwych pretekst, aby dać się zagarnąć (ponad)lokalnej, muzycznej fieście: od bluesa, przez rock po szanty.

Przed nami dwa ostatnie koncerty. We wtorek przy starym ratuszu będzie można posłuchać zespołu Traffic Junky, a w środę zagrają Wczasy.

Traffic Junky wyładuje solidną porcję stonerowego piachu z esencjonalnie hardrockowym zabarwieniem. Jedną nogą w latach 70. XX wieku, drugą w jutrze, przypomną niedowiarkom dlaczego takie granie się nie starzeje.

Natomiast Wczasy to idealna propozycja na zakończenie wakacji. Czasem zimnofalowa motoryka, czasem synth-popowa, melancholijna przebojowość, zawsze mocne, emocjonalne teksty. Alternatywa w najlepszym wydaniu.

Początek koncertów o 20:00.

mat. UM