XXVI Jesienne Targi Rolnicze „Wszystko dla rolnictwa”

2019-09-02 13:45:52 (ost. akt: 2019-09-02 13:48:27)
W plenerzeInne Olsztyn, Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego,... 7 września 2019 - 8 września 2019
XXVI Jesienne Targi Rolnicze „Wszystko dla rolnictwa”

Autor zdjęcia: Materiały organizatora/ ODR

XXVI Jesienne Targi Rolnicze „Wszystko dla rolnictwa” odbędą się w dniach 7-8 września 2019 r. na terenie Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego (Olsztyn, ul. Jagiellońska 91).

XXVI Jesienne Targi Rolnicze „Wszystko dla rolnictwa” odbędą się w dniach 7-8 września 2019 r. na terenie Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego (Olsztyn, ul. Jagiellońska 91).

Warto podkreślić, że targi skierowane są nie tylko do rolników. Coś dla siebie znajdą także m.in. działkowcy oraz właściciele ogrodów, posesji i balkonów.
— Wykorzystując wieloletnie doświadczenie, zapewniamy, że i w tym roku nie zabraknie bogatej oferty gospodarstw ogrodniczych i szkółkarskich oraz producentów zabudowy i aranżacji ogrodów, z pasją wykonanych wyrobów rękodzielniczych, swojskiego jedzenia, piknikowej atmosfery i wielu atrakcji — mówi Mirosław Fesnak, komisarz targów.

Podczas targów będzie można się zapoznać z ofertą przygotowaną przez producentów maszyn i urządzeń rolniczych, a także z ofertą firm zajmujących się wyposażeniem budynków inwentarskich. W bogatym programie targów znajdzie się pokaz: roślin, artykułów szkółkarskich i ogrodniczych oraz zabudowy, wyposażenia i aranżacji ogrodów. Nie zabraknie też szerokiej oferty rozsad warzyw i ziół oraz nawozów, nasion i środków ochrony roślin, chętnie kupowanych przez działkowców i właścicieli przydomowych ogródków. Swoją ofertę zaprezentują także producenci i przedstawiciele firm oferujących instalacje wykorzystujące odnawialne źródła do produkcji energii cieplnej i elektrycznej, które z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

W czasie targów będzie można skorzystać z porad fachowców oraz wziąć udział w pokazach i degustacjach kulinarnych. W sobotę odbędzie się Bitwa Regionów organizowana przez KOWR. To ogólnopolski konkurs, w którym reprezentacje Kół Gospodyń Wiejskich przygotowują regionalną potrawę. W niedzielę natomiast na stoiskach zorganizowanych przez KOWR nabyć będzie można zdrową polską żywność spod znaku „Polska Smakuje”.

Zgodnie z tradycją, nie zabraknie na targach pojawią się także twórcy rękodzieła, sztuki ludowej oraz smacznej kuchni regionalnej, a atrakcją dla najmłodszych będzie prezentacja sprzętu wykorzystywanego przez Wojska Obrony Terytorialnej.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB