„Czas wytchnienia” w BWA w Olsztynie

2019-09-11 11:27:41 (ost. akt: 2019-09-11 11:29:05)
Kultura 19 września 2019
„Czas wytchnienia” w BWA w Olsztynie

Autor zdjęcia: Władysław Katarzyński

Wernisaż prac Elwiry Iwaszczyszyn pt. „Czas wytchnienia” w BWA w Olsztynie odbędzie się 19 września (czwartek) godz. 18:00.

Elwiry pasją, ale i zawodem, było projektowanie wnętrz i ogrodów,malarstwo i był rysunek oraz fotografia. Artystka nigdy jednak nie poruszała się w swojej sztuce na koturnach. I dobrze, bo nietrudno wtedy o potknięcie się czy upadek nawet! Zresztą, od czasu do czasu się potyka, ale tylko dlatego, że chodzi zwykle z głową w chmurach — tak pisze o niej mąż Mateusz Iwaszczyszyn. I dodaje: — Myślę, że tytuł tej wystawy wyjaśnia wszystko. Tak, bo gdy po latach obejrzymy się za siebie, widzimy długą, krętą i wyboistą drogę. I powoli zaczynamy tęsknić do czasu wytchnienia właśnie... A gdy już się zjawia taki czas, łapiemy głęboki oddech i wracamy z radością do swoich pasji.

Elwira Iwaszczyszyn urodziła się i mieszka w Olsztynie. Studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Dyplom uzyskała w 1981 r. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, rysunkiem, fotografią. Przez lata zajmowała się również projektowaniem wnętrz i ogrodów. Swoje prace: obrazy, rysunki i fotografie prezentowała na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i Europie (Francja, Niemcy, Włochy, Szwecja, Ukraina). Jest inicjatorką i realizatorką zdarzeń artystycznych „Baby Warmińskie” i „Dziady Pruskie”.
red.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB