VI Warmińsko-Mazurskie Forum Drogowe „Bezpieczne Drogi Przyszłości”

2019-09-16 12:48:14 (ost. akt: 2019-09-16 12:51:40)
W plenerzeSpotkaniaInne Mikołajki 22 września 2019 - 24 września 2019
VI Warmińsko-Mazurskie Forum Drogowe „Bezpieczne Drogi Przyszłości”

Autor zdjęcia: Polski Kongres Drogowy

Polski Kongres Drogowy i Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie zapraszają na VI Warmińsko-Mazurskie Forum Drogowe „Bezpieczne drogi przyszłości”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 22-24 września w Mikołajkach.

Wśród poruszanych zagadnień znajdą się m.in. kwestie tworzenia i praktycznego wdrażania programów poprawy bezpieczeństwa, prawidłowego oświetlenia dróg, w tym okolic przejść dla pieszych, wymagania techniczne dotyczące oznakowania poziomego i pionowego oraz inicjatyw edukacyjnych zwiększających świadomość zagrożeń wśród użytkowników dróg. W programie znajdzie się także po raz pierwszy specjalna sesja poświęconą bezpieczeństwu pracy podczas budowy dróg i ich utrzymania.

Jednym z elementów konferencji będzie pokaz symulowanego wypadku drogowego, który odbędzie się w dniu 24.09.2019 r. w godzinach 09.30-10.45 na ul. Wawrzyńca Prusa w Mikołajkach. Symulacja ma na celu pokazanie, w jaki sposób przypadkowi świadkowie wypadku drogowego powinni udzielić pierwszej pomocy osobom poszkodowanym oraz przybliżyć sposób działania służb ratowniczych, w tym zespołu ratownictwa medycznego, zastępów straży pożarnej i policji.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB