E=mc2, czyli V Piknik Inspiracji nad Małym Jeziorakiem [PROGRAM, SZCZEGÓŁY]

2019-09-17 11:24:50 (ost. akt: 2019-09-17 13:52:43)
Inne 21 września 2019
E=mc2, czyli V Piknik Inspiracji nad Małym Jeziorakiem [PROGRAM, SZCZEGÓŁY]

Autor zdjęcia: UM Iława

POD NASZYM PATRONATEM|| W sobotę 21 września br. w Iławie odbędzie się już piąta edycja Pikniku Inspiracji nad Małym Jeziorakiem. Jego ideą jest popularyzacja wiedzy z dziedzin przyrodniczo-technicznych, a głównym celem jest zaszczepiać nowe pasje i inspirować do poszerzania horyzontów dzieci oraz młodzież z Iławy.

W tym roku, już po raz piąty apetyt do nauki wśród młodych ludzi będzie rozbudzany najlepszym i najbardziej skutecznym sposobem czyli poprzez zabawę.

Co trzeba wiedzieć?
Piknik rozpoczną o godzinie 9.30 pokazy w amfiteatrze dla klas 1-3, godzinę później tj. o 10.30 przewidziany jest pokaz dla dzieci z klas 4-6 a po nim o 11.30 dla uczniów klas 7-8. Zaraz po pokazach na głównej scenie, akcja przeniesie się nad Mały Jeziorak gdzie odbędą się wodne manewry służb ratunkowych. A przez cały czas trwania pikniku na gości czekać będą stoiska inspiracji z masą atrakcji naukowych.

Kto będzie inspirował podczas pikniku
Swoją obecność na Pikniku zapowiedziało już kilkanaście Studenckich Kół Naukowych z renomowanych uczelni całego kraju. Stoisko każdego z nich będzie zachęcać uczestników do zapoznania się z ich dziedziną nauki i zaproponuje inna atrakcje. Dodatkowo do grona stoisk inspiracji dołączyły firmy, instytucje i stowarzyszenia lokalne prezentujące swoje pasje od kuchni, a wszystkie atrakcje są podzielone na strefy tematyczne. Tegorocznym inspiratorem jest genialny fizyk Albert Einstein.

TAK BYŁO W 2018 ROKU

Dlaczego Piknik jest tak wyjątkowy?
Choćby dlatego, że jest to wydarzenie całkowicie niekomercyjne, skupiające ludzi nadzwyczaj kreatywnych, z energią i pasjami, którzy za pomocą swojej ogromnej wiedzy zapraszają do fascynującego świata nauki. A sposób w jaki to robią sprawia, że każdy chciałby zostać w tym świecie na zawsze.

A co na dodatek?
Jedną z ciekawszych atrakcji są Mistrzostwa Polski w Skokach w Narciarstwie Wodnym oraz finałowy pokaz ognia z Einsteinem w roli głównej, na który organizatorzy zapraszają o godzinie 21:00 do miejskiego amfiteatru.

Impreza w Iławie z czasem nabiera coraz większego rozmachu. Jak podają organizatorzy – jej termin nie jest przypadkowy. Piknik ma za zadanie już na początku roku szkolnego zainspirować uczniów do poszukiwań i samodzielnego odkrywania tajemniczego świata nauki.

Duży nacisk jest kładziony na to, aby wśród wystawców byli prawdziwi pasjonaci swoich dziedzin, którzy z zapałem dzielą się swoją pasją. Choć Iława to raczej małe miasto, tej imprezy mogą pozazdrościć nawet najwięksi!
PROGRAM
Sobota 21 września

Pokazy naukowe (Amfiteatr Miejski)
9:30 – klasy 1-3 „Zabawy językowe” Studenckie Koło Naukowe Logopedów z Uniwersytetu Gdańskiego
10:30 – klasy 4-6 „Mroźny, ciekły azot”- Mały Inżynier
11:30 – klasy 7+ „Pokazy chemiczne”- Mały Inżynier
12:00 – Wodne manewry służb ratunkowych
12:30 – „Woda w lesie, zimne ognie z lasu”- Nadleśnictwo Iława
13:00 – Spektakl „Made in China, czyli o pirotechnice kilka słów” – Chemicy z Wojskowej Akademii Technicznej
13:30 – „Logopedia to więcej niż myślisz”- Studenckie Koło Naukowe Logopedów z Uniwersytetu Gdańskiego
14:00 – Muzyczne inspiracje Małego Pi
14:30 – Podsumowanie „V Pikniku Inspiracji nad Małym Jeziorakiem” i rozstrzygnięcia konkursów

A co poza nauką?
10:00 - Finał Mistrzostw Polski w Skokach w Narciarstwie Wodnym! –Mały Jeziorak

STREFA REKREACJI I ANIMACJI DLA DZIECI
18:00 Spektakl „Kajtuś Czarodziej” kinoteatr (bezpłatne wejściówki do odbioru w ICK ) „Tu nie wchodź! Tak nie rób! Nie zaglądaj! Nie stukaj!” – słyszy ciągle Kajtuś. A właściwie nie Kajtuś, a Antoś. A tak właściwie to Kajtuś Czarodziej. Jak do tego doszło? Nasza najnowsza premiera to historia ciekawego świata chłopca, w której mogą się przejrzeć zarówno dzieci jak i sami dorośli. Spektakl na podstawie powieści Janusza Korczaka.

18:00 - INDOCHINY Spotkanie z podróżnikiem Piotrem Wnukiem, który opowie o Indochinach. Laos, Kambodża i Wietnam, które zwiedził Piotr Wnuk to daleka kultura, ciekawa historia i odległe od europejskich smaki. Zapraszamy do sali konferencyjnej kina (na piętrze). Wstęp bezpłatny.

21:00 - WIELKI FINAŁ czyli „Pokaz ognia z Einsteinem w roli głównej”!
Oceń najlepsze stoisko i weź udział w losowaniu!

UWAGA! W tym roku ogłaszamy konkurs na NAJLEPSZE STOISKO PIKNIKU! Zwycięzca, który uzyska najwięcej Państwa głosów otrzyma Nagrodę Publiczności. A wśród głosujących rozlosujemy zestaw piknikowych gadżetów!

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: UM Iława

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB