Leśniczówka Pranie. Spotkanie z Szymonem Babuchowskim

2019-10-03 12:30:00 (ost. akt: 2019-10-03 12:08:16)
Kultura 12 października 2019
Leśniczówka Pranie. Spotkanie z Szymonem Babuchowskim

KULTURA|| Muzeum K.I. Gałczyńskiego zaprasza na spotkanie z Szymonem Babuchowskim, autorem tomiku "Jak daleko", finalistą Nagrody Orfeusza 2019 i nagrody publiczności. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 12 października o godz.17.00.

Szymon Babuchowski został w tym roku laureatem nagrody publiczności w VIII edycji Nagrody im. K. I. Gałczyńskiego Orfeusz za tomik „Jak daleko” opublikowany przez Wydawnictwo Arcana.

Antonii Libera m.in. tak napisał o tej książce: „Pytania Szymona Babuchowskiego należą do podstawowych i najgłębszych pytań stawianych sobie przez ludzkość od niepamiętnych czasów. Są to pytania o podróż w czasie, nieuchronność zmiany, zagadkę tożsamości, o sens i możliwość zbawienia. Metafizyczna medytacja Autora nie jest jednak ani natrętna, ani abstrakcyjna. Poeta wywodzi ją zawsze z konkretu: z rzeczy, z pospolitych sytuacji i najprostszych przeżyć. Jego tom czyta się jak dziennik pokładowy okrętu, któremu na imię Egzystencja”.

Szymon Babuchowski (ur. 1977) jest poetą, dziennikarzem i redaktorem działu kulturalnego tygodnika "Gość Niedzielny", doktorem nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa, wokalistą zespołu Dobre Ludzie, z którym wydał w tym roku drugą płytę. Opublikował cztery tomiki wierszy oraz dwa wybory. Jest też pomysłodawcą i współautorem zbioru reportaży z Ameryki Południowej Kościół na końcu świata (2013) oraz autorem wywiadu rzeki z Natalią Niemen „Niebo będzie później” (2016). Jego wiersze i teksty śpiewają m.in. Natalia Niemen i Stanisław Soyka.


Szymon Babuchowski (drugi od lewej) został w tym roku laureatem nagrody publiczności w VIII edycji Nagrody im. K. I. Gałczyńskiego Orfeusz za tomik „Jak daleko”

Nagroda Orfeusza publiczności, którą jest jesienne spotkanie autorskie laureata w leśniczówce Pranie, została przyznana po raz trzeci w wyniku głosowania internautów i uczestników gali wręczenia nagród VIII edycji Orfeusza. W poprzednich latach w ramach nagrody czytelników spotkania autorskie w Praniu odbyli Małgorzata Lebda i Bogusław Kierc.
Spotkanie z Szymonem Babuchowskim odbędzie się w Leśniczówce Pranie, w sobotę (12 października), o godzinie 17.00 i zakończy się częścią nieoficjalną przy ognisku.
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB