WAMA Film Festival

2019-10-03 19:00:57 (ost. akt: 2019-10-03 19:02:17)
Kultura 8 października 2019 - 12 października 2019
WAMA Film Festival 2019

WAMA Film Festival 2019

Autor zdjęcia: organizator

Szósta edycja WAMA Film Festival rozpocznie się w Olsztynie 8 października. Widzowie zobaczą filmy z festiwali filmowych, m.in. Sundance, Cannes, Berlinale oraz laureatów konkursu krótkometrażowego zakończonego festiwalu w Gdyni.

WAMA Film Festival
8-12.10
Olsztyn

Na Międzynarodowy Konkurs Koprodukcji Filmowych składa się osiem pełnometrażowych filmów fabularnych.

W Konkursie Filmów Krótkich uczestnicy 6. edycji WAMA Film Festival zobaczą 17 filmów krótkometrażowych zrealizowanych przez młodych twórców. Wśród prezentowanych tytułów znajdą się wszyscy laureaci konkursu form krótkich zakończonego kilka dni temu 44. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. Olsztyńska publiczność będzie miała też szansę zobaczyć zdobywcę Złotego Lajkonika w Konkursie Filmów Polskich na 59. Krakowskim Festiwalu Filmowym, głośny film „Mój kraj jest taki piękny” Grzegorza Paprzyckiego.

Wszystkie projekcje — w Multikinie w Galerii Warmińskiej. Wstęp na projekcje festiwalowe jest darmowy po uprzedniej rezerwacji w internecie i odebraniu wejściówek w kasach Multikina przed seansem.

Podczas festiwalu odbędą się m.in. Polsko-Ukraińskie Warsztaty Krytyki Filmowej (6-12 października). W tym roku organizatorzy przygotowali trzy cykle warsztatowe adresowane do młodych pasjonatów sztuki filmowej, zarówno amatorów, jak i początkujących filmowców.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB