Paweł Sołtys w Ostródzie. Spotkanie autorskie w amfiteatrze

2019-10-15 12:57:20 (ost. akt: 2019-10-15 13:03:37)
Muzyka 17 października 2019
Paweł Sołtys w Ostródzie. Spotkanie autorskie w amfiteatrze

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

17 października o godz. 18.00 w amfiteatrze odbędzie się spotkanie autorskie z Pawłem Sołtysem.

Paweł Sołtys - pisarz, wokalista, autor tekstów piosenek i kompozytor. Od 2003 roku jest jednym z filarów zespołu Vavamuffin. W 2009 roku rozpoczął karierę solową jako Pablopavo.

Wydał kilkanaście płyt (samodzielnie lub z zespołem „Ludziki”), zagrał około tysiąca koncertów. Jego opowiadania publikowane były w "Lampie", "Ricie Baum", "Studium".

2018 roku ukazał się zbiór opowiadań "Mikrotyki", za który Autor otrzymał Nagrodę Literacką im. Marka Nowakowskiego (2018), Nagrodę Literacką Gdynia (2018), znalazł się w finale Nagrody Literackiej Nike oraz był nominowany do Paszportu "Polityki", Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida i Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza. Jest laureatem Paszportu "Polityki" w kategorii Muzyka popularna (2014).

We wrześniu 2019 roku ukazał się zbiór opowiadań "Nieradość".
Oto, co o zbiorze "Nieradość" napisał Marcin Wicha:
"Skończyłem czytać i przypomniało mi się, co jakiś czytelnik napisał do pana Hrabala: „Nie mam już spokoju, wciąż mnie męczy i prześladuje niewymowne piękno, subtelność, dowcip, ból, mądrość, o Boże, niech to diabli”. Przepisałbym te słowa i wysłał do pana Sołtysa, bo w jego długich zdaniach są ludzie i rzeczy, i miasto, i książki, i Charms, i wszystko inne, o Boże, do diabła."Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB