Widowisko operowe – NABUCCO G. Verdiego w OLsztynie

2019-10-21 08:22:24 (ost. akt: 2019-10-21 10:00:54) Artykuł sponsorowany
Film Olsztyn 24 listopada 2019
Widowisko operowe – NABUCCO G. Verdiego w OLsztynie

Już 24 listopada w Olsztynie odbędzie się widowisko operowe z udziałem znakomitych polskich i zagranicznych solistów, chóru i Roncole Verdi Orchestra pod batutą maestro Jerzego Salwarowskiego. Będzie to niezwykła okazja, aby na żywo posłuchać przepięknych arii oraz chórów – z doskonale rozpoznawalnym “Va pensiero”, jak również nasycić wzrok feerią barw kostiumów i dekoracji.

Agencja Artystyczna Pro Musica zaprasza na dzieło Giuseppe Verdiego, które od momentu premiery wpisało się w stały repertuar największych scen operowych świata. Wzniosła i przepełniona emocjami muzyka wzrusza publiczność już od ponad 200 lat.

Nabuchodonozor – popularnie Nabucco - to jedna z pierwszych oper Verdiego, która już
od dnia premiery 9 marca 1842 roku w La Scali przyniosła kompozytorowi niezwykły sukces
i sławę. Fenomen ten związany jest ściśle z historią Włoch. Główną osią akcji opery jest bowiem dążenie narodu żydowskiego do uwolnienia się spod jarzma Babilończyków. Analogie były czytelne, wzniosła muzyka Verdiego porywała publiczność do burzliwych demonstracji patriotycznych, a przepiękny chór z III aktu Va pensiero stał się nieformalnym hymnem Włoch.


W rolę tytułową ponownie wcieli się charyzmatyczny Giulio Boschetti, który zdobył serca polskiej publiczności niepowtarzalną barwą głosu, a także pełną ekspresji grą sceniczną. Obok niego wystąpią m. in.: Silvia Rampazzo (Abigaile), Damian Konieczek (Zaccaria), Monika Piechaczek (Anna), Jarosław Zawartko (Arcykapłan). Roncole Verdi Orchestra and Choir poprowadzi maestro Jerzy Salwarowski.
Scenografia przygotowana na potrzeby widowiska jest inspirowana starożytną Bramą Isztar, której charakterystyczną cechą jest ogromna feeria barw zastosowana w jej dekoracji. Uzupełnienie stanowić będą także nasycone kolorami stylizowane kostiumy.


Nasza produkcja „Nabucco” zostało wystawione po raz pierwszy 31.10.1994 roku w Stuttgarcie. Od tego momentu prezentowano ją z wielkim powodzeniem już na ponad 200 prestiżowych scenach, m. in.: Tonhalle w Zurychu, International Congress Center w Berlinie, Theatre d'Esche w Luksemburgu, Theatre de Beaulieu w Lozannie, Alte Oper we Frankfurcie.


Widowisko operowe Giuseppe Verdi - Nabucco
24.11.2019 Hala Urania Piłsudskiego 44 Olsztyn, 18:00-22:00
➡️ BILETY:
KupBilecik.pl - www.kupbilecik.pl/imprezy/36481/Olsztyn/NABUCCO/
Eventim.pl - www.eventim.pl/nabucco-opera-z-udzialem-wloskich-solistow-olsztyn-bilety.html?affiliate=PLE&doc=artistPages%2Ftickets&fun=artist&action=tickets&key=1309300%2411813620&jumpIn=yTix&kuid=489496&from=erdetaila


Tagi:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB