Odlotowe koncerty – Ekwador

2019-10-21 12:00:00 (ost. akt: 2019-10-21 17:18:36)
Muzyka 25 października 2019
Plakat koncertu

Plakat koncertu

W piątek 25 października o godz. 19:00 Filharmonia Warmińsko-Mazurska zaprasza na kolejne spotkanie muzyczne z cyklu „Odlotowe koncerty”. Tym razem przed publicznością podróż do Ekwadoru.

W programie europejskie prawykonanie koncertu wiolonczelowego E-dur Luisa Humberto Salgado – jednego z najbardziej uznanych kompozytorów Ekwadoru. Usłyszymy także Fantasia Equatoriana Corsina Durana – dzieło podnoszące andyjskie melodie ludowe do poziomu poematu symfonicznego. Orkiestra wykona także IV Symfonię e-moll op. 98 Johannesa Brahmsa, nazywaną czasem symfonią „elegijną” z uwagi na jej nostalgiczny nastrój. 
Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii poprowadzi dyrygent niemieckiego pochodzenia Michael Meissner, od 1990 roku związany z życiem muzycznym Ameryki Południowej. Od 2016 roku jest dyrygentem oraz dyrektorem artystycznym Orkiestry Symfonicznej w Cuenca w Ekwadorze, propagując muzykę lokalnych twórców. W roli solisty wystąpi wiolonczelista z Włoch – Roberto Trainini.
Godzinę przed koncertem można będzie posłuchać „słowa o muzyce” w sali kameralnej Filharmonii.
Przy organizacji „Odlotowych koncertów” partnerem Filharmonii jest lotnisko w Szymanach, które organizuje w foyer specjalną „lotniskową” odprawę.
Bilety do nabycia w kasie Filharmonii oraz na stronie www.bilety.filharmonia.olsztyn.pl.
łcp


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB