Spotkanie autorskie z Danutą Grocholską

2019-10-23 14:12:58 (ost. akt: 2019-10-23 14:16:31)
Kultura 25 października 2019
Spotkanie autorskie z Danutą Grocholską

Autor zdjęcia: mat. organizatora

25 października (piątek) 2019 r. o godz. 16.00 w galerii Bakałarz (Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna, ul. Natalii Żarskiej 2, Olsztyn) odbędzie się spotkanie z Danutą Grocholską – autorką tomu wierszy pt. „Podteksty”.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie ekspozycja prac Miry Angelus-Nowińskiej, ilustratorki prezentowanego tomu.

Danuta Grocholska publikowała swoje wiersze m.in. w „Słowie Powszechnym”, „Tygodniku Katolickim”, „Kierunkach”, „Wybojach”. W czasach studenckich związana była ze środowiskiem poetów poznańskich. Jej twórczość została zauważona przez ówczesną krytykę, jednak w dobie Polski socjalistycznej, z wyboru, pisała do szuflady. Poetką była „od zawsze”. „Od zawsze” też (na szczęście!) potrafiła swą wrażliwość wyrazić mową wiązaną.

„Podteksty” to trzeci (po „Bilansie” oraz „Bilecie powrotnym”) opublikowany w 2019 r. przez Pracownię Wydawniczą „ElSet” w Olsztynie tom wierszy poetki.

Mira Angelus-Nowińska (1939-2017) należała do Związku Artystów Plastyków Amatorów i stowarzyszenia "Sąsiedzi" przy MDK. Sztuka od zawsze stanowiła ważną część jej życia, chociaż pierwszy obraz namalowała dopiero w 1990 r. Twórczość artystyczna była dla niej najdoskonalszą formą wyrażania siebie. Mira Angelus-Nowińska prezentowała swoje prace na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych.

Serdecznie zapraszamy!
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB