Recykling Band w Zajezdni Trolejbusowej

2019-10-24 16:17:27 (ost. akt: 2019-10-24 16:40:47)
Muzyka Olsztyn, Zajezdnia Trolejbusowa, ul. Knosały 26 października 2019 - 27 października 2019
Recykling Band w Zajezdni Trolejbusowej

W sobotę koncert, a w niedzielę warsztaty tworzenia instrumentów z recyclingu i wspólne koncertowanie z zespołem.

Recykling Band to jedyny świecie zespół muzyczny, który łączy brzmienia elektroniczne i tzw. śmieciowe, korzystając z własnoręcznie wykonanych instrumentów. Tworzywem są niepotrzebne przedmioty, często śmieci i odpady, które w rękach głównego konstruktora zespołu zyskują nowe, lepsze życie, ukazując tym samym role recyklingu w praktyce.

Łącząc poważny stosunek do muzyki z niepoważnymi instrumentami, zespół koncertuje i uczy ochrony środowiska nie tylko w Polsce, ale również poza jej granicami: Kuwejt, Francja, Niemcy, Włochy. Brzmienie RB, łączące instrumenty recyklingowe i elementy elektroniki, daje potężną dawkę energii na koncertach, oscylując w gatunkach muzyki klubowej, dance. Jako produkty twórcze Recycling Band wykorzystuje niepotrzebne butle po wodzie mineralnej, puszki, wiadra, zbędne deski, elementy starych mebli, rowerów oraz wiele, wiele innych. W swoim dorobku posiada już pokaźną ilość instrumentów zarówno gitar, instrumentów klawiszowych, perkusyjnych, jak i smyczkowych oraz tych, których nie da się „przypiąć” do żadnej kategorii.

W sobotę o godz. 16.30 dyskusja: "Wykorzystaj ponownie, nie wyrzucaj", a o godz. 20:00 elektroniczno-śmieciowy koncert zespołu Recycling Band na własnoręcznie wykonanych instrumentach.
więcej: https://www.mok.olsztyn.pl/wydarzenia/2019/10/recycling-band

W niedzielę - Warsztaty tworzenia instrumentów z recyclingu i wspólne koncertowanie z zespołem Recycling Band. Warsztaty są bezpłatne, natomiast obowiązują zapisy pod adresem: dak@mok.olsztyn.pl (liczba miejsc ograniczona). Warsztaty przeznaczane są dla każdego powyżej 8 roku życia.
więcej tutaj:
https://www.mok.olsztyn.pl/wydarzenia/1970/01/recycling-band. 


RB jest finalistą V edycji popularnego programu telewizyjnego „Mam Talent”. Od początku budził wielkie zainteresowanie ze strony słuchaczy i mediów (Arte TV, Reuters Agency, Chicago Tribune, Alwaatan TV, VOA Korea, TVN, TVP, Polsat, Nova TV, Polskie Radio, RMF FM, Radio Eska i wiele innych).

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB