Freestyle - desant kultury 2019

2019-11-05 11:12:28 (ost. akt: 2019-11-05 11:14:45)
KulturaMuzykaInne Sala kameralna - Amfiteatr im. Czesława Niemena, ul.... 5 listopada 2019 - 7 listopada 2019 18:00
Freestyle

Freestyle

Autor zdjęcia: MOK Olsztyn

Trzy różne projekty, trzy różne grupy, trzy różne pomysły na tworzenie kultury w Olsztynie. MOK realizuje Desant Kultury. Uczestnikiem może być każdy, kto będzie chciał kreatywnie działać i współuczestniczyć. Wszystkie imprezy w olsztyńskiej sali pod Amfiteatrem.

5 listopada
Prowadzący, Maciej Sujecki i Julian Cimaszkiewicz, różnią się w wielu aspektach życia, ale obaj kochają freestyle. Podczas warsztatów zaprezentują uczestnikom bogatą kulturę hip-hop, a także, pomogą zmierzyć się w praktyce z trudną materią jaką jest improwizacja słowna czyli freestyle. Zajęcia odbywać się będą we wtorki, o 18:00, w sali pod Amfiteatrem. Pierwsze spotkanie już 5 listopada.

6 listopada
Autor piosenek, ale też dziennikarz muzyczny Piotr Szauer na swoje zajęcia zaprasza twórców piosenek, ale i tych, którzy chcieliby się tej sztuki nauczyć. Wspólnie z uczestnikami będzie pracować nad konkretnymi utworami, dyskutować na ich temat i tworzyć nowe. Owocem warsztatów będą autorskie piosenki, a ich premiera odbędzie się w czerwcu, podczas finału Desantu Kultury. Na zajęciach pojawią się „przyjaciele z olsztyńskiej sceny” — autorzy piosenek w różnym klimacie muzycznym, którzy podzielą się z uczestnikami swoim doświadczeniem. „Olsztyn będzie pisał piosenki” w środy, o 18:00, w sali pod Amfiteatrem. Zajęcia startują 6 listopada.

7 listopada
Projekt „Multi Book” zakłada stworzenie miejskiej opowieści za pomocą urywków tekstów, zdjęć, nagrań audio i wideo. Pisarz, dramaturg, autor słuchowisk teatralnych, Łukasz Staniszewski, pokaże jak zrobić to przy użyciu jedynie telefonu komórkowego. Warsztat skierowany jest do tych, którzy funkcjonują w wirtualnej rzeczywistości i chcą uatrakcyjnić swój przekaz poprzez umiejętności twórcze z zakresu sztuk literackich, fotograficznych i filmowych. „Multi Book” tworzyć się będzie w czwartki, o 17:00 w Spichlerzu. Pierwsze spotkanie odbędzie się 7 listopada, a zajęcia potrwają do końca lutego.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB