Charytatywny Bieg Niepodległości w Olsztynie

2019-11-08 12:51:09 (ost. akt: 2019-11-08 13:00:52)
SportW plenerzeInne Olsztyn, Plaża Miejska, obok restauracji Plankton 11 listopada 2019 11:00
Charytatywny Bieg Niepodległości w Olsztynie

Autor zdjęcia: Olsztyński Bieg Niepodległości/ Facebook

Już po raz trzeci Olsztyn będzie świętować Niepodległość na sportowo! Zapraszamy na III Olsztyński Bieg Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada o 11:11. Start i meta: plaża miejska, obok restauracji Plankton.

Bieg Niepodległości w Olsztynie, w porównaniu do dużych ośrodków miejskich, ma bardzo krótką tradycję, aczkolwiek w dosyć szybko stał się jedną z większych imprez biegowych w regionie. Organizatorzy, dzięki bardzo owocnej i efektywnej współpracy z OSiR, lokalnymi jednostkami wojskowymi oraz przedstawicielami lokalnego biznesu i mediów zbudowali wydarzenie, które przyciąga z roku na rok coraz więcej amatorów biegania.

W pierwszej edycji pobiegło 450 zawodników, druga edycja to start ponad 500 biegaczy, a w tym roku pobiegnie ich aż 550!

W tym roku zawodnicy mają do wyboru dwie opcje biegu. Zaawansowani biegacze z pewnością wybiorą dystans 10 kilometrów, taki jak większość uczestników podobnych zawodów w całej Polsce. Dla mniej wprawionych a chcących świętować Dzień Niepodległości na sportowo przygotowano dystans 5 kilometrowy.

— Wprowadzając dwa dystanse chcemy dać wszystkim możliwość startu. Dla wielu niewprawionych biegaczy dystans 10 kilometrów może być psychologiczną i fizyczną blokadą dlatego też w tym roku pojawia się opcja 5 kilometrów. Wszystko to po to aby zgromadziło się nas jak najwięcej, aby jak najwięcej ludzi pojawiło się na starcie i świętowało na wesoło i na sportowo razem z nami — mówi Przemysław Róziecki ze Stowarzyszenia Wzajemnego Wsparcia i Szerzenia Pozytywnych Idei HORUS.

I dodaje: — Myślimy, że taka forma celebrowania Dnia Niepodległości dla wielu Olsztynian jak i Gości przybywających do miasta specjalnie na to wydarzenie jest znacznie bardziej atrakcyjna niż pompatyczne marsze i parady. Organizując zawody sportowe, a nie ograniczamy się tylko do Biegu Niepodległości – w naszym portfolio są również takie biegi jak Nocna Draka czy ekstremalny Las Masakras – zawsze kierujemy się myślą „Najpierw zabawa potem rywalizacja”. Chcemy aby Olsztyński Bieg Niepodległości odbywał się właśnie w takim duchu, aby były to zawody radosne, dla wszystkich, nie koniecznie nastawione na rywalizację za wszelka cenę i łamanie życiowych rekordów. Dlatego też zapraszamy wszystkich do uczestnictwa jak i do kibicowania kilku setkom zawodników na trasie.

Start i meta zawodów na terenie CRS UKIEL (Plaża Miejska)
Bieg 5 km: start 11:00
Bieg 10 km: start 11.11

Ważnym elementem biegu jest udział biegnących charytatywnie na rzecz podopiecznych Fundacji "Przyszłość dla Dzieci". 111 osób wybrało ścieżkę charytatywną, zwiększając swoją opłatę, aby pomóc fundacyjnym dzieciom. 111 osób to 100% więcej niż podczas Biegu Niepodległości w 2018 roku, bo biegnących charytatywnie było 50.

Głośna ekipa kibicujących Wolontariuszy będzie gorąco dopingować wszystkim biegnącym w III Olsztyńskim Biegu Niepodległości. Zapraszamy do wspólnego kibicowania!

Pakiety startowe na bieg zostały wyprzedane i nie ma już możliwości dołączenia w charakterze zawodnika, jednak organizatorzy zapraszają mieszkańców Olsztyna na poranny spacer na Plażę Miejską i do kibicowania setkom biegaczy.