Bezpłatne badania w ramach akcji "Zdrowie pod kontrolą"

2019-11-12 16:27:17 (ost. akt: 2019-11-12 16:29:08)
Inne Galeria Warmińska, Olsztyn 16 listopada 2019 11:00
Bezpłatne badania w ramach akcji Zdrowie pod kontrolą

Zdjęcie jest tylko ilustracją tekstu

Autor zdjęcia: pixabay.com

Już po raz kolejny młodzi adepci medycyny zapraszają na bezpłatne podstawowe badania diagnostyczne w ramach akcji „Zdrowie pod kontrolą”. Badania będzie można wykonać 16 listopada w godzinach 11:00-17:00 na terenie Galerii Warmińskiej w Olsztynie.

Jest to wydarzenie, będące finałem Tygodnia Zdrowia, składającego się z kilku projektów, których wspólnym celem jest ułatwienie mieszkańcom dostępu do podstawowej diagnostyki medycznej i edukacji prozdrowotnej.

Jakie to będą badania?
Między innymi: pomiar ciśnienia tętniczego, poziomu glukozy we krwi, cholesterolu i przeciwciał anty-HCV, EKG, ale też konsultacja kardiologiczna, pomiar masy i składu ciała oraz konsultacja dietetyczna.

Organizatorzy zapraszają też na naukę samobadania piersi i jąder. Przekażą wiedzę na temat profilaktyki przeciwnowotworowej i informacje o przebiegu procedury transplantacji. Można też liczyć na porady jak skutecznie rzucić palenie, pomiar wydychanego tlenku węgla i badanie spirometryczne.

Organizatorzy planują również pokazy, jak poprawnie udzielać pierwszej pomocy, konsultacje farmaceutyczne, przegląd dentystyczny, badanie ostrości wzroku, czy mammograficzne. Będzie również bus krwiodawstwa oraz zabawa edukacyjna dla dzieci.

Wstęp wolny.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB