Olsztyński MOK pomoże nam napisać testament i podpowie, jak zachować się... na pogrzebie

2019-11-15 15:07:33 (ost. akt: 2019-11-15 15:20:08)
Inne Olsztyn, Spichlerz MOK, ul. Piastowska 16 listopada 2019 - 17 listopada 2019
Olsztyński MOK pomoże nam napisać testament i podpowie, jak zachować się... na pogrzebie

Autor zdjęcia: MOK w Olsztynie

Spisanie testamentu stanowi jeden ze sposobów zarządzania swoim majątkiem. Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie zaprasza na bezpłatne warsztaty dotyczące przygotowania testamentu oraz zachowania się w trakcie uroczystości pogrzebowych.

Z sondaży wynika, że tylko 13 na stu Polaków po 50 roku życia spisało swój testament. W naszym społeczeństwie panuje podobno przekonanie, że piszą je wyłącznie osoby starsze, ciężko chore lub bardzo zamożne. Tymczasem racjonalnie rzecz biorąc jest to przecież czynność porządkująca rzeczywistość w takim samym stopniu, jak choćby założenie konta w banku, zakup telefonu czy podjęcie pracy. Nie mówiąc już o tym, że spisanie testamentu stanowi jeden ze sposobów zarządzania swoim majątkiem.

Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie zaprasza na bezpłatne spotkanie z prawnikiem, który powie, jak sporządzić akt ostatniej woli. Będzie można także dowiedzieć się, jaki strój założyć na pogrzeb, co napisać na szarfie, kwiatach, kondolencjach, jakie wątki poruszyć podczas przemowy pożegnalnej, oraz czy warto zabierać dzieci na taką uroczystość. Odejście z tego świata jest także częścią życia i warto być na to przygotowanym.

Bezpłatne spotkanie pt. "Pogrzebowy savoir vivre" poprowadzi w sobotę 16.11 o godz. 17 w Spichlerzu MOK Adam Jarczyński, partner w Polskiej Akademii Protokołu i Etykiety, współzałożyciel Fundacji TAKTowni. Zawodowo związany z etykietą biznesową i savoir-vivre, a także PR oraz brandingiem.

Z kolei bezpłatny warsztat "Przepis na testament" w niedzielę o 17, także w Spichlerzu MOK. Zapisy: spichlerz@mok.olsztyn.pl

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Loan Offer Apply Now #2834736 | 105.112.*.* 13 gru 2019 13:27

  Do You Seek Funds To Pay Off Credits and Debts ?  { NeoGrowthsCredit@gmail.com }. We Offer All Kinds Of Loan, We Give Out Loan With An Interest Rate Of 1.00%. Interested Applicants Should Contact Us Via Email: NeoGrowthsCredit@gmail.com Plea se Fill the Application Form Below: - Complete Name: - Loan Amount Needed: - Loan Duration: - City / Country: - Telephone: - How Did You Hear About Us: Do You Need A Loan To Consolidate Your Debt At 1.0% ?.  IF YES, Kindly Write Us With The Loan Requirement. Please, Contact Us via email: NeoGrowthsCredit@gmail.com

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Susan Benson #2820476 | 41.203.*.* 18 lis 2019 16:24

  Witajcie, proszę państwa, czy pilnie potrzebujecie pożyczki osobistej, pożyczki komercyjnej lub pożyczki na rozpoczęcie projektu lub na zakup domu lub samochodu, czy też potrzebujesz pożyczki na dowolny cel? Jeśli tak, doradzę skontaktowanie się z Sunshine Financial Group za pośrednictwem {Email: sunshinefinancialgroupinc@gmail.com} lub {WhatsApp: +447903159998}. Sunshine Financial Group to kompleksowa firma świadcząca usługi finansowe, której celem jest pomoc w zwiększeniu długoterminowego sukcesu finansowego. Nasze zindywidualizowane programy mają na celu pomóc w rozwoju, ochronie i ochronie twojego bogactwa poprzez dostarczanie spersonalizowanych usług i wiedzy specjalistycznej. Jeśli tak trudno ci uzyskać pożyczkę od lokalnych banków lub innych instytucji finansowych, nie martw się, ponieważ pomogliśmy wielu osobom i organizacjom, które borykają się z trudnościami finansowymi na całym świecie. Składając wniosek u nas, składasz wniosek w zaufanej firmie, która dba o Twoje potrzeby finansowe. Zajmiesz się całym procesem. KLUCZOWE KORZYŚCI; - Zastosuj w dowolnym miejscu i czasie. - Odbierz gotówkę w mniej niż 24 godziny - Możesz pożyczyć do 20 milionów euro - Brak ukrytych opłat. - Subsydiowana stopa procentowa 3% - Masz szansę wybrać datę spłaty, tygodniową, miesięczną lub roczną na okres 1-30 lat. - Oferujemy zarówno pożyczki zabezpieczone, jak i niezabezpieczone Jeśli potrzebujesz pilnej pożyczki w ciągu 24 godzin, napisz na poniższy e-mail, aby uzyskać więcej informacji Kontakt e-mail: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) Ko ntakt WhatsApp: +447903159998 Złóż wniosek o pożyczkę już teraz.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. stara baba #2820277 | 88.156.*.* 18 lis 2019 08:36

  Nie ma się co dziwić,że tylko 13% osób w wieku po 50-tce napisało testament.Pozostała większość nie ma co zostawiać testamentem.Jeśli chodzi o własnościowe mieszkanie,to jeśli jest własnością żyjącego małżenstwa,to nie mogą sporządzić na nie testamentu,dopiero po śmierci jednego z nich trzeba sądownie ustalać współwłasność,jeśli są dzieci.To jest zakręcone jak twist (taniec lub słoik).

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz